Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartási megállapodás a...

Gyerektartási megállapodás a bíróság jováhagyásával, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
1 hete voltunk az exemmel a bíróságon, az 1 evés gyerekem után fizettem 7000 ft tartásdíjat mert munkanélküli vagyok/voltam., De! Ugye az anyuka feljelentett, ő 16000 ft gyerektartást követelt, amibe én nem mentem bele...Nos, végülis megállapodtunk 10000 ft-ban a bíróság elött, DE! én bemondtam a 22 ezer forintos segélyem mellet 14000 ft egyéb, nem bejelentett munkát is...ami ADÓZIK! . Ő erröl nemtudott. Nos, ha ez megszünne ez a 14000 ft , akkor maradna nekem a 22 ezer forintos segély, amiből 10000 a tartásdíj, és amig nemtalálnék munkát, elléggé nehezen tudnék megélni a fenmaradó 12000 ft ból. A 10000 ft tartásdíjat csakis emeltetni tudná az anyuka, ha lenne bejelentett munkahelyem..mert ugye 10000 ft...nemsok pénz . Ha nem mentem volna bele az egyezségbe, és nem vallom be ezt a 14000 ftos adóköteles minimás juttatást, akkor a végrehajtási per indult volna ellenem...és igy kiderült volna ez a pénz??? (NEM BEJELENTETT MUNKA, de viszont adózik), tudom hülyén hangzik de van ilyen. A bíróság tudtára jutott volna a végrehajtási per során, hogy én ezt elhallgattam volna? Jól tettem hogy a bíróság tudtára adtam ezt? Ezt azért kérdezem, mert ez a pénz, nem áll biztos lábakon, tehát csak arra jó, hogy amig nem találok valami hivatalos bejelentett munkát, ne haljak éhen. Vélemény?

#bíróság #gyerektartás #gyerektartási összeg
2015. ápr. 10. 02:12
 1/7 A kérdező kommentje:
És ha tényleg megszünne ez a 14000 ft, és még mindig munkanélküli vagyok , akkor esetleg kérhetném a tartásdíj minimális csökkentetését? (22000 max 33 %-a vonható le gyerektartásként, ugytudom). Megtehettem volna ugye azt is, hogy nemvallom be ezt a pénzt, és ugy megyek bele a 10000 ftos egyezségbe a bíróságon, de akkor ugye..."ha már az apuka tudta fizetni, és valahogy megélt eddig mire fel a csökkentetés" dolog állna fent, ugyebár?!
2015. ápr. 10. 02:44
 2/7 anonim ***** válasza:

én annyit tudok, ha nem lehetne tőled levonni(nincs bejelentett munkád)akkor az állam fizeti helyetted és ha lesz munkád levonja törlesztésként, plusz az aktuális gyt-t is.

úgy tudom segélyből nem vonnak.

2015. ápr. 10. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már feltetted ezt a kérdést. A válasz ugyanaz.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2015. ápr. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

amúgy ha a NAV felé nem vagy lejelentve a munkabéredből nem is tudnak adót fizetni, azt meg kellene kapnod..


amúgy pont nem kellett volna mondani, mert a fekete munkát szerintem büntetik, olyan mintha azt mondtad volna, hogy amúgy bankrabló vagyok, van plusz pénzem..


mivel ti egyeztetek meg így a bíróság nemigen vizsgálja a jövedelmed. amennyiben nekik kellett volna kiírni, akkor megvizsgálja és helyetted fizette volna, aztán levonta volna, ha lesz munkád.

2015. ápr. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyerektartás címen max 50 % vonható.
2015. ápr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"14000 ft egyéb, nem bejelentett munkát is...ami ADÓZIK! "


Hmm ez eléggé paradoxon, nem gondolod? :D Ha nem bejelentett nem adózik, ha adózik, akkor pedig bejelentettnek kell lennie. Amúgy meg azért elég furcsa, hogy hónapok óta 30 valahányezerből élsz meg úgy, hogy még gyt-t is fizetsz. Na mindegy.

Fizesd szépen, mert hiába vagy te munka nélkül, a gyerek növekszik, eszik, és még az a 10ezer is baromi kevés, amit nem is fizettél meg rendesen.

2015. ápr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És ne azon filzz, hogy ha így meg úgy adódik, akkor tudod-e csökkenteni a tartás díjat, hanem azzal, hogy végre találj rendes munkát!
2015. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!