Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden gyermekednek van már...

Minden gyermekednek van már személyi igazolványa?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 22. 09:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

2,5 éves fiamnak már van, 6 hónaposan csináltattuk neki.

Lányom 7 hónapos, 1-2 hónapon belül neki is lesz.

2015. ápr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Automatikusan nem lehet, hiszen fényképes. Neked kell a gyerekkel személyesen intézni.

Esetleg jöhetnének a szülészetre:)

2015. ápr. 22. 11:10
 13/26 anonim ***** válasza:
22%
Nem akkor sem fogok. Utazáshoz kéne max, de én simán mentem vele anélkül. Ovi beiratkozáskor sem kérték, csak a lakcímkártyát.
2015. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Aha, szóval ilyen lázadó típus vagy? Csak azért sem?
2015. ápr. 22. 11:22
 15/26 anonim ***** válasza:
8, 7, 4 es masfel evesek. Van nekik. Kell az ovi, suli beiratashoz, a mak kartya melle is elkerik ha ellenor van. Es kotelezo igen, de nem buntetnek, ha nincs. De pl en nem tudtam volna beiratni oket.
2015. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi az osztrák határ mellett lakunk közvetlenül. Heti több alkalommal is megyünk át rokonokhoz és vásárolgatni is, ezért a kisfiamnak születése után meg is csináltattuk az igazolványt. Magyarországon kötelező! Eu-s országokon belül pedig az útlevelet helyettesíti. Mivel pici baba volt még akkor, előre vették az ügyintézés során. Körülbelül 20 perc alatt elkészült az ideiglenes igazolvány és két hét múlva kézhez kaptuk az állandót.
2015. ápr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok lázadó de egy fölösleges papír miatt nem fog napokat rohangálni. Mint írtam oviba se kellett egyikbe se.
2015. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem,, 2013-tól jogszabályi kötelezettség a személyi mindenkinek. Ha megtalálom a jogszabályt, be is linkelem.


14 éve skorig egyébként a hosszabítások is ingyenesek, első alkalommal a 14. betöltött életév után készített igazolványért kell fizetni.


Így anyagi vonzata nincsen, az elkészítése viszont pontosan ugyanannyira kötelező, mint nekünk, felnőtteknek.


A témával kapcsolatban eszembe jut még, ezt is kevesen tudják, hogy a szülő (gondviselő) az adatait (név, eléhetőség, MOBILSZÁM) hivatalosan bejegyeztetheti a kicsi lakcímkártyájára és ez a BM adatbázisában is benne lesz, tehát bármi történik a gyerekkel, a hivatalos szervek (rendőrség stb.) látják, hogy ki az, akit értesíteni lehet.

Ez viszont nem ingyenes, egyszeri 1.500 Ft eljárási díja van, a kinyomtatott lakcímkártya hátoldalán megjelenik pl. az én gyermekem iratán is a nevem és a telefonszámom is.

Ez is egy hasznos opció, de nem tudják sokan.

2015. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
2009-től kötelező.
2015. ápr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
61%

Nekünk nem kérték se lakcímváltozáskor, sem óvodai jelentkezéskor (ma voltunk).

Nem is fogom megcsináltatni, egyrészt, mert nekem az 2 buszjegyet jelentene, másrészt, ha úgysem büntetnek érte, akkor teljesen felesleges macerának tartom, ha amúgy nem tervezek külföldre utazni vele.

2015. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!