Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két vagy több kisgyermeket...

Két vagy több kisgyermeket nevelő szülők, Ti hány napra szoktatok főzni? ( kettő vagy három? )

Figyelt kérdés
2015. ápr. 14. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Én két napra szoktam általában főzni, de például felhasználom harmadnap ha még esetleg maradék van például pöri, abból csinálok egy kis gulyáslevest, ilyesmit. Ha végképp nincs idő harmad nap főtt kaját csinálni, akkor jöhetnek a melegszendvics és társai, de ha jelentős mennyiségű kaját főzök, az egy harmadát kb lefagyasztom amit később csak ki kell olvasztani :)

Nem könnyű hosszá szokni, de nem lehetetlen. Így sok időt meg lehet spórolni.

2015. ápr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én inkább 1-2 naponta főzök.

Vannak kaják, amikből tudok nagy adagot készíteni, olyankor simán megvan a két nap. Nálunk a férjem itthonról viszi el az ebédjét, ha neki nem kell csomagolnom (külföldön van), akkor elég lenne 3 napig is.

Az az igazság, hogy nekem már harmadik nap nem annyira jön be az adott kaja, unalmas is és hiába van hűtőben, már nem olyan, mint a friss.

Általában igyekszem hatékony és gyors ételeket főzni, pl. egy borsófőzi sült csirkecombbal nem nagy idő.

Egyelőre még itthon vagyok, a gyerekem szerencsére házimunka kompatibilis, amíg reggel elmolyol az etetőszékben, addig én is oda tudom dobni a kaját, így nem gond sűrűbben főzni.

2015. ápr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy,én mindennap főzök,ha marad akkor általában elég ebédre,és akkor vacsorára főzök valamit. De az a jellemző,hogy mindennap főzök.
2015. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amit még elfelejtettem,hogy a 3-4napos kaját nem esszük,meg,és nem azért mert unalmas, én nem enném meg jóízűen,de van ismerősöm aki még a 4 napos húslevest is megeszi!
2015. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én minden nap főzök általában. Ma paradicsom leves volt és rántott csirkecom rizzsel. Leves marad holnapra, de mellé még ki kell találnom valamit :)
2015. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk attól függ, mit főzök. PL. egy gulyáslevest csak nagy mennyiségben csinálok, az marad más- és harmadnapra is, de pl. tokányt csak egy napra szoktam. Általában leveseket és tepsis ételeket csinálok több napra, a többit kisebb mennyiségekben. Én szoktam még félkész ételeket csinálni, amit lefagyasztok, hogy csak épp be kelljen fejezni, ezzel lehet időt spórolni.
2015. ápr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is egy-két naponta főzök, max. 2 napig esszük ugyanazt, én három napos kaját már nem tudnék megenni jóízűen, meg unalmas is.
2015. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igyekszem 2 napra főzni, hogy a köztes napokban ne kelljen, de vannak olyan kaják, amik csak frissen és aznap jók (pl. palacsinta), így van olyan, mikor minden nap főzök. Egy leves mondjuk 2 napra tuti elég,akkorába csinálom, csak másodikat kell max. minden nap.
2015. ápr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Két naponta főzök egy teljes menüt levessel, főfogással és gyakorta sütit is. A nagybevásárlás előtt írom össze a heti menüt, és aszerint vásárolom. A kisfiam két éves, most már imád segíteni nekem főzés/sütés közben, így már nem igényel nagy szervezést friss ételt készíteni. Korábban egyeztetnem kellett a férjemmel, hogy addig Ő gyerekezik, de most már, ha esős idő van és beszorulunk a lakásba, örömmel sütünk/főzünk együtt. A kislányom pedig hihetetlen nyugodt természet. 2 hónapos, de képes addig nézelődni, amíg el nem készülünk.
2015. ápr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En minden nap fozok, sem a ferjem, sem a fiam nem eszi meg joizuen ugyan azt az etelt ketszer.

Igyekszek kis adagokat fozni, mert ha a fejem tetejere allok sem eszik meg kesobb a maradekot, inkabb rendelnek helyette.

2015. ápr. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!