Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egészségpénztáros anyukák,...

Egészségpénztáros anyukák, miket tudtok venni egészségpénztárral?

Figyelt kérdés
Egyik anyuka mesélte, hogy milyen jó az egészségpénztár, mennyire jól jön ki vele anyagilag. Mire lehet felhasználni? Tényleg megéri?
2015. márc. 22. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszereket, oltásokat, pelenkát, tápszert, popsitörlőt, lázmérőt, szemüveget stb, elég hosszú a lista. Gyógyszertárban a kártyával fizetek, máshol számlát kérek és beküldöm az egészségpénztárnak. Minden közeli hozzátartozóm is be van jelentve, így ők is kérnekszamlat. A befizetések után, amit ugye elkölt az ember, 20% adójóváírás jár. Ez nem mind tiszta haszon, mert költséget von le a pénztár is, de bőven megéri. Évi szinten maximum 150 ezer Ft a visszaigényelhető adójóváírás, ehhez 750 ezer Ft-ot kell befizetni és ennyit kell elkölteni. Nálunk ez megvan, mert a szüleim, testvéreim, nagyszüleim szemüvegesek, fogászati kezelésre is kell költenünk, havi szinten több tízezret költenek gyógyszerre, erre jön rá a mi költésünk.
2015. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ahogyan az első válaszoló írta. Tényleg hosszú a lista, mi abból vesszük a gyógyszert a családnak, az oltásokat, gyermekcipőt, régebben tápszert, pelenkát, játszócumit, etetőcumit, gyógyszertárban a babé fürdetőt,bőrápolókat, stb. Érdekes, hogy a vitaminokat nem lehet azzal fizetni. Lehet szemüveget, gyógykezelést is abból fizetni, de azt mi még nem vettük igénybe.

Nekünk kevesebb összeg megy be, mint az első válaszolónak, nlunk csak havi 15 ezer, de ezt áá munkltató fizeti a cafeteria rendszer keretében. Ezt vlasztottuk az Erzsébet utalvány mellé, de így nekünk nincs adójóváírás l. Amióta nincs pelenka meg tápszer, egsz jól kijövünk belőle, addig azért mindig lenulláztuk a havi keretet. Volt, hogy fél év múlva küldtem be jópár szmlt. Most már tnyleg nem kell figyelni az egyenleget, mert mindig van rajta elegendő pénz.

2015. márc. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszert, krémeket, szemüveget, orvosi vizsgálatokat (pl. ortopédia). De nálam az első az a cipő. Lányom javarészt Siesta (már Richter) cipőt hord, azt meg nálunk meg lehet rá venni.
2015. márc. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi most pelenka-popsitörlő-tápszer vonalon mozgunk, azokat is el lehet számolni. Illetve ha táppénzre kell menned, a kieső jövedelmet is kifizetik bérosztály igazolása alapján, ha van elég pénz a számládon.
2015. márc. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Leirnátok, hogy ki melyik egészségpénztárnál van?
2015. márc. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4.vagyok: otp
2015. márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is OTp vagyok, a fentieket még kiegészíteném ezzel:

- szupinált, minőségi gyermekcipők, talpbetétek (salus, supi+ stb.)

- magánorvosi számlák gyermeknek is, családnak is

- mindenféle babaápolási eszköz (a babaollótól a pelenka, popsitörlő, melltartóbetét, 6 hónapos korig az anyatej helyettesítő tápszer is, párásító, lázmérő, ultrahangos tisztító, sópipa, inhaláló, infralámpa, mindenféle egészségmegőrző termék: komolyabb mérleg is, nemcsak babamérleg, hanem a testzsírmérős is

- nekem nagyon jó, hogy edzéshez POLAR termékek (pulzusmérő órák, bicikliórák és testpántok), bizonyos sporthoz használható talpbetétek


Az én kisfiam már ovis, de én úgy tudtam kihasználni a legjobban, hogy:

- pl. DM-ben, Müllerben kifigyeltem az akciókat. A DM 15%-os (most már csak 10%) végösszegi kuponokat vadásztam pl. aukciós oldalakon 1 Ft-ért. Mellette a 25% termékjokert is felhasználtam és vettem vele nagy doboz, ugyancsak AKCIÓS pampers pelenkát. Így a normál bolti árhoz képest kb. -35%-kal olcsóbban.

Müllernél a joy és glamour napok alatti vagy pl. Bp-en a Corvin plázás 15-20-25%-os kupokokat, netről letölrhető kuponokat figyeltem- illetve itt visszakapunk 3%-os beváltható kupont a következő vásárláshoz.


Kértem számlát, beküldtem az EP-hoz, elszámolták (tehát a nagyobb kiadásom ellenértéke kb. 10 munkanap alatt a számlámon volt), az EP számlámra történő eseti befizetés 4%-át levonják kezelési költségnek, de szja bevalláskor 20%-ot visszakapok (igaz ugyan, hogy nem készpénzben, hanem az EP számlára, de egy kisgyermekes családban mindig vannak egészségügyi jellegű kiadások).


Így ha az szja-t is beleszámolom, kb. fél áron jutottam hozzá egy márkás pelenkához, olcsóbban gyakorlatilag, mint a pelenkadiszkontos noname társaihoz.

2015. márc. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt tegyük hozzá, hogy ha van egészségpénztári és önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításod, a mindkettőből visszajár a 20% (max 150e Ft összesen), de nem külön-külön írják jóvá, hanem amelyik számlára kéred, vagy egptár, vagy nyugdptár.
2015. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem egészen utolsó. Amit az egészségpénztárra fizetsz abból ott lesz adókedvezmény. Amit nyugdíjra, abból ott. A kettő együtt persze Max 150 ezer. Ha tullepned akkor persze választható hova mennyit kérsz. De ki az a hülye aki átlépi az éves maximumot? Értelmetlen többet fizetni, csak költség van vele, haszon semmi.
2018. okt. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is sok mindent veszünk rá, de igazából ezek apróságok az onsegelyezo részéhez képest. Gyed és gyes kiegészítes az komolyabb tétel, így nagyon könnyű elérni az évi 150 ezres maximális adovisszateritest. Ráadásul ezt kétszer, hiszen a párommal mindketten megkapjuk.
2018. okt. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!