Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni derékfájásra...

Szülés utáni derékfájásra létezik valami csodaszer?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja szültem császárral, és a derekam még mindig annyira fáj, hogy alig bírok menni.

Nem hogy javulna és kezdene elmúlni a fájdalom, de apránként egyre rosszabb lesz.

Létezik valamilyen gyógyszer, krém, homeopátiás szer vagy bármi, ami segíthet? Mert lassan már a babát sem fogom tudni ellátni és nagyon kétségbe vagyok esve.



2015. ápr. 18. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A fájdalom szüléstől van vagy a terhességtől? Előtte is volt?

Ha izomeredetű, akkor a gyógymasszázs jó eséllyel használ ellene, ebben tudok neked segíteni. De ennyivel a császár után mindenképpen az orvossal kell konzultálni, hogy szabad-e, ill. mikor. Durván hat hetet szoktak mondani, amíg műtét után nem jó masszíroztatni, de a konkrét esetre mindig az orvos véleménye az irányadó.

2015. ápr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a műtét vagy a terhesség miatt van.

A terhesség alatt is nagyon fájt, de szerintem azért, mert nagyon sok volt a magzatvíz és szörnyen nagy volt a hasam. Mindenki azt hitte, hogy ikreket várok. :)


Most is fáj, de most valahogy másképp, és talán jobban is, nem tudom eldönteni hogy mitől.

2015. ápr. 18. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez túl bizonytalanul hangzik. Jobb lenne, ha az orvos mondana véleményt.
2015. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. :)


Igen, én is tervezem, hogy felkeresem a dokimat, de csak két hét múlva tud fogadni. De nem baj, ezt a kis időt már kibírom, ha eddig kibírtam. :)

2015. ápr. 19. 09:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülésem óta fáj,de az még nem volt annyira vészes,hogy gátoljon a mindennapokban,nagyobb megerőltetésnél viszont iszonyat volt. Második baba után rosszabb lett,most 19 hónapos,januárban kértem időpontot az ortopédiára és március végére kaptam,ahol közölték hogy életem végéig gyógytorna...Nem szimetrikus a két oldalam,állítólag teljesen kesze-kusza és a gerincem melletti izom ( izomhelyek :) ) szinte nem létezik.Forgatott,nyújtott,recsegett,ropogott minden,pikk-pakk visszatett mindent a helyére,azt mondta az az aggasztó hogy ilyen könnyen visszament,viszont ugyan olyan könnyen ki is ugrik. Mivel eddig nem jutottam el gyógytornára itthon kezdtem el,elöször is gerincátmozgató gyakorlatot csinálni,majd az 5 tibeti rítust,4 napja csináltam egy deréktornát,de olyan izomlázam lett tőle hogy jobbra-balra nem tudok dőlni,nem is tudtam hogy ott is van izmom...azt hiszem hosszú távon jó lesz ez.A plankolás még nagyon jó,mindennap annyit ameddig bírod,vagy akár napi többször. Próbálkozz,hátha valami segít.
2015. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,az lemaradt hogy mindkettő természetes szülés volt és mindenképpen menj el egy ortopédushoz.
2015. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves kérdező. Mi lett a derékfájással? Elmúlt? Én is császárral szültem 3 hónapja és még mindig nagyon fáj a derekam. Ugyanúgy nekem is nagy volt a pocakom, mindenki azt hitte mindjárt szülök, jóval előtte, meg, hogy ikreket várok. Erre 3 kg-os volt :-) , és nekem is sok volt a magzatvizem, ezért tűnt nagynak, illetve nem híztam, hanem még vékonyodott is a lábam, gondolom a nagy súly cipelésétől. Nekem előtte is fájt a derekam , de ez más fájdalom, nagyon erős. Szeretném hordozni(csatos) a babám, de iszonyat fáj közben a derekam. :( Lakásban szoktam néha, mert ott szépen megnyugszik és elalszik. Neked elmúlt? Ha igen magától az idő múlásával, vagy kenegetted, masszíroztatás...?
2017. jan. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!