Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 hónapos babám nagyon hasfájó...

1 hónapos babám nagyon hasfájós, elkezdtük egy hete az infacolt, azt hittem, segít, de hol jobb egy kicsit, hol rosszabb. meddig tart a hasfájós korszak?

Figyelt kérdés

Anyatejes baba, nem tudom van e köze hozzá, de 35. hétre született,2200 grammal, akkor még nem igazán evett, de mára elég mohó, lehet, hogy túl gyorsan eszik? Azt én sajnos nem tudom szabályozni.

próbálom lebontani 2-3 adagra az etetést, és közben büfiztetni (ezt javasolta a védőnő), de sajnos így elhúzódik a 3 óránkénti etetés, mert mire büfizik, újra eszik stb, na kb így 1 óra az etetés, majd még jó 1 óra mire sírás, erőlködés, puki, kaki, peluscsere után elalszik, és igazából van 1 órám pihenni, de közben is sokszor felsír, megnyugtatom. 1 hónapja nem aludtam 1,5 óránál többet éjszaka. de ez nem is érdekel annyira, inkább az, hogy látom, hogy szenved szegény és nem tudok mit tenni.

mikor fog már elmúlni ez neki?? most már elértük végre a 3 kilót, aminek nagyon örülök, csak félek, hogy majd még nagyobb étvágya lesz és még jobban szenved majd.

amiket olvastam, angol tea, cseresznyemag párna, espumisan.

ja és az sem utolsó hogy 4 nap alatt elfogyott, és hosszabb távon nagyon drága 4 naponta 2 ezer forintért venni az infacolt, főleg, hogy nagyrészt nem is ér semmit.

kinek meddig tartott a hasfájás és mi vált be neki?

köszönöm előre is a segítséget


2014. márc. 2. 00:23
 1/7 A kérdező kommentje:
elírtam, szóval angol víz és édeskömény tea? vagy mecsek baby?
2014. márc. 2. 00:25
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Vegyél egy ilyen hintát!

Ez megkönnyíti az életed! Nagyon bevált a lányomnál, és a fiamnál is!

2014. márc. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Biogaia esetleg, vagy az eredeti Gripe water (angol víz), a utóbbi nekünk nagyon bejött, sokkal könyebben jön a puki. Egxébként azt szokták mondani, h az első 3 hónapban lezajlik ez a hasfájós dolog. De nem feltétlenül tart addig,az enyém most múlt 2 hós és már sokkal jobb mint volt az elején.

Az eredeti Gripe watert nem lehet kapni már itthon sajnos gyógyszertárban csak az újat (de a régi jobb, az összetétele miatt). Viszont angliából normális áron lehet neten venni, vagy esetleg vaterán szokták árulni akiknek megmaradt (én is ott vettem). KItartás!

2014. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is anyatejes a kicsim, nekünk csak az Espumisan (az Infacolt nem volt jó) és a Colief-csepp/Lactase Comfort kombó vált be. Az újszülötteknél élettani a laktáz enzim hiánya valamilyen szinten, ez okozhatja a puffadást, hasgörcsöt, haskorgást, ezért jók az utóbb említett szerek. Kicsit körülményesebb az adagolásuk, de megéri! Fontos a büfiztetés, masszás, torna: a kis lábát behajlítva nyomd a pocakjához, aztán nyújtsd ki, ezután óvatosan nyomva simogasd a hasát körbe-körbe, majd újra a lábát emeld a hasához és ezt váltogasd olyan 15-20 percig, vagy ameddig hagyja. Hasra is fektetheted és a hátát simized, fejtől a lába felé, enyhén nyomva. Később, ha nagyobb lesz, a lábait felemelve finoman rázogathatod is őket, ezek segítik a gázbubik kijutását, az enyém nagyon szerette ezt a mutatványt. Hintáztasd úgy, hogy a karodra fekteted hason (repülő-póz), én alapjáraton hason fektettem, úgy aludt. Tegyél melegíthető zselés tömlőt a hasa alá, ez is jó lehet. Nálunk a köményes teák (Mecsek, Herbária) nem váltak be, rosszabb lett, Gripe Water-t meg nem lehet kapni, nem gyártják, csak egy másik fajtát ezzel a névvel (Babuline Gripe Water - indiai, ajurvedikus, 3 éves kor alatt nem lehet adni, habár ezt vitatják). Aztán próbáltuk még a Biogaia-t, ez probiotikum, de ezt már csak azzal a céllal, hogy felkészítse a kis hasfájósomat a hozzátáplálásra. Nálunk a szilárd kaja bevezetése hozta meg a sikert, vagy addigra nőtte ki, nem tudom, de most már magától pukizik, mindenféle segítség nélkül, most 6 hónapos. Kitartás és ne sajnáld a pénzt ezekre, mert nekik ez tényleg fáj!
2014. márc. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám ugyan tápszeres volt, de kiderült, hogy a szoptatós teámtól és a mecsek babytől csak még rosszabb volt neki! a felsoroltakon kívül mi vettünk egy szélcsövet, ami néha segített! Egyébként pedig tényleg kitartás! a tápi miatt mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, és onnantól szűnt meg a probléma!
2014. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kedves Anyukák!


Szeretném Veletek megosztani a mi negatív esetünket az INFACOL-lal kapcsolatban, hogy mindenki tudjon róla, ha ilyen esettel találkozik ezt a szert lehet okolni.

Mi is több-kevesebb sírásra kezdtük el használni az Infacolt, őszintén szólva lett is eredménye, valóban könnyebben ment a babának a puki, aztán ahogy egyre többet használtuk, kb. már 2 hete észrevettük, hogy iszonyat mennyiségű levegőt nyel a baba. Arra fogtam, hogy ömlika a tejem, attól fuldokol, vagy rossz a technikája, aztán ez már annyira elharapódzott, hogy minden evés után iszonyat ordítás - persze mi akkor még inkább adtuk neki a szert - szürcsögött, elrekedt, nem kapott levegőt és mintha hurut lett volna az orrgaratjában. 5 napja a baba non-stop sírt, minden evés után, el lehet képzelni mennyire vártam már az etetést, a végére tekergett, nyugtalan volt, hiszen olyan mennyiségű levegőt nyelt és büfi nem jött!!! 2 órán át büfiztettük, mire elaludt indult újból az etetés. 2x gyerekorvos - tanácstalan, majd a tegnapi napon a győri kórházat is meglátogattuk. Tegnap reggel kiporszivoztam a nóziját egy barátom tanácsára, mivel annyira megörültem hogy megtaláltam a megoldást elfelejtettem neki beadni és láss csodát a baba kapott levegőt, szépen evett. Ekkor még mindig az orrszivóra gondoltam, majd a következő etetéskot nem maradt el az Infacol - tünetek újból. Irány a kórház, ott megszopiztattam a szer beadása elmaradt és a doktornéni egy teljesen nyugodt, kiegyensúlyozott babát vizsgálhatott meg.... na bumm hazaküöldtem, hogy porszívózzam a nózit tovább. Az esti etetésnél ismét előjött, persze az Infacol után... A reggeli etetésnél világosodtam meg, rájöttünk hogy az a nyákos, csúszos anyag megtapadt neki az orrgaratban + a hangszálain és emiatt kínoztam szegénykémet ennyi időn át!!!!


Remélem más nem jár így, vagy ha ilyen tüneteket tapasztal ezt a lehetőséget is számba veszi. Mindenkinek boldog babázást! :)


Egy 5 hetes baba boldog Anyukája

2014. máj. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy leírtad! Az infacolt mi is elhagytuk már akkor, én is elfelejtettem beadni, aztán láttam hogy ezerszer többet használok, semmi baja nem volt.. soha többet infacol.

azóta már 4 hós, szerencsére teljesen elmúlt, de a biogaia biztosan sokat segített! abban hiszek.

2014. jún. 10. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!