Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három néven gondolkozunk,...

Három néven gondolkozunk, melyik lehetne az igazi?

Figyelt kérdés

Ebből kettő fix: Mária és Dorottya,mindkettőnknek azonnal megtetszett,több fontos szempontból is,egymás közt már csak így hívjuk a piciket.

A harmadik viszont még kicsit bizonytalan. Nekem tetszett a Sára,de páromnak nem,aztán tetszett a Krisztina,de a családban van,és a nem túl kedves főnökét is így hívják (enyhén szólva se túl kedves). Maradt a Karolina,de azt majd hogy becézzük,illetve a Csilla és az Ágnes. Esetleg egyben: Csilla Ágnes. Nem tudom,párom se. Az első két név annyira fix,hogy azok mellé biztos,hogy nem adunk második keresztnevet. A vezetéknév kétszótagú,de magyar fülnek fura,latinból magyarított,de magyarok vagyunk ízig-vérig. Az én keresztnevem is latin eredetű,még nem túlságosan elterjedt.



2015. ápr. 12. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a Csilla önmagában is szép.
2015. ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Szóval hármasikrek lesznek? (kicsit lassú az agyam ma)

Ha igen, akkor szerintem a harmadik se kapjon két nevet, ha már az első kettőnek nem adtok, mert az milyen már, mintha favorizálnátok. Én az Ágnest adnám, ha muszáj a két név közül választani.:)

2015. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"de magyarok vagyunk ízig-vérig" Ezt nem értem, miért kellett hozzátenni, de mindegy.


A Karolinának jó becézése a Lina, szerintem abban a formában kifejezetten szép. Valóban ne legyen a harmadiknak dupla neve. A Csilla szép, az Ágnes és a Dorottya nekem nem tetszik, a Mária meg szerintem nagyon snassz. (Dámák viadala a fársángon...)

2015. ápr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Karolina nagyon tetszik, de nem illik a Máris és a Dorottya mellé. Illetve a Dorottya mellé igen, de akkor meg a Mária nagyon kitűnne, mert az régiesebb név. Az Ágnes illik a Máriához, a Csilla a Dorottyához. Ne adjatok két nevet, ha a másik kettőnek sem lesz második neve.


Szerintem legyen Csilla, talán az illik legjobban a másik kettő név mellé.

2015. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Nekem az Ágnes tetszik. Esetleg Ágota?
2015. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Karolina és az Ágnes név tetszik.
2015. ápr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

3-as ikrek? Huha gratulálok!

Mária, Dorottya és Ágnes hármasra szavazok! Ja és vagy mindháromnak 1 keresztneve legyen, vagy mindnekinek kettő!

2015. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves 5., én is pont ezt akartam írni! Tetszik az Ágnes, de az Ágota is szép volna. :)
2015. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

3-as ikrekről van szó, jól értem?

Tehát ebből két kislány Mária és Dóra, és a harmadik neve kérdéses.

Szerintem ne tégy különbséget köztük ilyennel, hogy egyiküknek két neve van. Mindegyiknek legyen ugyanannyi neve.

A Mária és a Dorottya mellé a felsoroltak közül a Sára és az Ágnes passzol. A Csilla szerintem kilóg a sorból, a Karolina meg pláne.


Ezen kívül ajánlanám az Eszter nevet, szerintem nagyon szép és illik is a választottakhoz.

2015. ápr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

"de magyarok vagyunk ízig-vérig."

Ehhez képest csak egy felsorolt név magyar eredetű.


Mária - héber.

Dorottya - görög.

Sára - héber.

Krisztina - latin.

Karolina - latin-német.

Ágnes - görög.

Csilla - magyar.


Én mindenképpen a Csillát választanám, az a legszebb. És mivel olyan vérmagyarok vagytok, ezért mellé ajánlom a Boglárkát, Enikőt, Gyöngyit, Ildikót,

Lillát, Lucát, vagy esetleg Tündét.

2015. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!