Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet igényelni az új szocpolt...

Lehet igényelni az új szocpolt, ha a férjemnek van 1/6-od része egy 6 milliót érő ingatlanban, és szintén 1/6-od egy 8 milliósban?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a saját tulajdonú ingatlan akadálya lehet az igénylésnek, de nem írtak róla részletesebben.

Hol lehet ennek utána kérdezni, ahol ezt biztosra meg tudják mondani?

Azért sem értem, mert ha valaki bővítésre veszi fel a szocpolt, annak alapvetően van saját ingatlana, nem?


2015. ápr. 30. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Lehet ez segít.

2015. ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hat persze hogy nem. En ajandekozasi szerzodessel fogok egy fel lakastulajdonrol lemondani. Anyam cs*szte el nekem, mert kiskorukent gyamhivatali engedellyel hitellel lakast vett en es hugom nevere. Gondolhatta, hogy nem fogok még 60 evesen is veluk lakni. Szoval ez jo nagy ostoba huzas volt. Most meg elvarja, hogy en fizessem a 60 ezer ft ugyvedi koltseget az ajandekozasi szerzodes miatt, merthogy nekem kell. Bunko... Szoval ezt csak igy lehet megoldani. De multkor nekem azt mondta egy hiteltanacsado mikor hazat mentunk nezni, (ugyanigy uj szocpollal akarunk venni) hogy 365 napunk van az igenylestol szamitva lemondani mindenfele tulajdonrol es oroksegrol...
2015. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
csak lemondani lehet? Eladni nem? Itt, ezeknek az értéke összesen max másfél millió lenne csak.
2015. ápr. 30. 10:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha el tudjatok adni mielott felveszitek a szocpolt, az is jo. En nem tudnam mert a masik fele hugome es anyukam is ott lakik, es ok nem koltoznenek el onnan miattam. Fél ingatlant meg nem vesz senki, szoval nekem az ajandekozas az egyetlen opció.
2015. ápr. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!