Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik valami "csodaszer"...

Létezik valami "csodaszer" ami használ?

Figyelt kérdés
Sziasztok Kedves Mindenki! Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék kérni abban az ügyben, hogy ismer-e valaki közületek valami szert/módszert ami segít a fogyásban? Rengeteg fórumot olvastam már ahol kétségbeesett emberek várták a csodát, ami általában nem jött, és természetesen mindenki ezerrel kapta az offot hogy mozogni kell, nem csodaszert keresni. Ezt elkerülendő előre szeretném elmesélni velem mi a helyzet. 4-5 éve (pontosan már nem tudom, de 15 körül lehettem) elég csinos túlsúllyal kellett együttélnem. Szerencsére egy ismerősünk ajánlotta a 90 napos diétát, amit édesanyámmal egyetemben meg is csináltam, mivel nem volt szükség éhezésre a fogyáshoz. Így fogytam akkor 15 kg-ot 3 hónap alatt, ami mérföldkő volt az életemben, ha akkor nem lettem volna kitartó, és nem sikerült volna a diéta, hát ... nem szívesen gondolok bele hogy néznék ki. Jelenleg 20 évesen 170 cm magas, és 65 kg vagyok. Nem mondanám hogy kifejezetten kövérnek érzem magam, de a felesleget érzem/látom magamon. Ha a súlyom 5 kg-al kevesebb lenne már elégedett lehetnék magammal, -10 kg esetén pedig "tökéletes" alakom is lehetne. Viszont a jelenlegi súlyom fix, max. 1 kg mozog alkalmanként ide-oda. Kb. 1,5 éve esténként járok futni, talán heti 1-2 napot hagyok ki ha úgy esik, de fogyás terén nem látom eredményét, ennek ellenére csinálom, mert a kondimnak használ. Étkezésemről annyit hogy fél hatkor indul a napom egy kávéval, reggelizni ilyenkor még képtelen vagyok. Hat órától d.u. fél háromig egy irodában csücsülök. Kilenckor, és délben van tizenöt perc szünetem, amikor elfogyasztok egy-egy (fél)szendvicset, egy kis paradicsommal/paprikával. Gondoltam már rá, hogy a délben történő szendvicsevést elhalasszam. Munka végeztével hazarobogok, és olyan három-négy óra körül eszem először főtt ételt (nem túl nagy adagot). Néha ezt követi egy újabb adag kávé, és este hét óra tájékán előfordul hogy bűnözök egy három tojásos rántottával, vagy hasonló adagú étellel (próbálok leszokni erről az étkezésről). Tehát így zajlik a napom, szerintem így sem mondhatnám hogy sokat eszem, ráadásul mozgok is amennyit tudok. Nassolás az heti egy-két alkalommal valami kis desszert (csoki,keksz,süti, stb.), mértékkel persze. Próbálkoztam már Péntek Enikő féle tornával is, de pár nap alatt olyan mértékű izomlázaim lettek, hogy örültem ha egyáltalán beértem időre dolgozni. Azt majdnem elfelejtettem közölni hogy szombaton iskolába megyek, és ekkor is kb. ez a rendszerem. Ezek miatt gondoltam arra hogy esetleg lassú az anyagcserém, és fel kéne talán dobni kicsit, mert úgy néz ki a kávé nem elég. Tudtok ajánlani valamit? Lehet az akár bio boltos dolog, vagy házi praktika, gyógyszer (ami nem káros). Bocsánat a hosszú kifejtésért, remélem azért lesz aki végig is olvassa, és így ír véleményt. :)
2013. szept. 12. 08:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáfűzném hogy ha tehetném ismét a 90 napos diétához fordulnék, de sajna anyagilag ez most nem menne túl jól.
2013. szept. 12. 08:56
 2/5 anonim ***** válasza:
sztem számold ki mennyi kalóriára, ch, zsír, fehérjére van szükséged diétás étrendhez, és próbálj annyit enni egy nap 5-6 felé elosztva, lehetőleg egészséges ételekből. a mindenféle ételek elhagyása szerintem hülyeség. mindennap vagy minden másnap tornázz egy rendeset. az izomláz nem gáz, elmúlik. az elején gyakrabban lesz, később kevésbé gyakran és kevésbé fájdalmas, vagy egyáltalán nem lesz. nem kell az elején ezerrel csinálni. azzal, hogy futsz, nagyon sokat nem érsz. én úgy csinálnám, hogy reggeltől délutánig eszem rendesen, hogy legyen erőm tornázni, utána ha hazaérek egyből tornáznék egy jót, aztán uzsivacsi egyben és utána már nem ennék. fejlődést ne pillanatok alatt, hanem hónapok alatt várj. sokkal jobb, ha fenntartasz egy sportos életmódot kényelmesen éhezés és egyéb kínzások nélkül és ez életmódoddá válik, mint hogy folyamatosan kínozd magad és hullámvölgyekbe kerülj.
2013. szept. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kalóriaszámlálás a legcélravezetőbb. A kalóriabázison tudod számolni. Nem feltétlen kell 5 étkezésre elosztani a mennyiséget. Tapasztald ki neked hogy jobb. Nekem a 3 étkezés vált be. Mert ha az 1600 kalóriámat 5-6 felé osztanám akkor nem érezném hogy ettem. Szóval én 3 felé osztom, és abból már jól lehet lakni 1-1 alkalommal.
2013. szept. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az sem rossz, viszont ha több felé osztod valamit mindig tudsz enni, ha érzed, hogy éhes vagy :) kinek mi.
2013. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, csak a kérdést. A válaszom: nem létezik. Ha létezne, a feltaláló lenne a világ legismertebb embere. Minden 40-es nő sírva gyújtana örömtüzet, valahányszor csak szóba kerülne az Ő neve. Aranyból készült szobra állná el az utat minden fitnessterem bejáratánál, és Norbi, meg a többiek emberellenes bűntény vádjával a börtönben csücsülnének.
2013. okt. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!