Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aspergeres gyermeket nevelő...

Aspergeres gyermeket nevelő szülők, itt vagytok?

Figyelt kérdés
Szeretnék olyan szülőkkel ismerkedni, eszmecseréket folytatni, nevelési/tanulási, bármilyen kérdésekben beszélgetést folytatni, akiknek a gyermeke vagy már felnőtt gyermeke Asperger-szindróma diagnózist kapott.
2015. febr. 18. 11:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Szia, jelen.. Bár azt tudni kell, hogy eltörölték ezt a kategóriát és magasan funkcionáló auti lett belőle. Az én fiam még csak 3 éves, enyhén érintett, de azért nem egyszerű vele az élet.

Én még egyenlőre próbálom feldolgozni ezt az egészet, lehetne sokkal rosszabb is.

2015. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Szia! Az enyém 7 éves. Én már tudom, min mész keresztül. Persze, tudom, hogy ezt a diagnózist eltörölték. Én ugyanazt átéltem, amit most te. Hidd el, javulni fog minden! Fel kell dolgozni, pontosabban mondva meg kell tanulni együtt élni ezzel a problémával. Ne hagyd, hogy elmenjen az életkedved, fog fejlődni a csemetéd, nagyon okos gyerek lesz, csak most még kicsi és nehéz vele. Hú, az enyém 3 évesen csak üres kenyeret volt hajlandó enni. Rengeteget kínlódtunk, más dolgok miatt is. Majdnem 4 éves koráig pelenkás volt, stb. Írj nyugodtan privit is, szívesen beszélgetek veled, válaszolok! Érdekel a gyereked.
2015. febr. 18. 13:18
 3/27 anonim ***** válasza:

Én itt olvastam hogy eltörölték ezt a diagnózist,pedig mi egy megyei kórház gyermekpszichiátriáján kaptuk ezt a diagnózist 3 hete.Nekem 4,5 éves a kisfiam.Néha úgy érzem hogy minden rendben van vele,néha pedig egyértelmű hogy valami nem oké,nekem ez a legnagyobb kihívás,hogy hogyan álljak hozzá.minket még küldtek nevelési tanácsadóba,és talán a vadaskertbe is kell mennünk hogy tényleg aspergeres-e?

Én is szívesen beszélgetnék bármilyen ilyen témáról.Nektek miben vannak nehézségeitek?

2015. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Elvileg eltörölték, de ez nemrégiben volt, még sokan nem tudnak róla. Végül is nincs jelentősége szerintem. Szeptemberben kezdi a sulit a kisfiam, én az étkezése miatt is aggódom, amely elég egyoldalú... pontosabban nem akar új ételeket megkóstolni... még életében nem evett uborkát például. Undorodik a málnától, mert magvas, gyűlöli a margarint, rántott húst csak apróra feldarabolva eszik meg, a sajt látványától már hányingert kap, stb. stb. Illetve aggódom amiatt, hogy a gyerekek nem mindig értik meg őt.... ő már barátkozna (főleg lányokkal), de nem mindig értik a közeledését. Valamint sokat beszél magában. (meséket idéz fejből, amiknek a szövegeit bemagolta). A gyermekeitek echolálnak? Vagyis ugyanazon a hanglejtésen, amit hallanak tőletek, visszaismétlik? Ha igen, akkor ez el fog múlni!! Ne aggódjatok! Az enyém már nem ismétel! Kb. 2 éve.
2015. febr. 18. 13:31
 5/27 A kérdező kommentje:
Ja, mi is gyermekpszichiátrián kaptunk diagnózist. Kétlem, hogy a Vadaskertben bárki felülbírálná majd a kapott diagnózist. Max. megerősítik. Jó, hogy ha kis korban kiderül a dolog, mert a fejlesztését időben el kell kezdeni a gyermeknek. Én sokat köszönhetek az óvodánknak.
2015. febr. 18. 13:35
 6/27 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok.Az én kisfiam sokszor megismétli a kérdést is,olyan félhangosan,inkább magában,meg a mesék stáblistáját mondogatja,meg van úgy hogy szavakat ismételget.Nekünk az étkezéssel nincs gond,illetve csak annyi hogy attól kiakad ha ételes lesz a keze,ha a ruhája is,addig ordít míg le nem vesszük.Ő viszont nagyon visszahúzódó az oviban,csak 2 gyerekkel játszik,ünnepségeken nem veszünk részt(a többi szülő ha ott van,nem lehet vele bírni,sír,bújik hozzám)a foglalkozásokon többnyire nem vesz részt,de az óvónők nagyon rendesek,alkalmazkodnak hozzá.Meg kényszeresen ismételget bizonyos dolgokat elváláskor,hogy integetünk-e,hányasra ér a kis ill nagymutató amikor megyünk érte,de ezt kb 50*,nagydolgát csak meztelenre vetkőztetve hajlandó végezni és csak itthon,éjszakára még pelenka kell.Meg nagyon sokat forog csak úgy,ezt sem tudom hová tenni,de nagyon zavar.100-ig biztosan számol oda és vissza is,de a számokon kívül nem sok minden érdekli.

Nálunk ezek a legfőbb gondok,a szociális terület elmaradottsága,remélem ezen azért lehet segíteni.

Ti kaptok valamilyen fejlesztést?esetleg kell vele járni valahová tanácsadásra?

Elnézést hogy ilyen hosszú voltam,csak annyi kérdés van még bennem,olyan friss az egész

2015. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, első válaszoló vagyok. Nálunk másfél éve van ez a huzavona a diagnózis körül, mert akkor vittem először el a koraiba, hogy nem oké minden:( Akkor még tagadtam azt, amire már akkor próbáltak felkészíteni. Az én fiam enyhén érintett, viszont nemrég indult be nála a beszéd, ami rohamosan fejlődik, értelmi képességei átlagon felüliek. Ezzel kompenzál sokáig, de ha fáradtabb, akkor bármin kiborul.. A kaja sokáig gond volt, most is az, de jobb a helyzet. Gyümölcsöt egyáltalán nem eszik, sokáig a nyálkás dolgokhoz nem nyúlt hozzá és szín szerint szelektálta az ételeket. Darabosat majdnem 2 éves koráig nem evett.

Szobatisztaság még randomra működik sajnos, wc fóbiája van, csak az otthoni wc-be hajlandó pisilni és ott is csak az egyik fajtába. Ha nem jön a pisi azonnal, akkor kiborul. Ha nem sikerül egy játékot összerakni kiborul. Ha nem a megfelelő szögben záródik a kapu szintén... és sorolhatnám. Humora fejlett érdekes módon, érti a vicces helyzeteket. A társakhoz nem, vagy nem megfelelően közeledik. Köszönés helyett elkezdi a sztereotip dolgaival fárasztani őket. (templommánia pl, eddig közlekedési tábla mánia volt, az összeset ismeri gyakorlatilag)

Érdeklik a számok, egy darabig el is számol, a dolgokat pontosan megszámolja hány darab.

Nem echolál, ezt soha nem is tette. Viszont olyan van, hogy hangutánzókat ismétel nagyon sokszor, ha olyanja van és nehéz kizökkenteni.

2015. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Fejlesztésre járunk, egyenlőre fizetősre, aminek sajnos korlátolt a kerete... Egy komplex gyógyped fejlesztés és egy logopédia. Jártunk zeneterápiára is és otthon csináltuk a TSMT. Ti hova jártok és milyen eredménnyel?

Kérdező, nálatok mikor lett diagnózis? A család elfogadta? Nálunk a mamákkal van a gond... engem hibáztatnak

2015. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nagyon sok hasonló tapasztalatom van azzal kapcsolatban, amit írtok. Hasonló tüneteink vannak/voltak, de én valahogy úgy látom, hogy fejlődik, csak lassabban. Igen, az én fiam is kiborul, ha nem jön elsőre a pisi, hanem várni kell, a bizonyos ételektől való undor is eléggé megnyilvánul nálunk, stb. A nevelési tanácsadókról nincs jó véleményem, szerintem tök felesleges odavinni a gyereket. Ott egy "szakmabeli nemtudomkicsoda" azt mondta nekünk még évekkel ezelőtt, hogy semmi baja a gyereknek, csak lassan fejlődő típus... Aha, kösz, gondoltam magamban. Utánaolvastam évekkel ezelőtt az autizmus tüneteinek kisgyermek korban, és már az első sor után tudtam magamtól, hogy a fiam Aspergeres. Repkedő kézmozgás, lábujjhegyen járás, szemkontaktus kerülése, echolálás.... még hogy későn fejlődő típus. Na, hát 4 éves korában tehát felkerekedtem, és elmentünk szépen egy gyermekpszichiáterhez, aki főként autizmus szakértő is egyben. Az autizmus kétségtelen, rögtön megállapította. Járattam külön fejlesztésre, hetente 2 alkalommal, de édes kevés volt. Gyógypedagógus kellett mellék, aki tényleg fejleszti, napi szinten. Pestiek vagyunk, találtam ilyen óvodát, és örülök, hogy a pedagógusoknak köszönhetően a fiam "előretört" fejlődési szinten.
2015. febr. 18. 14:54
 10/27 A kérdező kommentje:
A számok után való érdeklődése csökkenni fog! Én is ki voltam borulva, mikor 4 évesen semmilyen játék nem érdekelte, csak az, hogy papírra rótta a számokat!! Kétségbe voltam esve, hogy úristen, mi lesz.... aztán ahogy telt az idő, már más dolgok is érdekelték... rá kell vezetni őket szépen, óvatosan, hogy más dolgok is vannak a világon. Nálunk is még sok-sok dolog van, amit meg kell tanítani neki. Jó a logikája, okos is. De az átvitt értelmet például egyáltalán nem érti. Pl. a kutyafáját! Anya, milyen kutya? - kérdezi. Vagy mondtam neki régen: - Te rosszcsont! - Anya, nem vagyok én egy csont!! Gyanítom, ezeket sosem fogja érteni. A hangját is sokszor elváltoztatja, és észre sem veszi, hogy úgy beszél. Ez is aggaszt. :/ Ha sokat foglalkozik a gyerek a számokkal, próbáljátok elvinni a színek irányába! Egy kicsit kimozdul a számok világából. Mondjunk színeket, aztán tárgyakat, amik pl. sárgák... az én fiamat érdekelték a színek is, ennek ellenére utál színezni. Most az anyagokat tanuljuk, nem érti teljesen, hogy a műanyag és fa között mi a különbség, az textil-papír különbséget sem. Ez utóbbit még ne is próbáljátok, a tiétek még kisebb, mint az én fiam.
2015. febr. 18. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!