Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hazudnak a háziasszonyok?

Miért hazudnak a háziasszonyok?

Figyelt kérdés

Sok kérdést látok itt hogy ki mit csinál otthon a gyerekekkel, és rengetegen írják hogy főznek mosnak és el is megy a nap. Ez hazugság. Aki végzett már házimunkát az tudja, hogy nem megy el vele 10 óra minden nap. Ráadásul úgy írják hogy 'mosok' mintha ott görnyednének egy lavór víz mellett és sikálnák a ruhákat. Amikor szétválogatni és bepakolni a ruhákat kb 3 perc, és a teregetés se több. :)


Ezzel akarják magukat értékesebbnek feltüntetni? Persze figyelni kell a gyerekre, de inkább azzal megy el a nap mint a 'rengeteg házimunkával'.



2015. ápr. 1. 14:42
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Aztán persze felháborodnak ha a férjük szól hogy magukkal is kéne foglalkozniuk, mert nekik a 'kemény munka' mellett nincs idejük normálisan felöltözni vagy hajat mosni se
2015. ápr. 1. 14:48
 2/33 anonim ***** válasza:
67%
Részben igazat adok neked. Sokan 1 gyerek mellett is meg akarnak halni. nekem négy van, mondjuk én is sokszor mondom, hogy nem bírom...:) De a mosás sem ilyen egyzserű, mert szét kell válogatni, cippzár, zseb, oké, a gép kimos, de azt ki is kell teregetni, a szárazat leszedni, hajtogatni, elrakni, amit kell, azt vasalni. Én 4 gyerek mellett napi 2 alkalommal mosok, sokszor a szennyestartó ki sem fogy. Hiába takarítok, a 3 kicsi a rendet egy pillanat előtt eltünteti, játékok kidöntve, egy nap kb 2-3 alkalommal porszívózok. Ha kimennek a konyhába, és egyedül esznek, utána fel kell mosni. Azért próbálok időt szakítani mellettük arra, hogy leüljek, csak 10 percre, de akkor is. És másoddiplomás képzésre járok, tanulok is mellettük. Én inkább azt mondom, ha egész nap takarítanék, sem lenne rend. Így nem is takarítok egész nap.
2015. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
50%
ha azt hiszed, hogy csak automata mosógépek vannak akkor rosszul hiszed.
2015. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

De te tanulsz mellette, ami tök jó :) Más meg semmit nem csinál.


Meg nyilván nincs kupi ha utánuk elpakolsz, de van olyan aki meg úgy ír mintha minden nap nagytakarítást kéne csinálni különben nem tiszta a lakás :D


Fárasztó azt aláírom, meg egy idő után unalmas is, de azért néhányan nagyon eltúlozzák... :)

2015. ápr. 1. 14:53
 5/33 anonim ***** válasza:
38%
Gyerek nélkül tényleg összesen 10-20 perc a mosás mindennel együtt, de gyerekkel próbáltad már? (és most ne a leteszed és egy óra múlva ugyanott van csecsemőre, sem a kamaszokra)
2015. ápr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Nekem is 4 gyerekem van, igaz, már nagyok, de voltak kicsik.

Addig nálunk sem volt sohasem rend. Főztem minden nap, vásároltam, mentem az ovisért/ovisokért, majd később már az iskolásért és az ovisokért. Különórára, zenére, úszni, egyéb sportokra is jártak kicsi koruktól. kertes házban élünk, több koszt hordtak, hordanak be, mint panelban. Kutyák, macskák mindig voltak, őket is el kell látni, takarítani utánuk. Mivel segítségem sohasem volt, így öltöztettem,hoztam-vittem magammal a kicsiket, ha a nagyok mentek valahová, vagy mentem értük. Vásárolni muszáj volt, főzni is, mosni is, így nálunk is mindig a takarítás volt az utolsó. Nagytakarítást olyankor tudtam csinálni, ha a férjem szabadságon volt és foglalkozott a gyerekekkel. Egyetértek a kérdezővel abban, hogy az idő nagy részét inkább a gyerekekkel való foglalkozás viszi el, de mondjuk egy 2 szintes családi ház rendbenntartása plusz a főzés is egész embert igényelne.

2015. ápr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Eltaláltad. :D


Nem próbáltam még gyerekkel, de ha gyerek nélkül kb 1 óra mosó/mosogatógépet bepakolni, kiteregetni, porszívózni akkor gyerekkel se lehet 10x annyi idő gondolom :D

2015. ápr. 1. 15:01
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annál a kérdésnél is szinte mindenki azt írta, hogy mennek játszótérre, stb., nem azt, hogy egész nap házimunkát végeznek. Persze, hogy az idő nagy része a gyerekre megy, de a házimunka is sokkal több, mint gyerek nélkül. Én simán porszívózok 10x annyit egy kúszó-mászó, kekszet evő gyerek mellett, mint amikor csak ketten voltunk és szinte csak aludni jártunk haza. Vagy a mosás sem azért tart tovább, mert feltart a gyerek, hanem sok foltot kell mosni. Egy darab ruhából kiszedni az őszibarack foltot tovább tart, mint egy teljes adag mosást berakni a gépbe. És ez az összes többi házimunkára is igaz. Meg eleve nagyobb tisztaság kell egy gyerek mellett.

Persze meg lehet csinálni a nap folyamán, simán megoldok mindent, de az egész nap el is telik anélkül, hogy unatkoznánk és jobban elfáradok, mint amikor "csak" teljes munkaidőben dolgoztam.

2015. ápr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
80%

Ha gyerekkel még nem próbáltad, akkor azért sok mindent nem tudsz még. Jó, nem 10-szer annyi idő, de itt van néhány sztori, ízelítőül.

Takarítom a konyhát, gyerek tesz-vesz. Egyszer csak valami csurgás. Odanézem, magára öntötte a macska tejét, amit a takarítás miatt feltettem. Vagy:

Beáztattam a karfiolt, bementem a fürdőbe 3 percre. Mire kijöttem, a 2 nagy kidobálta a karfiolt a földre, a vízbe pedig belemosta a haját.

Vagy: kint voltak az udvaron. Gyanús lett a csend. Kimentem, kiderült, kinyitották a kéményajtót, összekormoztak mindent, majd a kerti csapnál meg akartak mosakodni. Ezek azért nem 2 perces plusz munkák.

2015. ápr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!