Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok nekem írni listát?...

Tudtok nekem írni listát? Többnyire egészségpénztárral rendelkező/vásároló anyukák illetve patikában dolgozók segítsenek.

Figyelt kérdés
Szeretnék egy listát azokról a babadolgokról ami a születése előtt meg kell venni és egészségkártyára/patikában lehetséges. illetve jöhetnek olyan dolgok is amik nekem fognak kelleni, pl.: Tena....köszi előre is. és inkább mit érdemes venni patikában, úgy értem hogy pl a tena 2000ft de a tescoban csak 1000ft (csak pl.). köszi...
2014. ápr. 25. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem érdemes tenát venni, nagyon drága. Én sima éjszakai betétet használtam, amit a lildlben vettem, nekem elég volt. A gyerekorvos ki fogja receptre írni ami a babának kell, ezek potom pénzbe kerülnek. Gyógyszartári popsikenőcs, fürdető, kamilla tea és alkohol a köldök ápoláshoz. Ezek mind filléres dolgok. Ami komolyabb az a tápszer,ha szükséges, ezt is kiírja a gyerekorvos, ezt lehet pénztárra vásárolni. Ja ésmég kell naprafotgóolaj ezt is kítja az orvos a fejbőr ápoláshoz, meg a kis testéhez. Nagyon érzékenyaz újszülött bőre, érdemes ezeket használni az elején.
2014. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

megveszed a tescoban és beküldöd az egészségpénztárba a blokkot és jóváírják neked

ugyan így a pelussal is


én is ezt csináltam - külön blokkoltattam mindig és beküldtem jövő hónapra jóváírták

2014. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

inkább az egészségpénztártól kérj listát h mi az amit el lehet számoltatni

és az alapján vásárolj

2014. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

kedves második ez hogy is van? mért lehetséges ez így?


kedves utolsó köszönöm a tippet nem is rossz ötlet. csak gondoltam hátha vannak anyukák akik azzal vásároltak...köszi még egyszer.

2014. ápr. 25. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:

otp ep-nél egész jól összeszedték: [link]

Mi amit patikában vettünk: mikrós sterilizáló meg Avent via poharak, mellszívó. Aztán bababoltban: légzésfigyelőt. A pelenka, popsitörlő és a tápszer számlákat (22 hónapos a kisebbik gyerekünk) 2-3 havonta szoktam összegyűjteni és beküldeni. A liberos pelenkázó alátétet pl nem fogadják el. Amit lehet, azokat külön blokkoltatom a dm-ben. Ep-re el lehet számolni még a kzsvér levétel költségét is.

2014. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!