Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam meg udvariasa...

Hogy magyarázzam meg udvariasan, hogy h intézni való dolgom lesz azért nem fogom halasztani, csak mert jönni akar dédunokázni?

Figyelt kérdés

még nem írták be az apját az anyakönyve(aiből csak az apasági papírt látjuk, kedves tőle, mert különben máshol él, alig tartunk kapcsolatot)így még egyedülállónak minősülök, igényelhetem a rendszeres gyermekvédelmit a bölcsihez.

minél hamarabb kell intézni, mert ha beiktatják az apát, utána meg per kellene, vagy az ő jövedelem igazolása, nagyon huzavonás, merr külföldi az apa.


na de a lényeg, mamával időpont egyeztetés miatt felhívom, hogy mennem kell az önkormányzathoz, stb nem tudom mikor érünk még haza, igyekszem, erre neki áll veszekedni velem, szabályosan megmondja hog yne menjek az önkormányzathoz mert már ő beszélt ezzel azzal(ja, a nyugdíjasklubba néha benéz a polgármester és megemlítette, hogy segítsen az unokájának aki meg rábökte, hogy ja, szívesen..)én meg magyarázkodom(!)hogy ez nem így megy, jövedelemigazolást kell leadni, formanyomtatványt tölteni, stb

erre levágja nekem a telefont!

mégis mit képzel magáról?


ezek után hogy értessem meg vele, hogy ne szóljon már bele az életembe, mert nincs joga?


nem először fordul ilyen elő, arról már nem is beszélve, ha alszik a baba, szabályosan felébreszti, mert ő ost ér rá vele foglalkozni alapon, vagy magyarázom, hogy hagyja már békén a vajas kiflijével a tejterméket még nem vezettem be, amúgy is a kenyér olvadósabb a szájában, balesetveszélyes is a kiflije, erre amíg konyhában vagyok, hallom, hogy tuszkolja neki, hogy "egyed gyorsan",ezer ilyet sorolhatnék


majd fel tudnék robbanni, legszívesebben leüvölteném a fejét, próbálok kultúrált maradni, mégis mi az amivel felfogná?


2015. márc. 11. 11:03
 1/10 A kérdező kommentje:

a baba apját még nem írták be


bocsánat lehet sok a hiba, de reménykedem érthető

2015. márc. 11. 11:04
 2/10 A kérdező kommentje:
*mamát hívtam fel
2015. márc. 11. 11:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Juj, győztem megérteni, elolvasni. Te már írtál ki valami hasonlót.

Megmondod, mit akarsz és kész.

2015. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Te sem lehetsz egyszerű eset.
2015. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
miért is?
2015. márc. 11. 12:03
 6/10 A kérdező kommentje:

vagy a kifli miatt?


sebaj.

2015. márc. 11. 12:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mama, ha jönni akar 12 után leszünk itthon. Pont.

Nem kell magyarázkodni, hogy miért mész, hova mész.

Azt pedig sosem engedtem senkinek, hogy felébressze a gyereket. Le lehet ülni addig a konyhába és kaphat egy kávét, de nem keltheti föl a gyereket.

2015. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Allj a sarkadra, mondd meg neki, hogy vagy betartja a jatekszabalyokat, vagy a baba kozelebe nem mehet. Azzal biztos nem oldod meg, hogy itt idegeskedsz a gyakorin, mi nem tudjuk helyetted kiosztani a mamat... a te gyerekedrol van szo, legyel annyira felnott, hogy a gyereked nyugalma, egeszsege stb erdekeben leallitod a nagyit.
2015. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy hetes írja. Tömören, lényegretöröen, határozottan, kedvesen. Tényként közölni. Mama, elmegyünk, nem leszünk itthon. Majd szólok, ha hazaértünk.

Nem kell leüvöteni a fejét senkinek. Mit idegeskedsz? Nálad van a gyerek is meg a lakáskulcs is, nem?


Az meg nagggyon durva, hogy olyannal eteti a gyereket, amit te nem akarsz neki adni, meg hogy akaratod ellenére felkelti. Ha most nem vagy határozott és magabiztos, később még ennél is rosszabb lesz. "Mama, a gyerek nevelése és egészsége az én felelősségem. Ezért én határozom meg, mit lehet és mit nem. Ha a hátam mögött megszegi a szabályokat, nem maradhat kettesben a gyerekkel."


Ja és ne feledd: aki besértődik, majd kisértődik.

2015. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Legyen annyi elég neked, hogy itt leírtad, és kész!

Úgysem értheti ezt meg senki!

Még akkor sem, ha a történetet érthetően írtad volna le!

Leírtad!

Nyugodj meg!

Intézd el!

2015. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!