Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A semmire szülni. Ez alatt...

A semmire szülni. Ez alatt mit értetek?

Figyelt kérdés

Sokat olvasom, hogy ezzel a szöveggel dobálóznak. Mi az a semmi, illetve az a "valami", ami garanciát ad arra, hogy a "valamire" szülők nem kerülhetnek "semmire" helyzetbe?

Remélem érthető ahogy írtam :)


2015. ápr. 14. 18:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%

Képzettség, munkatapasztalat, félretett, legalább középlikvid vagyon.

Az első része mindenképp fontos, hiszen nem mindegy, hogy mennyire kelendő munkaerő valaki. Ha elveszti az állását, ezen múlik, hogy mikor lesz másik.


A vis maior esetek (tartós betegség, baleset, haláleset) kivédhetetlenek, ezek sajnos kockázati tényezők.

2015. ápr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
38%

Garancia semmire nincs. De ha valakinek sem lakása, sem elegendő jövedelme nincs, az valóban "semmire" szüli a gyereket.

A gyerek válalláshoz kell lakás, biztos, elegendő jövedelem, lehetőleg házasságban szülessen, akkor nagyobb az esély, hogy a szülők tisztességesen fel tudják nevelni.

2015. ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
64%
Én nem szoktam ilyenekkel dobálózni. Szerencsére nem vagyok annyira nagyképű, hogy bármi miatt megítéljek másokat. Viszont ebben az esetben nekem a semmi azt jelenti, hogy egyik szülőnek sincs munkahelye, a kisgyereknek nem tudják biztosítani az alapvető feltételeket (mondjuk nincs víz, vagy fűtés, vagy a fát lopni kell hozzá az erdőből, nem tudnak tápláló ételt tenni a gyerek elé). Ha ezek a feltételek nem teljesülnek az már nem semmi. Egyébként az mindenkivel megtörténhet egyik pillanatról a másikra, hogy földönfutó lesz. Akkor is, ha 30 milliós megtakarítása van (l. brókerbotrány).
2015. ápr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
12%
Mindig azt mondják hogy a gyerekhez nem kell sok pénz. Viszont az már azzal jár, hogy pl. nem választ orvost (10 e/hó, 90e/szülés), nem fog genetikai tesztekre menni (ami nem kötelező), és a többiről nem is beszélve.
2015. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
4. És ez miért baj? Nekem sem volt fogadott orvosom, és nem mentem semmi extra szűrésre. Mi a baj ezzel?
2015. ápr. 14. 18:54
 6/29 anonim ***** válasza:
83%

"Egyébként az mindenkivel megtörténhet egyik pillanatról a másikra, hogy földönfutó lesz. Akkor is, ha 30 milliós megtakarítása van (l. brókerbotrány)."


Bocs, közgazdászként ezen megakadt a szemem. Azért akinek sikerült 30 milliót összeszednie, az azt az alapelvet is ismerje, hogy a vagyont diverzifikáljuk. Tehát nem egy helyen tartunk mindent, mert akkor ez lehet a vége.

2015. ápr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
74%

"Nekem sem volt fogadott orvosom, és nem mentem semmi extra szűrésre. Mi a baj ezzel?"


Nincs baj, ez csak annak baj, aki beleesik abba a néhány százalékba, ahol lett volna mit szűrni (fogyatékosan születik a gyerek) vagy nemtörődöm ügyeletest fog ki.

2015. ápr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Ez ne haragudj de nem kapcsolódik akkor a kérdéshez. Nem is tudom mit akarsz ebből kihozni.
2015. ápr. 14. 19:37
 9/29 anonim ***** válasza:
Ezt mire írtad?
2015. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

"Nincs baj, ez csak annak baj, aki beleesik abba a néhány százalékba, ahol lett volna mit szűrni (fogyatékosan születik a gyerek) vagy nemtörődöm ügyeletest fog ki.

"


Erre.

2015. ápr. 14. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!