Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátnőm álláspontja elfogadha...

Barátnőm álláspontja elfogadható?! Nem szeretne dolgozni vagy nem akar?!

Figyelt kérdés

Barátnőmnek 2 gyereke van,mindkettő óvodás.Nagyon szerény körülmények között élnek,a férje hol dolgozik hol nem,elmondása szerint már kb.20 millió ft össztartozásuk van de ő mégsem megy el dolgozni,azt mondja hogy nem szeretne másnak dolgozni mert az megalázó és egyébként se bírná azt hogy egész nap azon aggódjon hogy a gyerekek jó kezekben vannak-e vagy sem.

Tudom hogy nem az én dolgom az ő családi helyzete de én is annyira szeretnék még egy gyermeket és nem merem bevállalni mert félek az anyagi nehézségektől,a gyerekem 2 éves kora óta dolgozom hogy mindent megadjak neki de már elkezdtem azon gondolkodni lehet én látom rosszul és nem kellene nagyon komolyan venni az életet?!

Manapság ennyire elfogadott a lesz ami lesz?!


2015. márc. 30. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem elfogadott és nem is normális. A munka egyáltalán nem szégyen, kötelessége eltartani a gyerekeket és ez munkával valósul meg.
2015. márc. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

hmm..

szerintem az a gáz h nem dolgozik

és ennyi adósság összejött nekik !


te meg nem a barátnődtől függően vállalj gyereket !

gondolj bele h a te gyerekeid sokkal jobb körülmények között élnek majd ha te is dolgozol !

manapság nem éppen egy keresős a családmodell

2015. márc. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Olyan meggyőződéssel képes védeni ezt az álláspontját hogy néha azt érzem hogy a gyermekem látja érzelmileg kárát annak h dolgozom.

Másrészt a gyermekei ruházata sokszor piszkos mert nincs mit rájuk adni vagy ami van az is kicsi és akkor nem beszéltünk még a gyermekprogramokól ami náluk nincsen...


Szóval arra szeretnék kiyukadni hogy számára fontos hogy ő otthoni anya legyen de ez fontosabb lehet mint az anyagi biztonság ebben az esetben?!

2015. márc. 30. 17:27
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem az a ciki ha valaki lógatja a lábát és nem dolgozik. A munka visz előbbre, többek között, legyen az hó lapátolás, vagy mérnöki munka, mindegy, de dolgozni kell, aki otthon tesped míg a gyerekek oviba vannak, az nem fejlődik szellemileg és fizikálisan, előbb utóbb eltunyul. Ha már az nem elég ok a munkára, hogy normális életszínvonalon éljen valaki és ne létminimumon, akkor gondoljon az általam leírtakra..
2015. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
ja és szerintem a barátnőd depressziós, egy jó nagy adag szeretet hiánnyal, aminek oka hogy nem szocializálódik jelenleg, és a gyerekeire fogja rá traktálni magát világ életében, ha nem megy el dolgozni.
2015. márc. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

3 éves kor felett kell a közösség

te már kevés lennél neki

szal amíg ö oviban van miért ne dolgozhatnál

nincs veled nem kell "törődnöd" vele

akkor hajrá legalább pénzt keresel amit rá is költhetsz


legközelebb vegyél valamit a gyerekednek és mutasd meg neki h ezt nem vehetted volna meg neki, ha otthon ülnél és adósságokat halmoznál fel !

2015. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a két gyerek óvodában van, akkor azért dolgozhatna...
2015. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia. Te arra vagy feltekeny, hogy o bevallalta a ket gyereket meg igy is. Te is szeretnel de ugy erzed dolgoznod kell. (egyebkent akkor kapsz gyedet szoval sok nem esne ki) Sztem mindent nem kell nekik megadni csak ami szukseges, mert ha minden megadsz neki elkenyezteted.


En a helyedben bevallalnam a masodikat es akkor nem erdekelne teged sem, hogy a baratnod mit csinal az ovevel. Hidd el.


En is majd meg pukkadok, hogy a batyamek a masodik babaprojekten dolgoznak, amig ok anyameknal laknak es ok is tartjak el oket gyerekestol. Mi meg sporolunk mint az allat, hogy sajat hazunk legyen es varunk a babaval. (kulfoldon dolgozunk kul)


Vallald be a masodik babat sztem. Elvegre par dolgot orokolhet a nagytol es dolgozol is. Nagy baj nem lehet.


Minden jot!

2015. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyebkent, hogy a kerdesre is valaszoljak a baratnod lusta es munkakerulo. :) Van ilyen.
2015. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok nő nem akar visszamenni dolgozni, a környezetemben rengeteg ilyen van. Nem érdekli őket, hogy hogy jönnek ki. Olyannyira, hogy több olyat hallottam, aki inkább teherbe esett két év után, nehogy a harmadik év végén vissza kelljen mennie dolgozni.


Mindenki a saját szerencséjének kovácsa. Ha neki jó, hogy adósságot hagy a gyerekére, hajrá.

2015. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!