Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereket akar de én korainak...

Gyereket akar de én korainak tartom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párom babát szeretne, de szerintem ez még korai.

Mondtam is neki hogy még csak közel 2 éve vagyunk együtt és egy gyerek nem játék.. nagy felelősséggel jár és erős párkapcsolat kell hozzá, nekünk pedig sokszor (na jo nem olyan sokszor) kisebb nagyobb vitaink vannak, bizonyos dolgokbol. Erre ő ideges meg szomorú lett egyszerre. Nemtudom mi legyen. Ő szeretné, én igen is meg nem is.

Azért nem mert a jövőre is kell gondolni... Viszont nem lenne rossz ha lenne.. Szóval nemtudom.. mi a véleményetek?


2015. márc. 16. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2015. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően akkor kell gyereket vállalni, mikor mindkét fél felkészültnek érzi magát. Nyilván vannak esetek, mikor becsúszik a baba, és nyilván te is ugyanannyira szeretnéd a megszületett gyermeket, mint a párod. De egyrészt: két év még nagyon kevés, másrészt ha pici kételyed is van,akkor még ne. A LEGNAGYOBB felelősség az életben. Szerintem meg tudod ezt úgy fogalmazni, hogy a párod ne bántódjon meg emiatt. Ha pedig ezen halálosan megsértődik, az az ő baja, nem túl felelősségteljes viselkedésre vall.
2015. márc. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elsö válaszoló:

ő 29 én pedig 19.


Második:

köszönöm! Ezzel egyet értek, ezek szerint nem vagyok rossz ember :)

2015. márc. 16. 21:09
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ket ev elegendo ido a gyerekvallalashoz...de mibdket felbek egyforman kell akarnia. Nem tudom te no vagy e, de gyanitom igen. Szoval szerintem raersz, tanulj, dolgozz, legyen legalabb ket eves munkaviszonyod. Ne a semmire szulj vagy a parod jo akaratara... raersz 24-25 evesen. Addig teremtsetek meg kozosen a felteteleket!
2015. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én szerintem jobb fiatalon gyereket vállalni, mint 35-40 évesen.
2015. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
viszont ha kérdező srác, egyértelmű a nem.
2015. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

19 eves lany vagyok.. :)

koszi az eddigi valaszokat

2015. márc. 17. 06:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisgyermekes édesanyaként én még megfontolásra ajánlanám azt a szempontot is, hogy te magad alkalmasnak érzed-e magad szülőnek? (19 évesen sokan még nem, ezt neked kell eldöntened).

Van-e az ismerőseid, családod körében kisbabás, kisgyermekes szülő, akivel őszintén tudsz beszélgetni a nehézségekről is (anyagiak, éjszakázás, párkapcsolat alakulása a gyermekszületés után, intimitás, munkamegosztás stb.)? Hasznos lenne.


A gyermekvállalás nem csak és nem elsősorban az a cuki rózsaszín álom, ami a magazinokban van.


Az anyagiakra is felhívnám a figyelmet. Dolgozol? Van elegendő biztosítási idő a hátad mögött arra, hogy ne évekig segélyen legyél a kicsivel otthon? (2 év bejelentett munkaviszonyra gondolok, elsősorban NEM minimálbérre)- tudod milyen ellátások járnak? Mennyibe kerül egy gyermek alapvető ellátása az első mondjuk 5-10 évben?

Megoldott a szülőktől külön életetek (lakhatás, megélhetés)?

És bizony úgy kell mindezt végiggondolnod, hogy ha valamiért te is azon nők közé tartozol pár év múlva, akik egyedül kényszerülnek nevelni a gyermeküket- akkor minden körülmények között egy szerény szinten legalább, de el tudnád tartani magatokat kettőtöket akkor is, ha a kedves édesapa nem mutat nagy hajlandóságot pl. a megítélt tartásdíj fizetésére?

Házasok vagytok vagy élettársak? (válásnál, vagyonmegosztásnál igenis van jelentősége!)


Ha te nem akarsz még, akkor ne legyen gyermeketek, mert a közös gyermek a közös akarat, elhatározás és tervezés mellett is bizony nagy feladat egy pár számára- ha az egyik fél bizonytalan, akkor borítékolható a konfliktus, esetleges boldogtalanság, szétválás.

Egy értelmes kapcsolatban ezeket meg lehet beszélni.

Az élettársaddal üljetek le és beszélgessetek a jövőbeni terveitekről- ha szeretnél gyermeket csak később, akkor ezt is mindenképpen jelezd neki.

Csak azért ne menj bele, mert úgy érzed, hogy érzelmileg sakkban tart, érzelmileg zsarol vagy azt helyezi kilátásba, hogy emiatt elhagy vagy tönkremenne a kapcsolatotok- akkor hagyni kell, hogy ez megtörténjen! Hidd el, kizárólag a közös egyetértés az, ami számít ebben az életreszóló döntésben!

2015. márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolkodj reálisan. 19 évesen valószínűleg nem ő az utolsó férfi az életedben. Kívánom, hogy legyetek együtt sokáig, ne érts félre, de egy 30eves férfihoz képest te meg iszonyatosan fiatal vagy! Még tanulnod kell, gondolom rendes munkad sincs, az életből még semmit nem tapasztaltál! Gondold meg ezeket. Meg 10ev múlva is ráérsz szülni.
2015. márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!