Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hasfájós és/vagy refluxos...

Hasfájós és/vagy refluxos babáknál, akiket tényleg 10percre se lehet letenni, (még hintába se) hogy boldogultok segítség nélkül?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy hogyan telt a napotok,hogy mentetek el hajat mosni,hogy főztetek meg stb.
2015. ápr. 3. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Fürödni, hajat mosni akkor tudtam elmenni amikor apa hazaért este a munkából és egy kicsit átvette a gyereket. Főzni úgy tudtam, hogy közben rajtam "lógott" a gyerek a kendőben. És minden estére garantált volt a sok gyereksírástól (visítástól, sikítástól) a fejgörcs.
2015. ápr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fürdés, hajmosás este mikor a férjem már hazajött és elvileg a bébi is aludt.

És meg lehet kövezni,de én szülés után egy hónapig házhoz rendeltem a kaját egy közeli kifőzdéből. Így kicsit összeszedtem magam, összerázódtunk a babával, utána pedig mindig 2-3 napra főztem egyszerre, este vagy hajnalban mikor aludt a babám.

De ne aggódj, később sem lesz jobb :D Most már 9 hónapos és úgy főzök, hogy matat a lábam alatt vagy rángatja a nadrágom, és hajmosáskor is ott áll velem a fürdőkád szélébe csimpaszkodva :)

2015. ápr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondom, az anyaság kreatívvá tesz :) Mármint azt az anyukát, aki rá van szorulva és nincs más lehetősége :)

Főznöm mondjuk az első hónapban nem kellett, mert anyukám hétvégén megfőzött, de az én babám nem is 3 hónapig volt hasfájós, de ezt hagyjuk :P

Szóval főzés a későbbiekben hordozókendőben, vagy a még későbbiekben, amikor "minden baja volt" (fogzás, hasfájás) és egész nap semmit nem lehetett mellette csinálni, mert aludni is csak úgy aludt, ha babakocsiztunk, akkor szépen este megfőztem gyorsan, miután letettem, mielőtt ébredt volna...

Fürdés is szintén így ment, vagy gyorsan mikor már végre kidőlt első dolgom az volt, egy 5 perces tusolás, vagy ha épp olyan pillanata volt, hogy pihenőszékben elvolt, akkor vittem magammal a fürdőszobába arra a pár percre. Hajmosás akkor volt, ha férjem épp otthon volt és úgy sikerült elmennem fürdeni.

Takarítást is megoldottam, amíg nagyon pici volt, szerencsére a pihenőszékben elaludt a porszívó hangjára. Később nagyon félt tőle, viszont a hátamra vettem, így nem félt és a hangjára pedig ugyanúgy elaludt...

Nehéz, túl kell élni, nekem a mottóm az volt az első 2 évre: mindent meg lehet oldani.

2015. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne letenni?! Félülő helyzetbe rakod, vagy hasra fekteted, úgy nem feszül.
2015. ápr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mert refluxos,hány állandóan,a torkát meg marrja és vagy ordít,vagy köhög. írtak neki gyógyszert a sűrítő mellé,de nem akarja megenni tejjel se,úgyhogy nem olyan egyszerű,hogy csak úgy leteszem. ezért kérdeztem,mások,hogy boldolgulnak.a többi válaszolónak: hát kb én is így csinálom,hajmosást vagy nagyon korán amíg még alszik,vagy későn mikor már alszik,vagy ha nagy néha délután ér haza a férjem,akkor addig elintézem. egyébként csatos hordozóba van,de én nem tudom mások,hogy bírják el tizenakárhány kilókkal,nekem leszakad mindenem a 9kilójával.
2015. ápr. 3. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!