Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvehetik tőlem a gyereket?

Elvehetik tőlem a gyereket?

Figyelt kérdés

Férjemmel válunk. Elkerülhetetlen sajnos, ezzel nincs is baj. Azt is megbeszéltük, hogy a 13 hónapos kisfiunk velem marad. Más szóba sem jött.

Erre anyósom telebeszélte a fejét, hogy harcoljon a gyerekért. Arra hivatkozva hogy a gyermek lakhatása bizonytalan. Sajnos anyukámékhoz kell költöznünk, de ők albérletben laknak. Van házuk vidéken, de nem tudják eladni, annyira nincs ott értéke. Anyósomék pedig nagy kertes családi házban laknak.

A másik amit fel akarnak hozni ellenem, hogy rossz anya vagyok. Néha megesik hogy felemelem a hangom, de sosem bántom. Pedig ők ezt akarják hazudni.

13 hónapos, most tanul járni, sokat elesik. Vannak rajta ütődés nyomok. Néha a játszótéren is megüti valamilyét. Legutóbb a hinta állványt fejelte le, vérzett is egy kicsit az orra, de semmi komoly.ők viszont úgy akarják beállítani, hogy én bántalmazom a kisfiam illetve hogy a felelőtlenségem miatt esik el sokat.

Nagyon félek hogy elveszik tőlem a kicsit. Ő a mindenem . És ő is nagyon ragaszkodik hozzám. Többnyire megnyugtatni is csak én tudom.


2015. márc. 26. 10:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Ajándékozzák neked anyukádék a vidéki házukat. Lesz biztos pontja a gyereknek, te pedig új életet kezdhetsz ott. Nem tudnak belekötni.
2015. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
47%
A két szülőnek egyenlő jogai vannak, tehát ugyanannyi eséllyel indul az apa a gyermekelhelyezési perben, mint az anya.
2015. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
Ahoz bizonyítani is kéne nekik ha vernéd.. Mindenki tudja milyen egy gyerek esik kell.. szóval nyugi ez nem olyan egyszerű.amúgy jó ötlet ha neked adnák a házat és te beköltöznél. Nagyon nyomos indok kell ahoz hogy elvegyék tőled.
2015. márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Emiatt nem fogják elvenni tőled a gyermeket! :) A gyerek még nagyon kicsi, a törvény pedig nagyon anyapárti. A lakhatásba nem tudnak belekötni, hiszen van fedél a fejetek felett (az, hogy az albérlet vagy saját, teljesen mindegy). Ha annyira nagyon-nagyon kötöszködik és bizonygatja, hogy márpedig te ütöd-vágod a gyerek, akkor a legrosszabb esetben orvosszakértőt rendelnek ki, aki megállapítja, hogy az ütései esésből származnak. A legtöbb anya tisztában van vele, hogy egy járni tanuló gyerek gyakran esik-kel (még nagyobb korában is), ebbe szintén nem tudnak belekötni.

Szóval nyugalom, ilyen indokok alapján nem fogják tőled elvenni a gyereket! :)

Egy bírósági dolgozó

2015. márc. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Én is a vidéki házat választanám.
2015. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
27%
Kedves bírósági dolgozó! Melyik törvény anyapárti és ez miben nyilvánul meg?
2015. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Vidékre nem szeretném vinni. Sajnos az a környék nem biztonságos már. Sorra törnek be, a fizikai bántalmazások sem ritkák. Rossz az infrastruktúra, később pedig úgyis vissza kellene jönnöm, mert ott munka sincs.

Ráadásul én ott egyedül egy kisgyerekkel könnyű célpont lennék.

2015. márc. 26. 10:58
 8/28 anonim ***** válasza:
23%

Annak ítélik a gyermeket, aki jobban tudja biztosítani a neveléséhez szükséges érzelmi és anyagi hátteret, biztonságot. Ez lehetsz te, de lehet a férjed is. Nem látunk bele a részletekbe.

Anyukának és apukának ugyanannyi "joga" van a gyermeket nevelni. Tudod, együtt csináltátok.

2015. márc. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

van ahol nem fűtenek a gyerekre, és teledohányozzák a lakást is, a gyámügy meg nem tesz semmit.


szóval kérdező nagyon messze állsz, hogy elvegyék.

2015. márc. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

de nem igaz 8-as


aki szerényebb körülmények között él, akkor sem veszik el az anyától.


alapvető dolgok a fontosak legyen víz a lakásban, fűtés, ilyesmi(de erre írtam, hogy van ahol patkányos putriban él a gyerek és elnézi az állam azt is!)

2015. márc. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!