Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Ha rossz vagy, azonnal...

"Ha rossz vagy, azonnal megyünk haza a játszótérről! " - ez jó gyereknevelési minta?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

10. figyelmeztetés után, igen.

Ha dobál, verekszik, irigy,.....

Attól is függ, hogy hány éves a gyerek.

2013. ápr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt mondom hogy rossz vagy mert ez megfoghatatlan a gyerek számára (mi az a rossz?) és őt minősíti és én nem őt akarom minősíteni, hanem amit csinál.

Egyébként igen 2. szer szólok vmiért.

Ha lökdösöd a többieket a csúszdán akkor hazamegyünk.

Vagy ha szórod a homokot hazamegyünk.

És megcsinálja még 2szer akkor indulunk is.

Irtó hamar megtanulták hogy amit mondok az úgy van.

(5.5 és 3.5 évesek).

Máskülönben rojtosra beszélhetem a számat mit se ér.

Én személyszerint attól akadok ki mikor anyuka mosolyogva elmondja vagy 20 szor a gyerekének hogy jaaaj hát pistike nem szórjuk a homokot ez csúnya dolog, és ennyi. Pistike persze ugyanúgy szórja tovább...

Mint ahogy annak sincs semmi értelme hogy elmondja 20 szor hogy ha rosszalkodsz hazamegyünk és közben nem tartja be mert akkor a gyerek látja hogy semmi következménye a tetteinek, anya/apa úgyis csak szövegel....

2013. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az utolsó írta minden egyes szavával egyetértek!!! Vannak helyzetek amikor hatni kell a gyerekre és vannak olyan szülők akik csak ígérgetik a büntit de ez olyan dolog h kell vmi a gyereknek motivációnak különben tépheted órákat is a szádat nem fogsz rá hatni cseppet sem!!!
2013. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2 es vagyok azzal azért kiegészíteném hogy mondjuk gyerekfüggő is mert barátnőm kislányára tényleg elég volt egyszer kétszer szólni nem is kellett hazavinni mert ő annyira szorongó típus volt már akkor is és annyira félt valahogy a szülők haragjától vagy rosszallásától hogy neki ez elegendő volt hogy most anya haragszik rá. Nekem sajnos vagy nem is tudom szerencsére? mindkét gyerekem olyan határait feszegető kísérletező típus volt kiskorától szóval nekik kellett jónéhány "megerősítés" hogy igen amit mondok az úgy is lesz és ő jár rosszul mert nem játszhat tovább a játszótéren.
2013. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2-essel én is egyet értek. Való igaz, hogy meg kell indokolni, hogy mi a problémánk a gyerek viselkedésében. AMi számunkra egyértelműen "rossz" az számára nem (feltétlenül) az. Kihangsúlyoznám még, hogy nagyon sok gyerekneveléses oldalon olvastam már, hogy soha ne a gyereket minősítsük, hanem a viselkedését. Ne azt mondjuk, hogy ő rossz, hanem hogy rossz az, amit tesz.
2013. ápr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kiegészítéseket!


Igen, én is így gondolom, csak úgy túl hosszú lett volna a kérdés.

1,5 éves a lányunk. Akkor megyünk haza, ha szórja a homokot vagy egy másik gyerek szemébe/szájába nyúlkál. Vagy ha ezt nem engedem és emiatt a földön fekve hisztizik.

A férjem szerint viszont nem fair, hogy megfosztom a gyereket a játszótértől, majd úgyis megtanulja hogy ezt meg azt nem szabad.

2013. ápr. 23. 18:05
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Ez természetes h vannak különböző gyerekek. Lesz olyan is h ha meg is teszed 2 alkalommal h hazaviszed harmadjára ugyanúgy meg fogja csinálni. De mégis kell az h a szülőnek a gyermek szót fogadjon. Nagyon gyereknek valóban úgy van h anya csak mondja "jajjjj nem szabaaaad ne csinááááld máááár" de persze a gyerek meg se hallja nem még h hallgatna rá. Szóval ezek olyan dolgok ki h neveli gyerekét de kellenek a hatásos módszerek. vannak könnyen kezelhetőek és vannak akikkel többet kell kísérletezni úgymond... :)
2013. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja, és 4 rászólás van, mert addig tud "számolni".
2013. ápr. 23. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

a férjedtől kérdezd meg h ugyan honnan tanulná meg ha ti nem tanítjátok meg neki? nem hiszem h utánaolvas majd a lányod.

2013. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen legkésőbb a bölcsiben meg oviban megtanulja...de szerintem sokkal jobbat tesz az ember a gyerekének ha nem teszi ki annak hogy mások neveljék meg...

Meg a másik hogy mennyire fogják kedvelni vajon más gyerekek ha ő a játszótér réme aki a szájukba nyúlkál vagy harap is esetleg:) vagy szórja rájuk a homokot stb.

2013. ápr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!