Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok a szülők, akik tökéletes...

Azok a szülők, akik tökéletes minta embert akarnak nevelni a gyerekükből, azok pontosan mi célból teszik ezt?

Figyelt kérdés

A múltkor látogatóba voltam az egyik rokonomnál.

Azt kell róluk tudni, hogy van két gyerekük egy 8 éves lány és egy 12 éves fiú. Elég szigorú szülők, ha már 4-est visznek haza valamiből a gyerekek, akkor már jön a fejmosás, hogy ,,nem volt időd tanulni"

Pont mikor ott voltam náluk, akkor jöt haza a fiú és kérdezte tőle az apja, hogy hanyast kapott és mondta a gyerek, hogy 3-mast kapott matekból.

Az apja egyből bezavarta a szobájába és mondta neki, hogy nincs egy hétig tv és nem mehet hétvégén sehova, még azt is hozzá tette, hogy jól leégette őt a vendég előtt. Mikor bement a szobájába a gyerek, akkor megkérdeztem tőlük, hogy ugyan miért bánnak ilyen szigorúan a gyerekekkel. Nem vagyok én se annak a híve, hogy minden legyen megengedve a gyereknek, de azárt ez már túlzás.

Visszatérve az volt rá a válaszuk, hogy azt akarják, hogy ne egy tróger szakmunkás legyen

a gyerekekből, hanem olyan emberek, akikre füszkék lehetnek.

Na én, akkor legszívesebben felképeltem volna mindkettejüket...

És ha netán valaki szakmunkás lesz, akkor mivan? Ő már senki lesz, azért mert a két kezével keresi a pénzt. Legjobban ez azért bántott mert ács vagyok és így elszolták magukat, hogy mi a véleményük rólam.

Visszatérve a tanulásra.. mivan, akkor, ha néha becsúszik egy hármas? Mindenki hibázhat néha nem? Senki se tökéletes..

Én 3-4-es tanuló voltam álltalánosban és mégis jól keresek.

Miert nem értik meg ezt az ilyen szülők?



2015. ápr. 26. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyenben azt látom problémának, hogy pont azok a kompetenciák csúsznak ki így a szülő látóköréből, ami a későbbi TÉNYLEGES boldoguláshoz szükségesek.

Szociális, kapcsolatteremtő készség, stressztűrés, kitartás, diplomáciai érzék, stb. Ezek összességében fontosabbak, mint a jegyek (azok is fontosak, de nem kizárólagosan).


Ezzel a hozzáállással pont a nyitottságot, kreativitást ölik ki a gyerekből.

No meg a hármasnál meg lehet kérdezni, hogy miért lett hármas? Nem érti az anyagot? Esetleg a szülőnek kicsit segíteni kellene benne?

2015. ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sandrachnologic ***** válasza:
83%
Sajnos nem mintaember lesz ezekből a gyerekekbol, hanem maximalista, perfekcionista es legfokeppen onbizalomhianyos lelkiserult. Sajnos engem a szüleim a leirt minta szerint neveltek, meg emlékszem ra, amikor apám olyanokat ordibált, hogy kidob a ciganyputriba, ha 5-snel rosszabb jegyet merek kapni... Hat mindegy, akarki es akarmive leszek, neki Sosem leszek eleg jo es Sosem lehet ram büszkének lenni. Szerencsere a maganeletemben nem befolyasol mar, sajat csaladom van es nem igy nevelem/neveljuk a fiunkat. A korának merten elvarunk dolgokat, de nem tobbet es nem irrealist. Ez most igy van a fiunknal, es a lanyunknal is igy lesz nyilvan. Meh kicsi, nem iskolás a gyerek, de én akkor se fogok a kardomba dőlni, ha hoz 1-2 rosszabb jegyet, amennyiben ki tudja olyan szintre javitani vagy olyan szinten tartani, ami az adott tárgyból a képességeinek megfelelő es elvárható. A szakmunkasokat meg nem tudom miert nezik le, amikor diplomasbol mar Dunat lehet rekeszteni, rengeteg a diplomás munkanélküli, mikozben a jo szakmunkások keg el vannak havazva a munkával. Sajna ez (is) egy ezer eves kommunista hulye felfogás, hogy csak az a "valaki", aki diplomás...
2015. ápr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

4 gyerekes szülő vagyok, aki mindig jó tanuló volt. 3 kiemelkedően jó képességű fiam, és egy átlagosnál jobb képességű lányom van. én is az 5-öst várom el, de különbséget tudok tenni rossz jegyek között. Más az, ha a "disznófülű" nem figyelt, nem tanult, elfelejtette úgymond a leckét. Ilyenkor leszúrom őket, kicsi bünti jön.

Más, ha úgy érzem, irreálisan sokat vártak el tőle (van ilyen, az ország egyik elit sulijában végképp), akkor megbeszéljük, hogyan javítson. Ha azt látnám, nem olyan jók a képességeik, az más lenne, de így nyilván sokat várok el tőlük. Nyilván meg is kapnak minden segítséget, ha kérik.

2015. ápr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az én szüleim álltalánosban mindíg mindenből elvártak legalább egy hármast. Humán tantárgyakból legtöbbször 4-es voltam. Matek az végig 3-mas volt. Nem voltam jóképességű gyerek, de próbáltam a legtöbbett kihozni magamból.


Am nem tudom mi lesz azokkal a gyerekekkel, ha bekerülnek egy középiskolába. Gondolom a szüleik minnél erősebb gimibe akarják majd őket küldeni. Hát ott azért elő fog fordulni az elején, hogy még egy pár 1-es is becsúszik. Előre sajnálom szegényeket.

2015. ápr. 26. 20:42
 5/12 anonim ***** válasza:
12 évesen engem is eltiltottak mindentől ha hazavittem egy négyest, hármasom még nem is volt... :D Aztán hogy lett egy kis érdekérvényesítési ösztönöm kivívtam magamnak,hogy elég azt tudnom amivel foglalkozni szeretnék de azt is jól. Most 17 évesen már magam miatt tanulok és csinálom azt amit akarok. Van olyan tárgy amiből dicséretes vagyok és versenyekre járok, és van olyan is amiből épp kettes.
2015. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 I.B.T. válasza:

Ha lesznek gyerekeim akkor szentelek rá időt és "kiderítem", hogy mi érdekli. Persze kis korban ezt még nehéz megállapítani de lehet következtetni.

Pl: ha a biológia érdekli akkor nem fogok elvárni tőle magyarból kitűnőt de legalább egy 3-4est minimum. Viszont a biológiához kapcsolható tantárgyakból már annál inkább.

Nem azért mert büszke akarok rá lenni (ezért is persze) hanem azért mert felnőttként az ember jobban tudja mi kellhet egy leendő felnőttnek. (tanulást és persze sok minden mást figyelembe véve)

2015. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezek a szülők kifelé szeretnének egy ideális képet mutatni. Alig várják,h elmondhassák,h az egyik gyerekük jogász, a másik orvos lett. Vsz az egész életük rámegy arra,h ilyen buta, sznob elképzelésnek megfeleljenek. Teljesen egyetértek 1essel; sokkal fontosabb dolgokra kéne koncentrálniuk.

Kíváncsi vagyok, mi lesz, ha gyerekek kamaszokká válnak :D

2015. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

sokan hiszik hogy itt kezdődik a tanulásra nevelés, pedig nem


ha valaki az 1-2 évest már tv elé ülteti pl., hogy ne kelljen vele foglalkozni, ill nem hagyják kúszni mászni mert járatják, vagy ingerzegény környezetet biztosítanak, stb azok ne csodálkozzana ha gyengébb a gyerek 5 ös átlagnál minimum, a babakori egyensúlyérzék van például a későbbi matematikai képességekre hatással és minden idegpálya ill agyműködés ekkor alakul ki ami később fogja hozni eredményét, pl a suliban a tanulási képességekben..



a szülők millio helyen elcseszhetik, az, hogy bünteti később mert rosszabb jegyet hozott, tulajdonképpen a szülő hibája elsősorban, nem a gyereké...

2015. ápr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as válaszoló! csak megakadt a szemem azon amit az egyensúly és a matek képességekről írtál. És elcsodálkoztam rajta. A fiam jó matekos (másodikos, lehet ez még nem jelent itt semmit) iskolai versenyen harmadik lett, és imád is számolni... viszont az egyensúlyérzéke nem az igazi... a vele egykorúak már kétkerekű bicikliznek, ő meg épp, hogy tegnap megtett pár métert vele :O


A kérdésre válaszolva: említettem a matekot, mi csak abból "várjuk el" hogy ötöst hozzon, de csak azért, mert tudom, hogy képes rá :) persze akkor sem dől össze a világ ha rosszabb jegyet kap. Átnézzük a feladatokat, és kiderítjük figyelmetlenség, vagy nem értés miatt nem tudta megcsinálni. Nem is szeretnék szorongó, aggódó felnőttet belőle! csinálja azt amihez kedve van, de szorgalmas és kitartó legyen benne, akkor boldogulni fog az életben is, szerintem.

2015. ápr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha ezek a szülők tényleg azt mondták, hogy a szakmunkás tróger, akkor hülye sznobok, akik azt hiszik, attól lesz valaki valaki, hogy diplomája van.

Még csak nem is a szigorúság a gond, hanem az, hogy "leégette a gyerek a vendég előtt". Na, ilyet hogy lehet már mondani? Ebből is az jön le, hogy neki csak a látszat a lényeg, nem az, hogy a gyereket pl. érdekelje is valami.

Amikor én gyerek voltam, nálunk is elvárás volt a jó jegy, de azért, mert tudták, hogy képesek vagyunk rá. (nem, nem jártunk elit suliba, csak a helyi általánosba-gimibe).

Minden szülő azt szeretné, ha a gyereke jól teljesítene, de azért túlzásokba nem szabad esni. Nekem az a legfontosabb, hogy szeresse majd a munkáját és meg tudjon belőle élni. Ha ez autószerelés, nekem az is jó, hiába vagyunk mi mindketten diplomások.

Ja, és az ilyenekből nem mintaember lesz, hanem szorongásos, mert sosem fog tudni megfelelni.

2015. ápr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!