Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Oviból tényleg el kell hozni...

Oviból tényleg el kell hozni a nagyot ebéd után, ha otthon vagyok a picivel?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 29. 17:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem, csak ha akarod. Persze sok helyen szeretnek bepróbálkozni ezzel az óvónők, de nincs olyan, hogy egy gyereket csak fél napra vesznek fel, akit felvettek, az egész nap igénybe veheti az ellátást. Egyszóval, nem kötelezhetnek rá, hogy elvidd ebéd után.
2015. ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem kötelezhetnek erre. Próbálkoznak h vidd el mert nekik könnyebb úgy de ne hagyd magad. Nyugodtan hagyhatod tovább. :)
2015. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem, a gyerek egész napra lett felvéve. Csak az óvónők szeretnek ezzel próbálkozni... :D
2015. ápr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell elhozni. Nyugodtan maradhat, ameddig szeretnéd. Persze tuti próbálkozni fognak majd az óvónők, hogy vidd haza ebéd után, lehet még azt is mondják majd, hogy jogszabályban van, képesek rá, de ilyen nincs.

Régen volt egy olyan jogszabály, hogy akik gyeten voltak otthon, azoknak valóban haza kellett vinni a gyereket ebéd után, de már ezt is eltörölték.

2015. ápr. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Elvileg nem de nálunk például annyira túlzsúfolt az ovi, hogy amikor kinyitják az ágyakat a gyerekeknek akkor nem férnek el. Ezért akinek otthon van az anyukája kistesóval azt megkérik, hogy vigye haza aludni a gyerekét. :-(
2015. ápr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
Egy esetben kell elhozni: ha minimum 3 gyerek van és főállású anyaként GYETen vagy, annak ugyanis az egyik feltétele
2015. ápr. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, mr ez sem igaz, meg változtattak a törvényt. Tehát nem kell elhozni
2015. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk mindjart az elso szuloin elhangzott, h nem kell, de ugye mennyivel jobb lenne a gyereknek otthon. Mindez az ovoda vezetojetol. Nem kerhetne, de probalkoznak vele.
2015. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%
Csak azt nem értem ha olyan sokan vannak akkor miért vállalnak annyi gyereket h nem férnek el? Ezt én büntetném. Az óvodába annyi gyereket vegyenek fel amennyinek helyet tudnak biztosítani. Ennyi erővel maradhat otthon is. Biztos egy olyan szülpnek akinek kicsi gyereke van otthon 4 óránként jól esik kimozdulni a picivel, főleg ha mondjuk esik az eső, orkán erejű szél van (amiből mostanában jutott ki bőven) esetleg hóesésben. Ha már fel lett véve az a gyerek akkor maradjon egész napra. És nem kötelezhetnek semmilyen formában h vidd haza!
2015. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

Így van, nem kötelezhetnek rá, az egész napos ellátás megilleti még akkor is, ha otthon van az anya. Csak szeretnek bepróbálkozni vele.

Nekem is okoskodott anyósom mikor terhes voltam a tesóval(óvónő, de nem abba az oviba ahova jár a fiúnk), hogy majd ha megszületik a pici úgy is szólni fognak, hogy hozzuk el délbe, mert náluk ez így megy. De szerencsére a "mi ovink" nem ilyen. Amúgy meg nekem az óvónőnk azt mondta, hogy már nincs fél napos ellátás, csak egész napos, úgyhogy hivatalosan csak egész napra lehet beíratni a gyereket, fel sem veszik fél napra, sőt ki is zárhatják. Persze el lehet hozni, csak hivatalos nyoma nem lehet. Szóval nagyon nem kötelezhetnek rá!

De én nem tudom, az óvónők miért ilyen "ovi ellenesek". Anyósom is állandóan azzal jött, (pont mikor erről beszéltünk, hogyha otthon leszek miért járjon oviba), hogy a gyereknek az anyja mellett a legjobb.

Pedig szerintem az ovi rengeteg pluszt ad amit én itthon nem tudnék biztosítani neki. Azért ott sok foglalkozás van, na meg társaság, már megvannak a kis barátai stb.

2015. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!