Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Tenyérnyi gyerekek című...

A Tenyérnyi gyerekek című film korhatára miért 18as? (koraszülött babákrók szól)

Figyelt kérdés

Ez lenne a film:

[link]

Erre a filmre mi a bánatnak 18as karika?


(már írtam a filmes témába, ott nem válaszoltak, hátha innét többen látták)



2015. ápr. 21. 22:52
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszat linkeltem: [link]
2015. ápr. 21. 22:55
 2/32 anonim ***** válasza:
Én értem, miért 18-as. Nem gyerekeknek való. Talán a 18 túlzás, elég lenne mondjuk egy 16-os. Nem most néztem a dokumentumfilmet, akkor láttam, amikor az m1-en (vagy 2-őn?) leadták, de szerintem ahhoz, hogy valaki ezt megértse, átérezze, kell egy bizonyos lelki stabilitás és érettség. Ugyan nem mutattak drámát, de azért volt szó benne drámáról is, és egy-két bemutatott történet is rejtett magában lehetőséget arra, hogy rosszra forduljon a helyzet. Persze, ez csak az én véleményem, és lehet, hogy nem jutottál vele közelebb a megoldáshoz. :)
2015. ápr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
szerintem helyén való. sokkal megrázóbb mit egy horror amiről tudod, hogy kitaláció. ez meg maga az élet... én többször megnéztem, de mindig patakokban folyt a könnyem. szerintem ha egy kiskamasz nézi meg, akkor jobb ha ott ül az anyukája és elmagyarázza
2015. ápr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Én ezt a filmet végigsírtam. Szerintem 18 év alatt, de megkockáztatom, hogy akinek nincs gyereke, nem ehet igazán megérteni, átérezni.
2015. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Ha ez az a film, amire gondolok, akkor nagyon megrázó. Olyan emberi sorsok vannak benne olyan realisztikusan ábrázolva, hogy hálát adsz az Istennek a családod egészségéért ezerszer, és nem fogod egyharamar elfelejteni, amit a filmben láttál. Többek között arról is szó van, hogy a huszonvalahány hétre születő iciripiciri, gyakorlailag életképtelen babákat nem kéne mesterségesen életben tartani, mert többségük olyan károsodásokat szenved, hogy az egész család élete, beleértve a tesvéreket is, rámegy az ő életben tartásukra. Lelkileg is és a mindennapi életük is. Elhangzik, hogy más országokban más a gyakorlat.... Hogy nemcsak az élet hossza fontos, hanem a minősége is. Úgyhogy maximálisan egyetértek a 18-cal. Nagyon húsba vágó és megrázó kérdések ezek.
2015. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Én is teljesen megértem a 18-as karikát. Olyan dolgok, történetek, sorsok, csöppnyi korababák vannak benne, ami nem való egy fiatalnak sem, nemhogy gyereknek.

Én már többször láttam a filmet, és mivel érintettek vagyunk a koraszülés témájában, minden alkalommal nagyon megráz.

2015. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszi a válaszokat! Én soknak éreztem rá a 18at, de mint a válaszaitokból kiderült, miért: én még messze állok a gyerekvállalástól és inkább az orvosi része érdekelt a dolognak, azért néztem meg. És utána csak ültem és igaz, hogy ledöbbentem már amennyire, de a 16 sztem elég lett volna. Maga a film tetszett, de a kivitelezése sztem alacsony szinvonalú volt, már bocsi a kifejezésért, hogy ebből az egész témából többet is ki lehetett volna hozni. De egy filmet mondjuk felesleges egy külföldihez hasonlítgatni persze... azért köszi még 1x, így már jobban értem a dolgot.
2015. ápr. 22. 12:21
 8/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom hány éves vagy,de a lényeget úgy látszik Te sem érted...azt írod:"a kivitelezés alacsony színvonalú,ebből a témából többet is ki lehetett volna hozni".A kivitelezés színvonala kicsit se számít ebben az esetben,és nem az volt a lényeg,hogy többet kihozzanak ebből a témából...a külföldi filmekhez meg aztán végképp semmi köze!
2015. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
21 vagyok éppen hogy és valószínűleg igazad van, hogy ezt nem most kellett volna megnézni, ha pont ez fogott meg benne, hogy a rendezés amolyan "pisikemegyazutcán" típusú. Majd 10 év múlva visszatérek rá.
2015. ápr. 22. 12:46
 10/32 A kérdező kommentje:
És csak kíváncsiságból, de vajon fizettek a film szereplőinek ezért, hogy ezt bevállalták? (tényleg csak érdekel)
2015. ápr. 22. 12:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!