Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik ma Magyarországon az...

Létezik ma Magyarországon az emberek szemében ideális családmodell?

Figyelt kérdés
.. vagy ez mindenkinek mást jelent (gyereke száma stb.)?
2015. ápr. 9. 04:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Max annyiban egységes, hogy apa és anya együtt - a gyerekek száma változó, van aki egyet akar, van aki még ötöt
2015. ápr. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs. Jó magyar szokás szerint mindenkit meg lehet szólni, azt is, akinek kevés gyereke van, azt is, akinek sok, azokat is, akik nem élnek együtt, azokat is, akik házasok, mert mégis hogy élnek, stb. Nincs modell, csak egymás leszólása van. Ezért nem kell ezzel foglalkozni, és másoknak megfelelni. Élj úgy, ahogy neked jó!
2015. ápr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mindenkinek saját ideológiája van,annak függvényében mit hozott gyerekkorból és hogyan alakult a párkapcsolata, felnőtt élete
2015. ápr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ilyen nincs. Talán annyi, h a szülők együtt neveljék a gyereket.

De innen GYK-ról arra következtetek, hogy ha 1 gyerek van, az a baj, mert önző vagy, ha 2 az a baj, ha 3, akkor az, mégis miből tartod el, stb stb... a 4-5-...ről ne is beszéljünk. Mindenki csak beszól mindenért.

2015. ápr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinek más.Számomra az tűnt ideálisnak,hogy megtalálom azt a férfit akivel szívesen vállalom a családalapítást.Akartam egy gyereket,egy normális házat,egy kutyát,normális munkát és fizetést.Hála az égnek teljesültek az álmaim,bár én nem dolgozom,valahogy úgy alakult,hogy maradtam a háztartásban.Nekem ez ideális,csak már kevés.Lányom 5 éves,egész nap oviban,mostmar nekem is jól esne egy munkahely.Több gyereket nem akarunk.30-at töltöm nyáron,így már korban sem érzem magam ott,mint 25 évesen.
2015. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Vannak minták, példák, vágyak szerintem mindenkiben. Amikor kislány voltam és megláttam egy csinos anyukát akkor azt mondtam na így igen én is így szeretném megélni, hogy csinos maradok, meg is tehessem, hogy adjak magamra ezáltal egy kiegyensúlyozott anyukája lehessek a gyermekemnek. Es úgy is lett! Nagyon boldog vagyok! Kertes ház, kutya, autók, nyaralás, viszonylag jó munkahelyem is van időben legalábbis családbarát. Azt hiszem még egyszer át szeretném élni azt a csodát amikor várandós lettem!

Társadalmilag szerintem a 2 gyerek az elfofadott. Anya apa, gyerekek esetleg, ha lelep a ferj meg elfogadott a pótapuci aki imadja az új csaladjat persze :) Az én szememben minden ideális amitől egy család tenyleg boldog lehet. Ez mindenkinek picit mas. Az biztos boldog anyuka= boldog ferj es gyerek

2015. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is változó. Az biztos, hogy ha apa-anya szépen élnek és nem veszekednek + szeretik egymás a testvérek is, az idillinek tűnik az emberek szemében.

Én egyke vagyok, ezért nekem mindenképpen két-vagy több gyerekes az álomcsalád. De ettől még apa, anya és egy gyerek is alkothat simán boldog családot.

2015. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az apa-anya-két gyerek modell a legtöbbek számára elfogadható.
2015. ápr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!