Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fékezzem meg az abnormá...

Hogyan fékezzem meg az abnormális mértékű aggódást, pánikolást? Ez szülés utáni depresszió lenne? Vagy csak szimpla hiszti?

Figyelt kérdés

Két napja hoztuk haza a babát a kórházból. Azóta minden bajom van, alig merek hozzáérni, nehogy kárt tegyek benne. Mindenen parázok, amikor alszik, le sem veszem róla a szemem, annyira rettegek, hogy álmában megfullad. Pedig ott az a hülye légzésfigyelő, és mégse tudok megnyugodni. Etetésnél ugyanez, mániákusan figyelem hogy mikor mennyit eszik, mérem a súlyát és azon görcsölök, hogy nehogy elkezdjen fogyni. Hiába mondja a gyerekorvos, a védőnő és a férjem is, hogy ne parázzak már, minden teljesen oké a babával. Egyszerűen rettegek, hogy meghal, lefogy, megfullad, stb, stb. Amikor nagyon belelovalom magam a hisztibe, előfordul hogy pánikrohamszerűen kapkodok levegő után. Kezdek komolyan kiborulni, és ha a férjem visszamegy dolgozni én nem is tudom, hogy mi lesz.

Ez szülés utáni depresszió, vagy csak simán idióta vagyok? És mit kezdjek ezzel? Hogyan nyugodjak le legalább egy kicsit? Mert már tényleg elviselhetlen a helyzet.



2015. ápr. 2. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

rájöttél, h mostantól életed végéig felelős vagy egy ember életéért, aki csak a tiéd, senki nem segíthet, bizony ez a felelősség:).

de azért tényleg ne parázd túl, mert a saját életedet nehezíted. szülés után tombolnak a hormonok, én is rettegtem, h mi lesz ha egyedül maradok.. egy hét alatt belejössz:)

2015. ápr. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló voltam, bár én nem féltem,hogy lefogy, vagy megfullad.

Persze minden éjjel mikor felébredtem egyből a légzésfigyelőre pillantottam.

Amikor visszament a férjem 1,5 hét után dolgozni, azelőtti napon teljesen kiborultam, féltem,hogy egyedül nem leszek képes ellátni,biztosan valami baja lesz...

De aztán pár nap alatt hozzászoktam, kialakult egy rendszer, és hát valljuk be, elég sokat aludt még akkor úgyhogy elmúlt a para, hiszen ment a légzésfigyelő egészen 7 hós koráig. Mérni nem mértem, csak 1-2 hetente, de hallottam hogy van aki naponta. Na ennek nem sok értelme van.Egyik nap lehet kevesebbet,másnap többet eszik..

Nem mondom,hogy nyugodj meg, mert valójában csak akkor fogsz, amikor a férjed már dolgozik, és eltelt pár nap s látod, hogy egyedül is képes vagy megoldani a felügyeletet/ellátást.

Üdv a klubban. :)


2 gyermekét váró anyuka

2015. ápr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, vegyél egy mély lélegzetet és engedd el ezt az egészet. Ne pörögj rá ennyire, mert tényleg begolyózol. Kicsit lazábban vedd az egészet. Pakold össze a gyereket és menjetek el sétálni a férjeddel együtt. Jót fog tenni a friss levegő.
2015. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak simán idióta vagy 😁

Kb. mintha én írtam volna. Ugyanezt műveltem, mikor hazahoztuk a fiamat. Semmi házimunkát nem csináltam, enni csak akkor ettem, ha hoztak be a szobába ételt, pisilni, fürdeni stb. csak akkor mentem, ha valaki addig odaült a kiságy mellé. De előtte százszor elmondattam vele, hogy ígérje meg, hogy egy másodpercre sem megy ki és nem néz félre. Ez halál komoly, ültem a kiságy mellett és néztem az alvó gyereket. Hát ez így visszagondolva...anyám....😂

Én is ugyanazoktól rettegtem, mint te. Aztán ahogy múlt az idő, úgy múlt a félelem is. Már 1 éves. Azért persze még most is félek, nehogy félrenyeljen és a légzésfigyelőt szerintem 18 éves koráig alatta hagyom 😁😀

Szóval nyugodj meg, próbálj pihenni, lazíts valahogy!

És a legfontosabb, valahogy próbáld meg élvezni ezt az időszakot, mert nem lesz többé pici baba, el sem hiszed mennyire rohan az idő!

Minden jót!

2015. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A baba tökéletesen alkalmazkodik a külvilághoz, nem törékeny, nyugodtan felveheted, sőt mások sem tesznek benne kárt:) Ha a környék 16 éves anyukái boldogulnak kevés IQ-val, akkor te is fogsz, hidd el, bízz magadban.
2015. ápr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!