Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom rávezetni édesany...

Hogyan tudom rávezetni édesanyámat, hogy a 2,5 éves unokájának a kedvezőbb lehetőséget válassza, ami neki kényelmetlenebb? Többi lent.

Figyelt kérdés

Férjem 2 hét múlva külföldre megy dolgozni. Nagyrészt anyukámra fogok támaszkodni, mikor dolgozom. Ha nappalra megyek dolgozni, fél 5 után el kell indulnom itthonról. Én azt szerettem volna, ha anyukám eljön busszal (2 megálló), és innen viszi majd bölcsibe, de anyukám azt szeretné, hogy aludjunk ott és onnan megyek dolgozni, a kislányt pedig onnan viszi bölcsibe. Ott én sem tudok aludni, de azért nem szeretném annyira kizökkenteni a gyereket sem, hogy minden másnap ott aludjon, eddig nem aludt nála. (mikor másnap éjszakára megyek, úgyis ott kell aludnia).

Hogyan tudnám édesanyámat rávezetni, hogy ez a gyereknek jobb így, ha ő nem szeretne hajnalban eljönni hozzánk?

Remélem, érthető voltam és köszönöm a válaszokat.


2015. márc. 27. 12:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
8-as, erre ajánlottuk a bébiszittert.
2015. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem örülni kell neki, hogy segít és meg kell próbálni megoldani úgy, ahogy ő nem érzi ezt áldozatnak. Ha most belekényszeríted a számodra kedvezőbb megoldásba, idővel esetleg azt mondja, hogy bocs de ezt nem; nem elég, hogy segítek, még mindenben nekem kelljen alkalmazkodnom? De ha most te engedsz, később kialakulhat egy kompromisszumos megoldás, pl néha ott alszotok, néha ő alszik nálatok (gondolom, nem hajnalban akar átbumlizni hozzátok).


Mennyi ideig lesztek külön apától, mennyire tartós kell legyen ez a rendszer?

2015. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%
Én megértem anyukádat. Fél 5-re gyakorlatilag neki ott kellene lennie nálatok? Hát őszintén, abszolút megértem.
2015. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom, hihetetlen némelyikőtök. Név nélkül lehet osztani az észt. Köszi azoknak, akik válaszoltak a kérdésre.

Milyen szöveg az, hogy ezt a gyereket mi csináltuk?

Én így látom, de szívesen olvasom az ellenvéleményeket is, csak kicsit kultúráltabban (Tisztelet a kivételnek).

2015. márc. 27. 14:09
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is megértem a nagymamát. Attól még, hogy ő nagymama, nyilván nem kényelmes neki hajnali 3.fél4kor kelni, hogy odaérjen hozzád. Én se szívesen kelnék. Neki sokkal kényelmesebb otthon, aludhat ő is tovább míg a kislány alszik. Neked meg úgyis fel kell kelni. Szerintem jobb, ahogy ő mondja, főleg, ha rövidtávól van szó. Hosszútávon meg, ha ilyen a te munkád, akkor a férjed ne menjen külföldre, vagy te válts munkahelyet, ahol nem kell műszakozni meg hajnalban menni.
2015. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is sokat segít anyós, de ilyet sose várnék el tőle, hogy hajnal fél 5-re legyen ott nálunk. Azért ez elég durván hangzik. Legkésőbb 4 órakor neki már fel kell kelni, amit nem kis dolog elvárni valakitől aki már idős. Meg amúgy azt írod, hogy ha másnap éjszakára mész akkor úgyis ott kell aludnia...akkor meg nem tök mindegy? Nem mindegy hogy egy nap 2 vagy 4 éjjel alusztok ott? Tényleg nem értelek. Azért te is vállalj már valamit az egészből, ne csak mástól várd a sült galambot!
2015. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
47%
Anyukád aludjon nálatok.
2015. márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mennyi időre megy a férjed külföldre?

Nem akarlak bántani, de én is azt gondolom, hogy azért ne idős édesanyádat ugráltasd hajnalok hajnalán. Ha már tud segíteni- de ebben a formában, akkor ezt vagy kénytelen elfogadni.

Én is így vagyok anyukámmal, sokat segít, de általában azt a megoldást részesíti előnyben, amit anyukád, hogy inkább vigyük oda a gyerekeket, aludjunk ott, bármi van. De én már eleve így is szerevezek mindent- egy-két alakom van, mikor nálunk alszik, Pl karácsonykor nálunk aludt, mikor mézeskalácsot sütöttünk, de mondtam neki, hogy így jobban jár, majd én takarítok- meg ő is mondta, hogy nekem jobb a sütőm- így nálunk aludt. Azt is nézni kell, hogy az idős segítő nagymamáknak is kényelmes legyen a segítség. Anyukám is bármikor ugrik sokat segít, de nyilván kényelmesebben és otthonosabban érzi ő is magát a saját házában-lakásában. Ez érthető.

Szóval én is azt mondom, ha már segít, alkalmazkodjatok Ti ő hozzá. A gyerkőcnek lehet élmény lesz az, hogy mamázhat többet, ha már apa nem lesz egy ideig.

2015. márc. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

De tényleg, miért nem költözik hozzátok arra az időre anyukád?

Még spórolna is, nem kell fűtenie otthon stb...

2015. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%
Még jó hogy nem már adja fel az egész életét, mert a veje kimegy külföldre dolgozni. Ha kell a segítsége, miért nem mentek ti oda?
2015. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!