Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igazságos ez, hogy a nagycsalá...

Igazságos ez, hogy a nagycsaládosok ennyi kedvezményt kapnak?

Figyelt kérdés
Most olvastam utána, hogy egy háromgyerekes család mennyi kedvezményben részesül. Mivel különb másnak a 3 gyereke, mint a én kettőm? Nem úgy lenne igazságos, hogy mindenkire ugyanannyi a "fejpénz" és az szorzodik a gyerekek számával? Ha igazságos lenne a rendszer, 2 gyerek után 60 ezer forint adókedvezmény járna és nem 20 ezer vagy a három gyerekes is 30 ezret kapjon. Ugyanez igaz a családi pótlékkal és egyéb más juttatásokkal. Egy nagycsaládos éves szinten, ha minden kedvezményt kihasznál egy millió forinttal is többet kaphat. (Ne írja senki, hogy szüljek hármat, mert ez nemcsak anyagi megfontolás alapján működik.)
2015. ápr. 7. 09:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
36%
Nehogy azt hidd, hogy a nagycsaládosok minden kedvezményt ki tudnak használni.
2015. ápr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Hát én nem egy pénzes nagycsaládost ismerek, szerintem ők mind ki tudják.
2015. ápr. 7. 09:34
 3/31 anonim ***** válasza:
43%

3 gyerekkel kicsi nehezebb mint kettővel! Később tud az anyuka visszakerülni a munkaerőpiacra (ha egyáltalán visszakerül). Nem értem mi ez a folyamatos felháborodás a nagycsaládosok kedvezményei körül! Jobb esetben nem erre szülnek gyereket az emberek. Akik meg igen azoknak az adókedvezmény úgy sem jár :P

1 gyerekes anyuka

2015. ápr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
63%
Nem mész semmire azzal, ha más pénztárcájában nézelődsz!
2015. ápr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Azért mert az ország berendezkedése a minél több utód létrehozását szorgalmazza.

Más országokban gyakran pont fordítva van.

Ez egy 25 éves rendszer. Én nem tartom rossznak, mivel 3.gyerek vagyok.

De én sem fogok már többet szülni. Egyet terveztem, de száz százalékkal túlteljesítettem.

2015. ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Ez nem más pénztárcája, ez minden adófizető (Köztük az én is) pénztárcája!
2015. ápr. 7. 09:38
 7/31 anonim ***** válasza:
41%

Én is ismerek olyan családokat;

Egyik családnál anyagi megfontolásból lett 4, ki is használják.

Nem tartom egyébként igazságosnak. Ha valaki nem a pénz miatt lesz nagy családos, akkor ne is éljen az ilyen kedvezményekkel, segélyekkel, lehetőségekkel.

2015. ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
76%

Mi például soha nem vettünk igénybe utazási kedvezményeket, fele árat fizetünk az ebédekért, ki kell fizetnünk a tankönyveket, kevés a fizetésünk az adókedvezmény teljes kihasználásához stb.

6, 11 és 15 évesek a gyerekek.

2015. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

aki a nagyobb pótlékér szül 3. gyereket, az már régen rossz.

abban igazad van, hogy az emberek többnyire azért vállalnak 3 vagy több gyereket, mert eleve megtehetik, nyilván nem a segélyekre alapoznak.

ugyanakkor tény, hogy nincs az a mértékű támogatás Magyarországon, ami megengedi hogy 3 gyereket annyival jobb színvonalon taníttass és nevelj, mint arányos mértékű támogatásból két gyereket. Másrészt ez ösztönzés akar lenni hogy kicsit bátrabban vállaljanak a magyarok gyereket, mondjuk más kérdés, hogy pont azokat motiválja a támogatás, akiknek nagyon nem kellene szaporodni.

2015. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
35%
Igen, ez szamomra is furcsa.Mi kulfoldon elunk, de itt is ilyen hatalmas a kulonbseg.Amin nekem fennakdt a szemem az, hogy a 3 gyerekesek itt minden masodik honapban kapnak egy az itteni minimalberrel megegyezo osszegu juttatast, mig a 2 gyerekesek erre egyaltalan nem jogosultak, tehat a toredekere sem.
2015. ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!