Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most tapénzen vagyok és...

Most tapénzen vagyok és egészen a szülésig azon leszek, utánna akarom igényelni a tgyás, de ameddig korházba vagyok tápénzen vagyok vagy onnantol jár a tgyás? Ha tápénzen vagyok akkora korház ad igazolást arra az idöre?

Figyelt kérdés
A körzeti orvosom azt mondta ha bekerülök hivjam fel de miért,akkor ö megszünteti a tápénzemet?
2008. aug. 26. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Beutal a kórházba papíron és majd a zárójeletnéssel együtt kell igényelned a tgyást, ami a kórházból való kijöveteltől jár. (legalábbis úgy emlékszem) addig a kórház ad igazolást a táppénzről. De nem is ez a neve igazából, valami kórházi ellátás. Az a lényeg, hogy folyamatos lesz ne aggódj.
2008. aug. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szülésig táppénzen leszel. Azért kell szólj a háziorvosnak,hogy a szülés napjával kiírhasson táppénzről. Ugyanis nem lehetsz táppénzen míg kórházban vagy. A kórházi tartózkodást az oep fizeti a kórháznak stb. finanszírozás alapján. Amíg ott vagy azt kórházi tartózkodásnak nevezik, azt az időszakot a zárod kiadásával és egy igazolással igazolja a kórház. Szóval nem maradsz ellátatlanul. Utána igényelheted a TGYÁS-t.

Szóval azért ír ki az orvos mert egyszerre nem fizetnek két ellátást.

2008. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!