Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves gyereknek kell fénykepe...

2 éves gyereknek kell fénykepes szemelyi igazolvany? (Kislányom 2 évea es meg nincs neki)

Figyelt kérdés
Olyasmit hallottam hogy már csecsemonek is kell fènykèpes szemèlyi igazolvany ..ha nincs neki akkor a szulo ellen indul eljárás ki mit tudd errol
2015. ápr. 24. 11:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Fiam másfél éves. Jövőhéten megcsináltatjuk neki mert igen sajnos megbüntethetnek. :(

Ingyenes, és évig érvényes.

2015. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
*3 évig! Bocsánat! :)
2015. ápr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
En ugy tudom, hogy az ELSO szemelyi ingyenes, nem 14 evig, de ha hulyeseget irok, akkor bocsi
2015. ápr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én is mindenfélét hallok. Eddig úgy tudtam hogy 14 éves kortól kötelező, azelőtt ingyenes. 2 éves kisfiamnak sincs személyije. Senki nem tájékoztatott erről. De a nagyobb gyermekeimnél sem kérték se oviba, se suliba a beiratkozásnál.
2015. ápr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A jogszabály szerint minden magyar állampolgárnak, ha nincs érvényes útlevele, vagy érvényes vezetői engedélye, rendelkeznie kell személyazonosító igazolvánnyal. Azaz valóban kell a 14 év alatti gyerekeknek is. 14 éves korig a kiállítása ingyenes. Bár valóban szabálysértés, de nem büntetnek, hanem felhívják a szülők figyelmét a hiányosság pótlására.

Nekem is van egyébként két 3 év alatti gyermekem, én sem tudtam, hogy kell nekik személyi, kivéve ha uniós országba utazunk, és nincs útlevele. De tévedtem. :)

2015. ápr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Felhivtam az okmány irodát es tenyleg kotelezo nekik majus 18 megyunk meg csinaltatni
2015. ápr. 24. 13:37
 17/21 anonim ***** válasza:
Kötelező! Nekünk kérte is már a rendőr! 15 hónapos a fiam és van neki.
2015. ápr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Az elso szemelyi ingyenes vagy fizetni kell?
2015. ápr. 24. 17:42
 19/21 anonim ***** válasza:
Ingyenes.
2015. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"A személyigazolvány 6 éves kor alatt a kiadás napjától számított három évig érvényes. Ezt követően 14 éves korig érvényes, majd annak betöltése után egészen 20 éves korig nyolc év az érvényesség határideje. "


benne a kérdező linkjében


ez nem azt jelentené hogy 3 személyi igazolvány váltja egymást?


amúgy 14 alatt ingyenes az összes

2015. ápr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!