Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anglia: Családosok: Hány...

Anglia: Családosok: Hány gyermeketek van, milyen idősek, anyagilag hogy jöttök ki?

Figyelt kérdés

2 gyermekünk van jelenleg és gondolkodunk egy 3.-on. Főleg 3 gyerekes családok érdekelnek, hogy ki lehet e jönni, mennyi pénz kellene, hogy 3 gyereket be tudjunk vállalni, illetve támogatások terén az érdekel, hogy annyival több támogatást kapunk e, hogy bele merjünk vágni egy 3. gyerekbe. Még legalább 1 évig nem vállalnánk semmiképp, mert fél éves a 2. és császáros volt sajnos. 2.5-3 év korkülönbségre gondoltam. Az első már majdnem 5 éves. Még nem tudom, hogy fognak a támogatások alakulni, ha visszamegyek dolgozni, csak sac per kábé gondolom, hogy mennyi lesz. Akik jártasak ebben: Ha egy gyerekkel kaptam támogatást childcare-re, akkor kettőre pláne kapok, ugye? A maximálisat kaptam már egy gyerekkel is, mert férjem minimálbéres teljes munkaidőben, én meg 5 óráztam.

Olyanok válasza is érdekel, akik beszámolnának arról, hogy hogy éri meg jobban 2 vagy 3 gyerekkel: teljes munkaidőben dolgozni és több gyerekfelügyeletet fizetni, vagy így részmunkaidőben maradni, amíg legalább az első olyan idős nem lesz, hogy tud a 2.-ra esetleg 3.-ra vigyázni.


2015. ápr. 28. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy off: hol eltek? Hogy tudtok kijonni a ferjed minimalberebol? Meddig voltal otthon a nagyobbik gyerkoccel? A masodikkal meg biztisan otthon vagy, hiszen fel eves.


A mienk is lassan 6 honapos, a ferjem fix fizetesen van, 28000 egy evben. Ez nem szamit rossznak szerintem. En kapom a maternityt meg 3 honapig, de utana vissza kell mennem dolgozni, mert nem lesz eleg az o fizetese mindenre

2015. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az enyém 10-zel kevesebbet keres, én meg a maternityt kapom, ami majdnem annyi, mint a normál fizum, mert elég keveset kerestem ugye az 5 órában. Az átlag havi fizum 620 volt, nem adózok, mert ugye keveset keresek, NI-t meg vonnak vagy 3-5 fontot havi szinten. Az alacsony fizum miatt.

Hogy-hogy nem elég a fizuja? Annak elégnek kéne lenni....jó drága helen lakhattok. Mi nagyon olcsó környéken lakunk, a lakás bérletek 350 körül vannak, de mi ennél kevesebbet fizetünk havi szinten, mert vettünk házat és kevesebbre állítottuk be a törlesztő részletet. (Nincs 300 lakásbiztosítással együtt)

Én 1 évet maradok itthon, tudom, hogy csak 39 hétig fizetnek, de annyira azért nem fontos a pénz, meg aztán semmi kedvem oda visszamenni, ha lehet, majd váltok. Októbertől keresek új melót, ha találok, nem megyek vissza novemberben a régi helyemre. Igazából az enyém még csak most lesz 5 hónapos,csak egyszerűbb volt felkerekíteni:D

Egyébként Lancashire-ben lakunk. Ti merre laktok?

Szeretnétek még babát? Igazából az eleje rázós, mert sokba van a gyerekvigyázósdi. Ha teheted, childminderhez add a babádat. Kipróbáltam az ovit is, de kicsi gyereknek jobb a childminder, megaztán sokkal rugalmasabbak, van egy alapszerződésetek, de ha véletlen aznap reggel megtudod, hogy túlóráznod kell kivételesen, akkor símán vigyáz rá tovább. Suli-ovi szünetben is dolgoznak-nem úgy, mint az ovik vagy afterschool clubbok. Oviba csak 3 évesen vidd, az ingyen órákra, hogy kicsit szocializálódjon suli előtt.

Igazából kettőt terveztünk, de mostanában a férjemmel állandóan azt beszéljük, hogy mi lenne, ha még egyszer belevágnánk. És hát nem tudom, hogy anyagilag hogy férne bele. Szeretnék jobb fizetésű állást. Most az lenne az első, hogy jobb helyre menjek dolgozni. Szeretnék suli nyitás utántól suli zárásig dolgozni, hogy reggel el tudjam vinni a nagylányt és érte tudjak menni, így nem kéne rá fizetni childmindert. Szeretnék jobb munkakörben dolgozni-jelenleg takarítónő vagyok- és ha lehet, kicsit jobb órabérért. De ha már csak váltani tudnék egy jobb munkára, már az is elég lenne kezdésnek. Addig fogok küzdeni, amíg el nem érem a célom. És ez után jöhetne még egy gyerek esetleg. Plusz közben a férjem is váltani akar, neki is hasonlóak az "elvárásai": jobb munkakör, jobb fizetés. Én akkor szeretnék visszamenni teljes munkaidőbe, mikor már a legkisebb is legalább 5 éves és megkezdte a sulit. Jó, hogy van időm délutánonként a lányomra, hogy kicsit gyakoroljuk az iskolában tanultakat, plusz kényelmesebben látom el a háztartást, délután játszhatok a lányommal.

Te mit gondolsz ezekről a dolgokról?

2015. ápr. 28. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi is Angliaban elunk. Nekunk egy kisfiunk van aki 5 eves. Mi sajnos anyagiak miatt nem tudunk bevallani megegy gyereket. Pedig nekem 23ezer az eves jovedelmem es a ferjemnek 35ezer. Havi kiadasaink amiket havi szinten vonnak £1925. Ebbe beletartozik a hazhitel, council tax, viz, gaz, villany, BT-tv, internet, 2 mobiltelefon, hitelkartya dij, es van egy szemelyi kolcsonunk (£200 havonta), eletbiztositas, kisfiamnak megtakaritas szamla (a csaladi potlek megy erre). £1300 marad a szamlak utan, ebbol 2 autot tankolni kell ami mar havi £200, kaja, ruhazkodas... Olyan honap nincs, hogy ne lenne valami, muszaki, utado, auto biztositas, megvenni a repjegyet haza evi egyszer, hazbiztositas, ferjemnek multhonapba szemuveg kellet (£250), TV license, januarban a mosogepunk ment tonkere es ujat kellett venni... Tenleg mindig beut valami, hogy az ember alig tud felretenni. :(

Amugy 1 evig voltam gyesen es a kisfiam 1 eves koratol bolcsibe ment en meg vissza dolgozni. A gyes alatt mi sajnos majdnem minden tartalekunkat feleltuk. Tavaly szeptember ota kezdunk helyre jonni mert nem kell mar a havi £500 kifizetni az ovodara. Megegyszer nem csinalnam ezt vegit anyagilag.

2015. ápr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a nagyon részletes leírást. Hát mi nálunk is van lakáshitel, de személyi nincs és csak egy autónk van kettőnkre biztosítva. 6-700 között van egy évre a biztosítás, útadó meg valami 250 körül. Tankolásra kábé 60-80 font megy el havonta-még azt hittem, hogy sokat költünk erre, de láttom, valakinek többet kell mennie.

Kedves 2. hozzászóló: A childmindert nem próbáltátok még ki? Rugalmasabbak és lehet, hogy testreszabottabban tudtok fizetni. Itt az ovi teljes napra egy hétre 180 volt legutóbb, mikor néztem. De kábé mi 125-öt fizettünk a lányomra a childmindernek, mert reggel 7-13:30-ig kellett. Én 8-13-ig dolgoztam. Most, hogy iskolás, csak reggre kell majd fizetnem rá, ha csak nem sikerül úgy munkát találnom októberben, hogy ezt ki tudom lőni. Ja és 4 napig kellett csak a chilminder, mert kedtől szombatig dolgoztam, így hétfőn nem kellett. Itt 3-5 font között dolgoznak óránként. Lakásbiztosításunkat 25 évre vettük, és be tudtuk úgy lőni, hogy csak 260-at kelljen fizetni, most augusztustól egy-két fontot még csökkenni is fog. Lakásbiztosítást meg kábé 25-re lőttük be. Semmi mást nem vettünk hitelre, viszont nincs is megtakarításunk havi szinten. Ami megtakarításunk van, azt mind még a gyerekek előtt takarítottuk meg. 1 milliónk van otthon, amihez hozzá tudunk férni bármikor és még férjemnek van egy 20 évese-még mielőtt megismerkedtünk, akkor kötötte, én nem engedtem volna neki. Most azt ha kikérné, kapna érte 500 ezret, de kivárjuk a végét, akkor elméletileg egy millió lesz. Itt meg van kábé 4 ezer cash isa-n. Most kezdtünk el nagyon lájtosan 10-10 fontot rápakolni-2 Isank van, mert nekem egy és férjemnek egy. Gondolkodok rajta, hogy kéne a gyerekeknek, de nem szeretem az olyat, hogy folyton berakok, de nem férek hozzá bármikor és csak a gyerek 18 éves korában fér hozzá. Addig annyi minden történhet, mi van, ha csődbe mennek, vagy ilyesmi és odalesz az a sok pénz, így azt gondoltuk, hogy majd gyűjtjük a síma Isa-ra és imádkozunk, hogy ahhoz ne kelljen hozzányúlnunk és nekik adhatjuk. Már nyugdíjas megtakarításban is gondolkodtam, de azt is kockázatosnak tartom, olyan messze van még a nyugdíj, az ilyen speckó nyugdíjszámlák bármikor csődbe mehetnek, változhatnak. A legegyszerűbb és legbiztonságosabb ez a normál Isa-nem kamatozik, csak nagyon picit, de ha beüt a krakk, hozzányúlhatok és nincs az, hogy lekötöttem azt a pénzt 20 évre, hirtelen leestem a lábamról, lenne pénzem, de nem férek hozzá. Ráadásul a nyugdíj is annyit változik még addig, meg aztán lehet meg sem érjük....én meg befizettem azt a csomó pénzt. A nyugdíjra tulajdonképpen a lakásvásárlással akartam spórolni olyan módon, hogy mire odaérek már bőven nem fogom fizetni a lakáshitelt. Az alapnyugdíjból meg valahogy csak megélünk-majd összehúzzuk magunkat.

Csak nem tudom, hogy bele merjünk e vágni még egy gyerekbe ilyen anyagi körülmények mellett. Ezért érdekelnek családosok innen Angliából.

2015. ápr. 29. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:

2. Valaszolo, megkerdezhetem, hogy mi a foglalkozasotok? Hol eltek? Londonban?


Kerdezo, irtam privatot :)

2015. ápr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most számolgattam ki a benefit kalkulátorral, hogy kábé mennyit kéne kapnunk jövőre ilyenkor, ha visszamegyek dolgozni és mondjuk nem cserélem le a munkám, vagy cserélek, de anyagilag nem változik a helyzet, mert ugyanannyit dolgozok, ugyanannyiért és mondjuk ugyanannyi childcare-re lenne szükségem, akár cserélek melót, akár nem. Azt írja, hogy kaphatok némi tax creditet. Eddig nem kaphattam. Attól, hogy egy gyerekre nem járt, járhat 2 gyerekre working tax credit?

Nektek mennyire pontos adatot ad ki a benefit kalkulátor a gov. oldalán?

[link]

Erre a benefit kalkulátorra gondolok.

Mikor a jelenlegit akartam kiszámolni, kicsit eltértek a számok.

2015. máj. 2. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!