Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy győzzem meg édesanyámat,...

Hogy győzzem meg édesanyámat, hogy nem azért készülök majd mosható pelenkába csomagolni a gyerekem hátsóját, mert ki akarok vele szúrni?

Figyelt kérdés
Egyik nap a pelenkakérdésre terelődött a szó, ahol édesanyám természetesnek vette, hogy én is pampers-be pelenkázom majd a gyerekem, ahogy ő tette annak idején (abban az időkben jöttek be az eldobható pelenkák, de ő állandóan kiment Bécsbe, mert itthon nem lehetett ezt a márkát kapni). Én kifejtettem, hogy a párommal úgy döntöttünk, hogy meg sem próbáljuk az eldobható pelenkát, mert szinte biztos, hogy nem fogja bírni a babánk (mindkettőnknek extra érzékeny a bőre, én konkrétan állandó pelenkakiütéstől és allergiás foltoktól szenvedtem az eldobható betéttől, és a moshatóra váltás oldotta meg a problémát, semmilyen kence, gyakori csere sem segített). A bőrgyógyász is ezt ajánlotta esetünkben. Erre ő teljesen kikelt magából, hogy az orvost is a mosható pelenkát gyártók pénzelik, és hogy direkt szúrok ki a gyerekemmel, állandóan piros lesz a feneke, az ő mosógépébe aztán nem moshatjuk, ha meglátogatjuk stb. Aki ennyire szemellenzős, azt meg lehet egyáltalán győzni, hogy legalább tolerálja, és ne mondjon el majd mindenféle sz*r anyának?

2012. júl. 25. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazából semmi köze hozzá, hogy mibe pelenkázod. Esetleg magyarázd meg neki, hogy ma már nem olyan a mosható pelenka mint régen.
2012. júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Esetleg mutasd meg neki, hogy ma már a mosható pelenka nem a tetrapelenka hajtogatva, rá műanyag cucc-ot jelent.

Igazából majd úgyis a baba "dönti el", hogy mi lesz a jó neki, aztán meg te, hogy mi lesz a praktikusabb. pl. ha orvoshoz mentek, kimozdultok, arra beszerzel jó minőségű eldobhatóst, hogy a műsoros cuccot ne kelljen hazavinni.

De ez tényleg a babától és tőled függ. :) A kicsi így is-úgy is végezni fogja a dolgát.

2012. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem tök mindegy mibe "csomagolod a gyereked hátsóját", ez legyen a te dolgod.

Ami szerintem furcsa, hogy teli vagy dühvel, és gondolom ez azért lehet, mert te is és anyukád is csak a saját magát szajkózza. Így elég nehéz lehet egymást megérteni.

Egy jó alapos, értelmes beszélgetés segítene, hogy a félreértéseket (gondolom még más területeken is) tisztázzátok. Utána szerintem könnyebben venné, hogy miért is akarsz sima pelust használni (már ha egyáltalán köze van ehhez és ezt a témát egyáltalán folytatni kellene-e).

2012. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ez az első téma, amiből veszekedést szított :) Ha nem értek egyet vele valamiben, akkor addig szajkózza az igazát (sokszor minden reális érv nélkül), hogy a végén úgy feltüzeli magát, hogy leordibál. Ez az esetek többségében hidegen hagy (legfeljebb mérgelődök egy sort), de itt van egy megszületetlen gyerek, ami sokkal több veszekedést szít, mint eddig. Pletykás, nagyon, a család szemében megpróbál minden eszközzel szar anyának beállítani már most, hogy bizonyítsa az igazát. Most éppen a pelenkával kapcsolatban, ezért szeretném még csírájában elfojtani ezt, és meggyőzni, hogy fogadja el, hátha akkor kimarad a pletykálás...
2012. júl. 25. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy jó stratégiám a makacs, észérvekkel meggyőzhetetlen emberekkel szemben. Mindent rájuk hagyok, nem vitatkozom, aztán pedig úgy csinálok mindent, ahogyan nekem jól esik. A helyedben sűrűn bólogatnék minden hülyeségére, hogy persze-persze, feltéve, ha nem együtt laktok, mert az megbonyolítja a dolgokat.
2012. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem együtt lakunk, ezért is jöttem el többek között, mert nem bírtam elviselni a veszekedéseit...
2012. júl. 25. 22:56
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Pár apróbb megjegyzés mielőtt belefolyok a konkrét témába:

- Akkor te fiatal lehetsz, ha már téged pampersbe csomagolt anyukád :)

- Pont azzal akartam kezdeni, hogy érthetetlen, ha pont ő ellenkezik, de ezek szerint anyukád nem is találkozott a textilpelenkával. Így a meggyőzésére nem látok sok esélyt sajnos, de próbált meg az egyik füleden be, a másikon ki módszert


Ami a lényeg: nagyon jó döntés az esetetekben a textil pelenka, hiszen írod, hogy nagyon érzékeny bőrűek vagytok. Ilyenkor ezzel nagyon sokat segítesz a babádnak. Sokan nem tudják, de az eldobható pelenkákban valóban sokkal nagyobb számban jönnek elő allergiás reakciók, kiütések és ezzel csökkented majd az esélyt erre. Talán ezzel próbálhatod magyarázni anyukádnak a dolgokat, bár ahogy írod, ezt már mondtad neki.

Hogy az orvost a mosható pelenka gyártók pénzelik? Adott a kezedbe konkrét márkával szórólapot? Ha nem, akkor biztos, hogy nem emiatt mondta. (egyébként sem feltételezném) Meg ha belegondolunk, hogy pl. a felicitas kezdőcsomagban mi van: úgy rémlik, hogy pampers minta volt benne, mosható pelusról pedig egy szó se. (állítólag amit most adnak, abban legalább már említés szintjén van, de tavaly még semmi) Így az utóbbi feltételezést is erősen cáfolnám.


Ilyen és hasonló érvekkel próbálkozhatsz, de ha nem sikerül, akkor más se nagyon. (esetleg még az anyagiakra hivatkozhatsz.) Meg hát, úgyse neki kell majd mosni, komolyan nem értem anyukád

2012. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!