Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Angliában élünk már több, mint féléve, férjemmel megigényeltük a child tax creditet, ehhez elkérték az anyakönyvi kivonatot és a személyi igazolványukat 2 fiúnknak. Az a helyzet, hogy csak az eredetit lehetett elkülden, egyszerre küldtük el őket egy borítékban, csakhogy pár hónap múlva vvisszaküldték az anyakönyviket, de a személyiket nem. Sok telefon beszélgetés során azt mondták, hogy kell még nekik a child benefit miatt az igazolványu, már nem kellett az anyakönyvi nekik, ezért küldték vissza. Csakhogy ma küldtek levelet, amiben azt írták, hogy ők nem találják, nincs náluk. Mióta elküldtük ezekt az okmányokat nem voltunk még otthon, Magyarországon. Nagyon szeretnénk már hazamenni. Sajnos így nem lehetséges. Fiaink így nem utazhatnak. Valakivel volt hasonló. Vagy tud segíteni ezzel kapcsolatosan? Köszönöm a válaszokat előre is!

2015. márc. 28. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tapasztalat és nem is értek hozzá csak egy tipp.

Esetleg a követséghez kéne bemennetek és ott megérdeklődni hogy mi a teendő, lehet hogy kiállítanak valami igazolást hogy gond nélkül haza tudjatok jönni pótolni az igazolvány hiányát.

Elvégre ha az utcán elveszted az irataidat, vagy ellopják akkor is haza kell jutni valahogy akár olyan országból is ahol útlevél kell meg olyanból is ahol elég csak a személyi.

2015. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


Látod itt is azt írják hogy segítenek az elveszett iratok pótlásában. Az is lehet hogy ott ki is tudják állítani

2015. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Felfogjuk hívni őket!
2015. márc. 28. 17:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Azóta nem tudom, hogy próbéltad e felhívni őket, de valószínűleg nem, mivel tegnapi a kérdés, ma meg vasárnap van.

Nem akarlak megijeszteni, de a londoni nagykövettség nem foglalkozik személyigazolványokkal. Ezt onnan is tudom, hogy én is azt hittem, hogy foglalkozik ilyennel és mikor láttam, hogy lassan lejár, gondoltam, majd velük intézem. Hát pofára estem, mert nem foglalkoznak ilyennel. Haza kell menni és ott intézni. Ahhoz, hogy hazajuthassak, vagy a személyi, vagy az útlevél kell. Na most nekem mind a kettő lejárt. Azt írta, hogy csak fényképes okmánnyal igazolhatom, hogy magyar állampolgár vagyok. Marha nagy mákom volt, mert letettem otthon a jogsit. Ha az nem lett volna, állampolgársági vizsgálatot kellett volna indítani. Na most ez nem két perces hadművelet. De mivel lejárt mindkét okmányom és csak a jogsim volt meg, személyesen kellett elmennem Londonba-csak 5 óra autókázás. Na egyúttal intéztünk útlevelet a férjemnek is, mert neki is lejárt, de neki a személyije érvényes volt, valamint a 4 éves lányunknak, aki itt született és volt már egy útlevele, de neki is lejárt. Mákunk volt az ő ügyében is, ugyanis-ezt tudtam is- az ő útlevele is lejárt. De az ő útlevele éppen-éppen nem egy éve-asszem 1-2 hét híjja volt. És mivel ő még 2010-ben született, így az otthoni rendszerben nincs benne. Ha akár csak egy nappal is több, mint egy éve lett volna lejárva, az ügyintéző azt mondta, nem tudja, hogy jutottunk volna útlevélhez neki.

A 14-ben született lányom viszont már benne lesz a magyar rendszerben, tehát neki ilyen problémája véletlen se lesz. Na ezekért a nehéz ügyintézések miatt kértem a kicsinek angol útlevelet-születésének pillanatában 5 éve kell itt éljea szülője-, amit pár napja kapott meg. Ha bármi ügyintézni valód van a magyar nagykövettségen, nagyon előre kell gondolkodni, mert akár fél évig is elhúzhatják az ügyet.

Elérni viszont nagyon nehéz őket. Iszonyat, hogy mennyit várakoztatnak, aztán meg ha megunják, egyszerűen csak megszakítják a hívást. háromnegyed órát lógtam a telefonon, aztán letették. A tippem: nézd meg a nyitvatartást és a nyitvatartás előtt fél perccel kezd el csörgetni őket, akkor te leszel az első és akkor kapcsolnak esetleg. Egyébként minden ügyemet így intézem-hmrc-t is így hívom, mert ha nem, akkor min fél órát váratnak. Ez égető probléma nálatok, javaslom, hogy ha holnap nyitnak-nem tudom-akkor nyitáskor hívd őket és ne hagyd magad lerázatni. Előszeretettel csinálják azt is.

Soha nem fordult még elő velem, hogy a HMRC-nek küldött papírom eltűnt volna. Sajnállak, mert most iszonyat nehéz lesz elintézni az útlevelüket. Ezért javasolják a magyar nagykövetségen is és mindenhol-amit én is megtanultam a saját káromon-mindig legyen meg mind a két igazolvány: útlevél is és személyi is legyen csináltatva, akármennyire nem kérik az útlevelet. Azt javasolnám, hogy a jövőben csináltass mindegyikőtöknek mind a kettőt. Én megtanultam, majdnem megszívtam...vagyis így is a gondatlanságom miatt kellett Londonba menni, ami nem kis pénz.

Sok sikert az ügyintézésben- Ha eszedbe jut, miután elsímitottál mindent, megírnád, hogy mit kellett csinálnotok, mennyi időbe telt? Nagyon érdekelne...ki tudja, lehet még kerülök hasonló helyzetbe.

Én azért felhívnám még egyszer a HMRC-t és addig mondogatnám, hogy nézzenek már körül még egyszer, mert nem létezik, hogy elveszett, és mondogassad, hogy anélkül te nem tudsz hazamenni.

Sok sikert, kitartást és türelmet az angolokhoz...sokszor a hajam tépem tőlük.

2015. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen ez a bajom az angolokkal nekem is. Képzeld felhívtuk ahmrct. Valószínűleg a child tax credit ügyintézés során ami már kész valószínűleg továbbították a child benefittel foglalkozokhoz. Azt mondták 10 percen belül visszahívást kapunk, de azóta se semmi ez volt 2 napja. Felhívtuk a magyar nagykövetséget, szeretnénk volt. Azt mondták vegyük meg a repülőjegyet amikorra mennénk haz. Kiutazás előtt 10-15 nappal vigyük a gyerekeket az anyakönyvi kivonatot és 2 igazolványképet róluk. Megcsinálják helyben nekik az ideiglenes személyi igazolványt azzal hazamehetünk és majd otthon eltudjuk intézni a végleges személyit. Nagyon remélem, hogy nem csak szivatás ez az egész. Ja a repjegyet is meg kell mutatni.
2015. ápr. 1. 10:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert a honlapjukon az szerepel, hogy nem foglalkoznak személyi igazolvánnyal. Nagyon remélem én is, hogy ez nem csak szivatás, meg azt is, hogy nem kell időpontot kérned. Emlékszem, hogy bizonyos helyzetekben nem kell, de végig gondolva azt, hogy esetleg pont aznapra kér mindenki időpontot, lehet, hogy tele lesznek táblázva aznap.
2015. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem adtak időpontot, azt mondták nem kell. Reggel 10- ig jelenjünk meg. Egyébként csak most jut eszembe, hogy a lakótársunk említette, hogy az övé lejárt és kapott ő is ideiglenes személyi igazolványt. Csodálkoztam is, hogy lehet repülni ideiglenessel.
2015. ápr. 1. 19:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Valóban tud adni a követség olyan iratot, mellyel el tudjátok hagyni az országot, de az az egyszeri hazaútra szóló útlevél, nem pedig személyi igazolvány.
2015. ápr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is csak az ideiglenes útlevélről hallottam. Lehet, hogy van ideiglenes személyi is, de azzal is szerintem csak egyszer lehet hazautazni, hogy otthon intézhess állandót. Akkor viszont lehet tovább kell maradjatok otthon és ráadásul nem is tudod megvenni visszafele a repjegyet-már ha repülővel jöttök vissza.
2015. ápr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, személyi egyszer használatos. Otthon lennék addig amíg nem kapjuk meg kb 3 hét. Kibírható, én örülök neki. Repjegyet majd akkor vesszük meg, ha már megkaptuk az állandó személyit
2015. ápr. 3. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!