Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadik gyerek legyen vagy sem?

Harmadik gyerek legyen vagy sem?

Figyelt kérdés

Leszögezem az elején hogy én nagyon szeretnék mèg egyet. Van 2 fiam ovisok. Másfèl éve vissza mentem dolgozni de sajnos úgy alakul a beosztásunk hogy többször is igénybe kell vennünk nagyiék segitségét. Akik most besokaltak...keresgetek más munkát de sajnos lehetetlen olyat találni ami 8-16-ig tart hogy a gyerekeket hozni vinni tudjam. Férjem 6:45-19-ig dolgozik. Tehát sok mellette ellene után én ugy gondoltam mivel én ugy is szeretnèk könnyebb lenne a fiuk ellátása is ha otthon lennék. Probáltam babysittert de kb20-30 eft havonta amennyit vigyàzni kellene rájuk. Férjem is szeretne de ő attol fél mi lesz ha...(akàrmi történhet).

Család nem örülne az tuti. Anyagiakban nincs gond. Viszont a lakást nem tudom mikor tudnánk nagyobbra cserélni. Saját panel. Csak tanácsra vagy véleményre lenne szükségem nem azt várom hogy ti döntsetek helyettünk. Köszönöm



2015. ápr. 9. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én azért nem szülnék, hogy otthon maradhassak.

Mert a 3. is megnő egyszer, akkor már 3 gyereket kell megoldani. Vagy maradnál gyeten még 5 évig?

Akkor nem esne ki 20-30 ezer? Plusz egy gyerek lenne még.


De ezt nektek kell tudnotok. Lehet én azért látom így, mert 1 gyerek párti vagyok, nem is lesz több gyerekünk (örülök, ha őt megoldom bölcsi szempontból).

2015. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Két gyerekkel nem könnyű, hárommal még inkább nem. Nem marad a kicsi örökké kicsi, hogy otthon legyél állandóan, és nagyobbakat könnyebben el tudd látni...


Akkor vállalnám be, ha én is nagyon szeretném, apa is nagyon szeretné, és a feltételek adottak lennének. De önmagában nem azért vállalnám be, mert így könnyebb lenne...szerintem semmivel sem lesz könnyebb hárommal. Max. csak egy kis ideig, amíg kicsi a legkisebb.


Főállású anya akarsz lenni?

Mert ott is csak egy ideig tart a "könnyebbség", és utána is van élet, ami nem feltétlen lesz könnyebb, sőt!

2015. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Családi adókedvezményt is vegyétek figyelembe.
2015. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akármi történhet most is, nincs garancia semmire a jövőben.

A család nem örülne? Azt gondolom, hogy magatoknak vállaltok gyereket nem másnak.


A lényeg, amit én a sorokból látok:

Az anyuka akarja, az apuka akarja. Minden más pedig megoldható.


Én vállalnám a helyetekben a harmadikat.

2015. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén - és kérlek ne vedd úgy -, de a ti problémátokra nem egy harmadik gyerek a megoldás.

És, ha a harmadik gyerek is 2-3 éves lesz?! Akkor szülsz még egy gyereket, majd így tovább, amíg a nagyszülők "lenyugszanak" és a világ megint élhető lesz?! :)

Vagy ezt így hogy képzeled, képzelitek?


Család véleményére alapozni szerintem felesleges, mert nem az ő dolguk ebben dönteni.

Az, hogy anyagilag most minden rendben az nagyon jó, de valóban ott van a "mi lesz, ha...?" kérdés is. Viszont, ha mindenki erre alapozna, akkor már kihalt volna a bolygó! :)


A férjed nem tudja megoldani, hogy más munkarendben dolgozzon?

Illetve, te nem tudsz elmenni 6 órába dolgozni?

2015. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki tesz fel egy "harmadik gyerekes" kérdést, és bizonytalan az érzéseiben, akkor támogatni szoktam. Ha azt látom, hogy nagyon akarja, csak kétségei vannak. Pl. amiatt, hogy mi lesz ha...de amúgy a feltételek adottak, csak valahogy megerősítésre várnak a szülők.


Viszont nálad olyan, mintha egy harmadik babától várnád a megoldást, az élet megkönnyebbítését. De szerintem ez nem lesz megoldás a jelenlegi gondjaitokra!

Az lenne megoldás, ha más munkahelyet találnál, vagy ha csak 6 órában dolgoznál, vagy ha a párod váltana munkahelyet, vagy ha a nagyszülők valóban tudnának segíteni. De még egy baba nem hinném, hogy megoldaná a helyzeteteket.

Úgyhogy jelen esetben nem tudom azt mondani, hogy bátran vágjatok bele.

2015. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora panelban laktok, és mekkora lenne helyette az igény, de ha a fiúk ovisok, nem messze az iskola, azt kivárnám, addig gyűjtenék, hátha futná egy nagyobb lakásra, aztán belevágnék a projektbe. A fiúk iskolások lesznek, talán könnyebb lesz addigra velük, a felügyeletet is könnyebb megoldani (talán) nagyobb gyereknek, mint kisebbnek. Meg ugye ott a napközi.
2015. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva ugy képzeltem 3 évig maradnék otthon addig elvégeznék egy tanfolyamot. Ha most váltok 6 órásra akkor 30eft al kevesebb lenne. Viszont ha itthon maradok az adókedvezmény miatt ugyanannyi lenne a bevételünk mint igy hogy dolgozok. Van két szakmám érettségim (kereskedelem-vendéglátás). Reménykedem benne hogy sikerülne egy olyan szakmára szert tennem amellyel nem napi 12 órát kell dolgoznom.
2015. ápr. 9. 13:11
 9/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Nekem vendéglátós szakmám van, mindig is abban dolgoztam (férjem még most is).

Amíg itthon voltam gyeden, elvégeztem egy TB és Bérügyintéző tanfolyamot. De gyakorlat nélkül baromi nehéz elhelyezkedni (eddig nem is sikerült). És így 1 gyerekkel is nehéz sokszor megoldani, nemhogy kettővel, vagy hárommal...

És az adókedvezményre nem érdemes alapozni, mert bármikor megszüntethetik, mint akármi mást...

2015. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyagiakban nincs gond, de azt írod a babysitter 20-30e.ft. Egy 3.gyerek nem 20-30.000 lesz havonta hanem sokkal több. Ha pedig megengedhetitek magatoknak akkor miért gond a babysitter (amivel megoldódna a problémád)?
2015. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!