Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekes anyukák, őszintén...

Többgyerekes anyukák, őszintén. Leszoktatok úgy feküdni, hogy rendetlenség van?

Figyelt kérdés

Nincs összepakolva, felmosva, elmosogatva stb.


:)


2015. ápr. 23. 20:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem egy 21 hónapos van, de azért válaszolhatok? :) fel 8 kor tettem le, utána elmosogattam, összepakoltam a nappaliban, de mar nem mostam fel mert kész vagyok. Két szintes csaladi hazunk van így is egész nap ezt csinálom. Persze vannak jobb napjaim akkor a delutani alvas idején és este is takarítok.
2015. ápr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen!!!! Sajnos szinte mindig úgy fekszek le, és inkább reggel gyorsan rendet rakok, és folytatom ezt a tevékenységet kb estig. De mégis mindig kupi van és káosz
2015. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2-es, sajnos énis így érzem :( Nagyon jó lenne egy takarítónő :D
2015. ápr. 23. 20:39
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A gyerekszobáról pedig ne is beszéljünk.
2015. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

A legnagyobb nyugalommal lefekszem úgy, hogy nem mosogattam el a vacsikor használt tányérokat, evőeszközöket. Napközben szoktam felmosni. :)

NAGYJÁBÓL összepakolok. Vmi rendmániás biztos idegrohamot kapna, de nem esünk át semmin, a ruhák a szennyesben és a szekrényben landolnak, nincsenek tányérok, poharak szanaszét a lakásban.

2015. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csak egy gyerekem van és mégis sokszor így alakul. Egy szobás, egy terű lakásban lakunk, ha a pici elaludt már semmit nem lehet csinálni, így ha este hamarabb nyűgösködik, hamarabb elalszik, akkor minden úgy marad, ahogy van. Reggel, miután megreggelizünk és a gyerek nem álmos, nem éhes és szépen játszik, akkor megcsinálom, amit kell és kb 10 percig szép rend van, aztán estig folyamatosan nő a káosz :-)
2015. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
De jó Nektek!Én nem!Egész egyszerűen kényszeres pakolós-felmosós-porszívózós,vasalós vagyok(mosogatógépem van).3 gyerek(meg a saját céges meló) mellett is este rend a lelke mindennek.Én már attól is agymenést kapok,ha nem a megfelelő dobozokba vannak elpakolva a cuccok.Mivel már a legkisebb is elmúlt 2 éves,Ő is tudja minek hol a helye.Nem piszkáltam/piszkálom,ha rossz helyre pakol,hanem-amikor pl. fürdik,vagy issza az esti tápszert-átpakolom.De én folyamatosan pakolok....általában délután 1 körül haza tudok jönni a cégemtől(ha nem,akkor kicsit rágom magam azon,hogy most mit hogyan fogok otthon elvégezni)olyankor villámgyorsan elpakolom a szétlevő cuccokat,porszívózok,felmosok,port törlök(130 nm-es a ház),ha kell mosást teszek be,valamit főzök,füvet nyírok-mint pl. ma-és fél 4 felé kocsiba pattanok,és összeszedem a gyerekeket.Azt azért tudni kell,hogy én hiperaktív vagyok,szóval nekem ez nem igazán teher....
2015. ápr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7-es szívesen megismernélek :p
2015. ápr. 23. 20:58
 9/16 anonim ***** válasza:

7es, kerhetek az energiadbol? Nekem is egy gyerek van, egezs nap pakolok, mosgatok, a mosogepnek eselye sincs kihulni :D megis estere azert akad par dolog ami lemarad. De mar nincs erom elrakni. Hozza tartozik h mar visszamentem dolgozni is, igy faradtabb is vagyok. Hala az egnek a ferjem azert ebsegit a haztattasba. Ha neha nem rakna o rendet akkor tuti mar megevett volna a lom szanaszet :D,

Ja es amugy olyan nyugodt szivvel el tudok aludni. Nem erdekel, nem azert mert trehany vagyok hanem mert rajottem kar ezen idegesitenem magam. Ha egyszer szalad a lakas hat szalad, majd masnap osszerakom. :-)

2015. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen! Néha pl. csak globálisan átnézem, hogy rá fogok-e lépni valamire a sötétben a gyerekeknél.

A férjem este 10-kor jön meg, a konyha nagyjából rendezett, hogy jó érzéssel le tudjam ültetni enni.

Elmaradt pakolás, por, stb. egyszerűen nem érdekel. Öt éve vagyok itthon, napi öt órát alszom, én már megtanultam, min kell idegeskedni és min nem.


Meg azt a nézetet is tartom, hogy a gyerekeknek inkább legyen meg a szokásos fél órás altatós szeánsz (saját mese a sötétben, énekek, ima, sok puszi és bújás), mint hogy takarításra fecséreljem az időt. Minek?

Ha annyi időm van, inkább gitározok, ápolom a kapcsolatot legalább neten vagy telefonon a barátaimmal, puccba vágom magam egy forró éjszaka reményében... és valaha én is úgy kezdtem, hogy húúúú, milyen rendetlenség van, de ráérek, még csak este 11! :D

2015. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!