Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adhatok a gyerekemnek saját...

Adhatok a gyerekemnek saját kitalálású fantázia nevet?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor, ha író leszek?

2015. márc. 30. 17:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

megpróbálhatod

de nem hiszem h elfogadják majd ...

2015. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Hogy jön ahhoz hogy "csak akkor ha író leszel?" :D

És milyen névre gondolsz? Becenév vagy anyakönyvi? Csak én nem értem a kérdést?

2015. márc. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Anyakönyvinek gondolnám.

Tulajdonképpen az Enikő és a Tünde is Vörösmarty Mihály kitalációja, azelőtt nem léteztek ezek a nevek. És még van egy pár ilyen.

2015. márc. 30. 17:24
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

én se értem....becézd pl Samarának, oké, minek ehhez írónak lenni? anyakönyvezett névként úgysem fogják elfogadni, hivatalos helyeken, okmányokon, csak azt ami a személyiében szerepel.

Aki írói álnéven ír, annak az írói álneve csak úgy lóg a levegőbe, de nincs anyakönyvezve.

2015. márc. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
akkor meg ha olyat akarsz adni, ami M.o-n nem anyakönyvezett név, akkor igényt kell rá beadni aztán vagy megadják vagy nem
2015. márc. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Adj be kérvényt az MTA-nak. Ha szerencséd van elfogadják. De mindenképpen időben cselekedj, mert maga az elbírálási idő nem 1-2 hét.
2015. márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha magyar állampolgár olyan utónevet (másként: keresztnevet) szeretne bejegyeztetni, amely nem található meg az MTA Nyelvtudományi Intézet honlapján levő női és férfiutónevek listájában, akkor ezt a nevet hivatalos eljárásban a lakóhely vagy a születés helye szerinti illetékes anyakönyvvezetőnél vagy a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal Anyakönyvi Felügyeleti Osztályán (levélcímük: 1903 Budapest, Pf. 314/24.; telefon: 06-1-463-9163; e-mail: anyakonyvi.osztaly[kukac]bah.b-m.hu) kell kérvényeznie. A minisztérium továbbítja a kérvényt az MTA Nyelvtudományi Intézetéhez. Itt a nyelvész (névkutató, nyelvtörténész, pszicholingvista, szociolingvista) szakemberekből álló Utónévbizottság szakvéleményt készít a kérvényezett névről.
2015. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Attól hogy Vörösmarty alkotott néhány nevet, még nem lettek rögtön anyakönyvezhetők.


Gondolod Bartos Erika gyerekeit Bogyónak és Babócának anyakönyvezték???

2015. márc. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg úgy kell egy nem anyakönyveztethető utónevet engedélyezni, ahogy a 7-es válaszoló írja. Attól, hogy író vagy, még nem biztos, hogy engedélyezik :D :D, meg maradjunk annyiban, hogy Vörösmarty kicsit nagyobb név a szakmában (legalábbis egyenlőre, nem tudhatjuk...)

Mi lenne egyébként az általad alkotott név? :)

2015. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Jajj...Azért az 1800-as években bőven más világ volt. És igen, Vörösmartyhoz kötődnek nevek, amiket ő talált ki, de ezek csak jóval később lettek anyakönyvezhetőek, ha jól tudom. És ő nem azért találta ki őket, mert a gyerekeit akarta így elnevezni, hanem mert illettek a műveibe. Akkoriban a névadás, az anyakönyveztetés teljesen másképpen működött. Ma már jóval több hercehurcával jár, én nem vállalnám be. :) Az meg megint más dolog, hogy annyi de annyi furcsa név van az utónévkönyvben, hogy onnan simán válogathatsz. :)

(magyar tanár vagyok, és pontosan Vörösmarty után lett a lányom Lilla...irodalmi nevet szerettem volna - szakmai ártalom :))

2015. márc. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!