Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális az, hogy a szabadnapo...

Normális az, hogy a szabadnapomon is nekem kell foglalkoznom a mosogatógéppel, szennyes ruhákkal, a gyerekek játékaival stb?

Figyelt kérdés

Au pair vagyok, a hétvégém elvileg szabad. Mivel gyűjteni szeretnék pénzt tanfolyamra, úgy terveztem, hogy legtöbbször nem nagyon járkálok sehová, itthon is el tudom magam foglalni. Ráadásul a hétköznapjaim elég fárasztóak, mert napi 8 órát vagyok 3 gyerekkel, ebből kettő 4 év alatti, és mellettük mindennap főzök, rendben tartom a konyhát és a nappalit, meg a gyerekszobákat. Szóval kellene az a két nap nyugi, hogy kipihenjem magam, és nekem a nyugi azt jelenti, hogy egész nap ülök a szobámban és olvasok, naplót írok, filmet nézek stb. és nem zavar senki.

Viszont a host anyuka azt mondta, hogy ha itthon töltöm a hétvégét, akkor a mosogatógép, a szennyes, a gyerekszoba rendben tartása stb. az én dolgom, vagyis gyakorlatilag hétvégén is én végzem a házimunkát, anyuka vagy apuka maximum felsöpör. Azzal érvelt, hogy ezeket úgyis megcsinálnám, ha valakinél vendégségben lennék. Ez persze igaz, de nem hiszem, hogy a szabadnapomon nekem kéne ezeket elvégeznem, amíg ők csak tévét néznek, pláne ha amúgy lent se lennék nagyon velük, csak amikor eszem. (A főzésben segítek, ez természetes, hiszen én is eszem belőle.)

Plusz azt is mondta az anyuka, hogy ha itthon vagyok szombaton, akkor ők reggel elmennek az apukával sportolni 2-3 órára, és addig vigyázzak a gyerekekre. Azt mondta, ha úgyis itthon lennék, akkor tök mindegy nekem. Viszont ez azt jelenti, hogy szombaton, az elvileg szabadnapomon is reggel fél 8-kor fel kell kelnem.

Szerintetek sokat várnak el tőlem, vagy én vagyok kényes? Merjek szólni, hogy ez nekem így nem jó?


2015. ápr. 16. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:

én 5 éven keresztul voltam aupair...reggel 6tol este 11ig dolgoztam...havi egy szabadnapom volt... napi 160 km-t vezettem és napi kétszer foztem..800 nm-es volt a ház és a kertben is hetente kellett fuvet nyirnom. 3 gyerek volt (11 honapos, 5 éves, 9 éves)..borzaszto volt, de kellett a pénz.

neked azt javaslom, hogy válts családot!!!

melyik országban vagy?

2015. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
(nem 5 évig voltam ennél a dili családnál, "csak" 1,5 évet, utána másik helyre mentem. igy aupairként éltem Angliában, Ausztriában, Franciaországban és Svájcban)
2015. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha az elején igy allapodtatok meg hogy van szabadnap, akkor jogos. A szabadnap pedig azt jelenti, hogy azt csinálsz amit te szeretnél. A helyedben szólnék nekik, vagy ilyenkor elmennek otthonról, máshol is lehet olvasni, pl parkban.
2015. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Írországban vagyok. Ha elmegyek hazulról, az már rögtön egy csomó pénzbe kerül, mivel egy farmszerű helyen lakunk, itt nincs semmi, csak legelők, ahová nem mehetek, mert magánterület. Autót nem adják ide hétvégére, mert bármikor kellhet nekik, csak busszal mehetek.

A szerződésem úgy néz ki, hogy kinyomtattunk egy oldalas szöveget arról, hogy mi a napi rutin, és miket kell csinálnom. Kb. ugyanaz, mint amit még ismerkedéskor e-mailben küldtek el, de az e-mailben még a szombat szabad volt, a szerződésben meg már úgy van írva, hogy "flexible".

Amúgy tök jó fej az egész család, a gyerekek nagyon szófogadóak, anyuka meg a múltkor 2-3 óránként főzött nekem mentateát, mikor meg voltam fázva. Szóval nem mondhatom, hogy rosszul bánnak velem, ezért is teszem fel a kérdést, hogy vajon én várok-e el túl sokat. Szerintetek meg merjem kérni őket, hogy szombaton csak pl. 2 hetente menjenek sportolni?

2015. ápr. 16. 21:52
 5/10 anonim ***** válasza:
én még mindig azt mondom, hogy válts családot. hidd el vannak normális családok..egyébként erre pluszt pénzt kéne kapnod.
2015. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rögtön váltsam le őket, megbeszélni se érdemes velük? :O
2015. ápr. 16. 22:09
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem érdemes (legalábbis, ha az én családjaimbol indulok ki)..

az elég hulyén jonne ki, ha te mondanád meg, hogy max. 2 hetente menjenek szombatonként sportolni.. az lehetne megoldás, ha szombat, vasárnap "felszivodnál"-csavarognál, ismerosokre tennél szert stb. de mivel sporolsz és az autot sem adják oda (ami szerintem felháborito)..igy nem sok esélyt látok arra, h lesz változás. sot! még tobbet fognak kérni..

én a helyedben beregisztrálnék a greataupair.com-ra és elkezdeném nézegetni a családokat..

2015. ápr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy próbát megér, hogy megbeszéld velük, főleg, ha amúgy jó fejek. Csak tálalás kérdése a dolog.
2015. ápr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha nem is beszélek velük, az olyan lenne, mint az a vicc a nyuszikáról meg a medve létrájáról :) De akkor ugye nem én vagyok kényes, hanem tényleg sok, amit dolgoznom kell? Mert ez az első ilyen jellegű munkám, nem tudok viszonyítani.

Autót amúgy megértem, hogy nem adják ide, mert csak 1 van, ami a sajátjuk, a másik az apuka melóhelyéé, és az kicsi, szóval ha elviszem a nagyot (a cégeset értelemszerűen nem használhatom), és nekik hirtelen el kell valahova menniük, akkor nem tudják hova tenni a gyerekeket.

2015. ápr. 16. 22:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondd el nekik hogy elfáradtál,mivel egész héten rendesen ellátod a feladatod, neked is szükséged van a pihenőnapra. Szombaton természetesen szívesen besegítesz a "flexible" kitételnek megfelelően, de vasárnap nem szeretnél semmit sem csinálni sem a háztartásban, sem a gyerekek körül.


Ha emiatt megsértődnek, akkor érdemes családot váltani, mert nem vesznek emberszámba.

2015. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!