Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartási pénzel kapcsolat...

Gyerektartási pénzel kapcsolatban . Hogyan is van ez?

Figyelt kérdés
Egy fiatal apuka vagyok, van egy 1 éves gyerekem. Sajnos munkanélküli vagyok, és gyerektartás fizetésére itéltek. Ez mellet minimális (14000 ft ) kapok, egyéb adómentes munkából. Az exem feljelentett, közösen megállapodtunk a bíróságon, hogy 10000 ft tartásdíjat kell fizetnem. A bíróság jóváhagyta. Nos, ugye sajnos nincs munkám, csak ez a 14000 ft, amit a munkanélküli segély mellé kapok. Nos, az lenne a kérdésem, hogy ha ismét találok valami normális melót, az exem kénye kedve szerint feljelenthet bármikor? Ha igen, akkor kb egy átlagos kb 80000 ftos fizetés mellet, mennyit itélhetnek neki?

2015. ápr. 8. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, fel jelenthet ha nem fizeted a megítélt összeget. Amíg te nem kérvényezed a csokkentest ennyi marad és csak gyűlik. Vegrehajtassal több százezer is lehet a vége. A tartasdij a jövedelem max 50 százaléka lehet, egy gyerekre 20 % szokott lenni, tehát 16e kb
2015. ápr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sőt most is.

A gyerek akkoris nő, eszik stb ha te munkanélküli vagy. Most szép lassan felgyűlik az adósságod, és mire odajutsz a fizetésed felét le fogják vonni az aktuális és az elmaradt gyerektartás címén.

2015. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
legközelebb a bíróságon kéred, hogy a mindenkori jövedelmed meghatározott %-át vonják.
2015. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ...és rendszeresen fizetni fogom. ! Nem lesz elmaradásom, az biztos. Nem erre akarok kitérni, most ugye...hogy igy munkanélkülin 10000 ft -ra állapodtunk meg az exel..Ha lesz rendes állásom, és fel fog ismét jelenteni...ő sajnos ilyen.
2015. ápr. 8. 20:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de jól teszi. A gyereket ketten hoztatok össze -bár nyilvánvalóan jön majd az átvagott az a kva szoveg- ketten kell gondoskodni róla. 10e a havi pelenka költség. ...
2015. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
mindig is fizetttem a gyerektartást, most 1 éves a gyerek...kevesebbet fizettem mint 10000 ft. mert sajnos nemvolt állásom, de mindig fizettem. feljelentett, 1 hete volt a tárgyalás, nem a bíró itélte meg ezt az összeget, hanem mi ketten ott helyben, és ezt a bíróság jóváhagyta!!! Ő elfogadta ., és énis!
2015. ápr. 8. 21:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10000,- Ft-ban állapodtatok meg, akkor azt fizetni kell. Ha nem tudod, akkor bármikor kérhet gyerektartásdíjra végrehajtást, amiben az a rossz, hogy akkor a végrehajtó költsége is téged terhel. Ha nem fizetsz, az elmaradt tartásdíj gyűlik és tényleg nem fogod magad utolérni sosem. Mivel te elfogadtad az összeget, ezért ennyit fizetned kell. Ha nem jó, kérheted a csökkentését. Az anyuka valószínűleg kézzel-lábbal tiltakozni fog, hiszen egy gyermek havi szinten többe kerül 20.000,- Ft-nál, pedig elvileg az lenne a cél, hogy a szülők egyforma részt vállaljanak (anyuka viszont nem csak pénzben segíti a gyereket). Annyit tehetsz, hogy bármekkora összeget is adsz az anyukának, mindig legyen írásos feljegyzés, bizonyíték (pl. csekk feladóvevény, bankszámla kivonat, stb.), hogy később ne tudja letagadni (sajna van ilyen). A legfontosabb mégis az, hogy próbáljátok megbeszélni a dolgot. Igyekezz minél hamarabb munkát találni, hiszen apuka lettél, kötelességeid vannak! :)
2015. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezzel tisztában vagyok. de ez érdekelne.... a gyereknek havi 7000 forintott fizettem 1 éves koráig, amit az anyuka keveselt, és ezért fel is jelentett...voltunk a bíróságon...és megállapodtunk a 10000 ft-ban. Az érdekelne, hogy mivel elfogadta , és énis beleegyezztem ebbe az összegbe...hogy a közeljövőben rendes bejelentett munkahelyet találnék, akár azonnal kérhetné a tartásdíj emelését???
2015. ápr. 8. 22:56
 9/12 anonim ***** válasza:
off szerintem azt kérdezi, hogy ha már el lett döntve hogy 10 ezret fizet, akkor kötelezhetik e magasabb összeg fizetésére, ha munkahelyet talál, magasabb lesz a jövedelme, tekintve, hogy nem százalékos értékben egyeztek meg, hanem fix összegben!
2015. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Újra bíróóságra kell mennie , ha magasabb összeget akar. Ő beleegyezett fix 10 ezerbe. Így járt. Rajtad múlik, mennyivel járulsz hozzá a gyermeked életéhez.
2015. ápr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!