Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondanád el egy 5 éves...

Hogyan mondanád el egy 5 éves és egy 3. osztályos gyereknek hogy, hogyan lesz a baba?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 7. 08:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A 3 osztályos már mindent megért. El lehet neki mindent mondani. A női test felépítését és működését is éppúgy, mint a férfiét. Egyszerű szavakkal, rajzokkal. Anya testében van egy magocska, ami minden hónapban megérik, kibújik a zsákjábból és útra kel. Ha apa és anya úgy döntenek, hogy akarnak még egy gyereket, akkor szeretkeznek egymással. (5 évesnek azt mondom, hogy szeretik egymást nagyon)

Ilyenkor apa testéből az ő magocskája bejut az anya testébe és a két magocska találkozik, egybeolvadnak. Anya pocakjában van egy olyan barlang, amit méhnek hívnak. Ez a barlang puha, és meleg házikó. Ide telepszik meg apa és anya magocskája. Majd szépen nőni kezed. Minden hónapban nagyobb és nagyobb lesz. Majd, ha eljön az ideje, kibújik. Minden nő testén van egy nyílás aközött, ahol pisilünk és kakilunk. Ezt nevezik hüvelynek. (lerajzolod) Ezen keresztül megy bele a magocsk apa füyijéből és ezen keresztül bújik ki a baba, ha eljött az ideje.


Az 5 évesnek vam egy gyónyörű könyv, a sehány éves kislány. Az alapján világosítanám fel. Kevesebbet mondanék, mint az iskolásnak. A magocskát neki is el lehet mondani. A szeretkezésre nem térnék ki, csak annyit mondanék, hogy amikor anya és apa nagyon szeretik egymást és szorosan összebújnak.

2015. ápr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fiam nagyjából 5 éves lehetett (de lehet, hogy már 6), amikor nagyon elkezdte érdekelni, hogy hogyan lesz a baba. Én azt mondtam neki, hogy a babához mindenképpen kell egy néni és egy bácsi, ők ha szerelmesek egymásba, akkor szeretnek összebújni. Ha senki nem látja őket, akkor nagyon szorosan összebújnak, de ezt csak kettesben, mert mások előtt nem való. Ilyenkor a bácsi testéből sok kis magocska szabadul ki és találkozik a néni testében lévő nagyobb magocskával. Ennek a két magocskának a találkozásából lesz a kisbaba.

Utána mutattam neki egy nagyon érdekes animációt, amit én is már sokszor megnéztem, ez végig mutatja azt, hogy hogyan találkozik a spermium és a petesejt, aztán hogyan kezd osztódni, és hogyan fejlődik ki a baba. Végül is a fogantatás volt az egyetlen olyan rész, amit nem meséltem el teljes részletességében, de ez a része annyira nem is érdekelte, a többit viszont - ha nem is tudományos részletességgel - meg is tudtam neki ilyen formában mutatni pont úgy, ahogy történik. Ja, meg persze azt is tudja már, hogy hogyan születik meg a baba és hogy honnan, azt meg már ő maga rakta össze, hogy akkor nyilván ott is kerül be, illetve, hogy akkor a fiúk fütyköse meg nyilván arra való, hogy azzal lehet bejuttatni a magocskákat.

2015. ápr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!