Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom rávezetni édesany...

Hogyan tudom rávezetni édesanyámat, hogy a 2,5 éves unokájának a kedvezőbb lehetőséget válassza, ami neki kényelmetlenebb? Többi lent.

Figyelt kérdés

Férjem 2 hét múlva külföldre megy dolgozni. Nagyrészt anyukámra fogok támaszkodni, mikor dolgozom. Ha nappalra megyek dolgozni, fél 5 után el kell indulnom itthonról. Én azt szerettem volna, ha anyukám eljön busszal (2 megálló), és innen viszi majd bölcsibe, de anyukám azt szeretné, hogy aludjunk ott és onnan megyek dolgozni, a kislányt pedig onnan viszi bölcsibe. Ott én sem tudok aludni, de azért nem szeretném annyira kizökkenteni a gyereket sem, hogy minden másnap ott aludjon, eddig nem aludt nála. (mikor másnap éjszakára megyek, úgyis ott kell aludnia).

Hogyan tudnám édesanyámat rávezetni, hogy ez a gyereknek jobb így, ha ő nem szeretne hajnalban eljönni hozzánk?

Remélem, érthető voltam és köszönöm a válaszokat.


2015. márc. 27. 12:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Sehogy. Ha ezt anyukád magától nem látja, hogy egy két éves gyereket nem rángatunk napi szinten máshova, akkor sehogy.

Fogadj egy bébiszittert, aki hozzátok alkalmazkodik.

2015. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Mennyi időre megy a férjed?

Amikor a párom elment Bécsbe 2 hétre, mi a gyerekekkel (2,5 éves, 6 hónapos) felköltöztünk anyósékhoz. Semmi probléma nem volt. Nem voltak napi szinten ide-oda rángatva, tök jól érezték magukat.

2015. márc. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
A gyerek sokkal rugalmasabb mint gondolnád. Itt inkább arról van szó hogy te nem tudsz aludni ott, és NEKED kényelmesebb. Miért várod hogy anyukád buszozzon hajnalban, ha nála simán elalhattok, és ott nyugisan készülhetne a gyerekkel. Örülj hogy segít, vagy fogadj pénzért valakit aki úgy ugrál ahogy te fütyülsz, de gyanítom nem sokan szeretnének majd fél ötkor buszozgatni.
2015. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ismerem a gyerekem, ez gondolom érthető. Én valóban nem tudok ott aludni, de ez nem érdekel, ha kell, ott fogok. Viszont azt gondolom, a gyerkőcnek épp elég lesz az, hogy nem lesz itt napi szinten az apukája, szerintem ez csak rátesz egy lapáttal a hiányára, hogy nem otthon kell a megszokott környezetben kibírnia. Nem a saját kényelmem a fontos, csak a kislány szemszögéből próbálom nézni a dolgokat.
2015. márc. 27. 13:05
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Neked kell alkalmazkodnod, mert anyukád tesz neked szívességet, h felajánlotta, h nála aludjatok és onnan mehess munkába, ő meg elviszi a kicsit a bölcsibe.

az egy dolog, h neked ez kényelmetlen, de nehogy már elvárd az idősebb anyukádtól, h ő buszozzon hajnalban minden nap. Ti szorultok a segítségére, ti tegyetek meg mindent, h neki könnyebb legyen. Ha ez nem tetszik, keress bébiszittert és fizesd meg az idejét.

2015. márc. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Azért nézhetnéd anyukád szemszögéből is ha már szívességet tesz neked. Pl. nem mindegy, hogy mikor kell felkelni mikor oda buszozik vagy mikor kell felkelni mikor nála alszik.
2015. márc. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
az a baj, h nem értékeled a segítséget, mert ingyen van. Elvárod, h még az alkalmazkodjon, aki segítséget nyújt neked a szorult helyzetedben. Ha a bébiszitter a képedbe mondaná, h napi mittomén 2000 ft-ért vállalja a gyereked szállítását, sztem a feneked a földhöz vernéd örömödben, h van anyukád, aki segít, még ha az nem is úri kényelem.
2015. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
Én értem hogy mindenki azt nézi, hogy a mama tesz szívességet, és ez így is van, de az nem baj, hogy egy 2 éves gyerek egyik éjjel majd itt alszik másik éjjel meg ott? Egy gyereknek igenis szüksége van állandóságra.
2015. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%

szerintem meg anyukádnak van igaza. egyrészt ő tesz neked szívességet, tehát szabhatja ő a feltételeket!

másrészt ahogy írod, a lány minden 2. nap a nagyinál alszik, így viszont minden nap, így pont ezzel a megoldással nem lenne kiszakítva a "megszokott" környezetéből, hisz ott többet lesz, az lesz a megszokott neki rövid időn belül. így mindig ott aludna, anyukádnak nem kéne jóval előbb kelni, sőt! ha jól értem, 4-nd5-felé menne hozzátok, ha nálatok aludnának akkor meg nyugodtan aludhatna 7ig a lánnyal. nekem ez logikusabb a gyerek és a segítség szemszögéből, persze érthető az is, hogy neked kevésbé kényelmes ez, de ha azt nézzük mennyi egy bébiszitter, hát talán megér ennyi kellemtlenséget

2015. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Ezt a gyereked te csináltad (és persze a férjed)és neked kell a legnagyobb áldozatokat meghozni érte, nem anyukádnak.
2015. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!