Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kerül a lombik, és a...

Miért kerül a lombik, és a meddőségi kivizsgálások ilyen sok pénzbe?

Figyelt kérdés
Hallottam már ismerőstől több százezres kifizetést a gyerekvállalásra, és a gyerek még sehol. Egyáltalán nem lehet ezt megbánni, hogy ennyi pénzt kifizet az ember, mert ha mégis össze is jön anyagilag tönkre veri magát ebben sok pár.
2015. ápr. 20. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért kerül ennyibe mert az elkeseredett párok BÁRMIT megadnak a gyermekáldásért. És ha esélyt látnak rá, hogy összejön az minden pénzt megér...
2015. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Undorító szerintem is... Nyilván mindenki azt szeretné, ha mindenféle vizsgálat és kezelés nélkül sikerülne, de nem adatak meg mindenkinek. Nem tartom igazságosnak, hogy ennyi pénzbe kerüljön. Legalább első gyereknél szeirntem ingyenes kéne legyen, vagy legalábbis olcsóbb. Nekem is ajánlott az orvosom vizsgálatokat, de kb 100 ezerbe kerülne. Hát, köszönöm, inkább várok, próbálkozok még, de ha odakerül a sor, csak ki kell fizetni.
2015. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert ezek költséges kezelések. Egy epeműtét is sokba kerül vagy bármi más is.
2015. ápr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy költséges, de ha valaki nem szeretne azon felül is költeni rá, hogy amúgy is vonják a járulékot a fizetéséből, azt nem kötelezi rá senki, hogy magánklinikán csináltassa a vizsgálatokat.

Én pl. a Pécsi Meddőségi Központba járok vizsgálatokra, a honlapon is kint van, hogy minden, ami ott történik, térítésmentes, mivel tb-re megcsinálják az összes vizsgálatot és kezelést. Az egyetlen költség, az a gyógyszer, ami persze sok esetben drága, de egy részük azoknak is támogatott, így nem a teljes árat kell kifizetni. Sajnos más részük meg nem támogatott, és elég sokba is kerülnek, ez tény, és sajnálatos is, hogy nincs rajtuk tb támogatás, hiszen amúgy meg a csapból is az folyik, hogy nem szülnek eleget a nők.

De a lényeg, hogy a vizsgálatok, kezelések nem kerülnek már külön pénzbe, ha az ember olyan helyre megy, ahol tb által finanszírozott vizsgálatok folynak.

Lombiknál meg úgy tudom, hogy van egy limit, hogy meddig térítésmentes, utána már fizetni kell. Ezt nem tudom, itt még nem tartunk, úgyhogy nem tájékozódtam róla eddig még, mert remélhetőleg nem is lesz rá szükség.

2015. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!