Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üresen álló ingatlan fagymente...

Üresen álló ingatlan fagymentesítését hogyan lehet megoldani? Vízvezeték és központi fűtés van az ingatlanban.

Figyelt kérdés

#tél #Üres ingatlan kezelése
2015. febr. 8. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

1. A központi fűtést leveszed 14-15 fokra. (vészüzemmód 4-5 fok)

Ez megóvja az ingatlant is. Ha ennél lejjebb megy a hő, a hőtágulás is elkezd dolgozni a burkolatokban stb.


2. Ha leereszted az összes vezetékből a vizet pl. vízvezeték, fűtés, bojler, WC csésze, de minden ám! Akkor azok talán nem fagynak el, de az ingatlan többi része tönkremegy. --> életbe lép az 1. pont.

2015. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell 14-15 fok, nekünk a nyaralóban 6 fokon megy a fűtés lassan 30 éve minden télen, és tökéletes állapotban van minden.
2015. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A fűtéskiadást szerettem volna megspórolni,mivel örököltem az ingatlant és nem tudom mikor lesz lakott újból (esetleges eladás..). Köszönöm a választ.
2015. febr. 8. 19:16
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
2. vagyok. Akkor érdemes inkább vízteleníteni a rendszert. Mi azért egész évben le szoktunk ugrani alkalmanként egy-egy hétvégére, így fontos, hogy gyorsan használható legyen. Mielőtt megyünk, egy-két nappal előre a szomszéd átmegy és feltekeri a termosztátot, hogy melegre érkezzünk. De így hidegebb teleken akkor is simán megvan 20 ezer a havi gázszámla, ha be sem tesszük a lábunk.
2015. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A víztelenítésnél állítólag (azt is tanácsolták, hogy kompresszorral kell kinyomatni pl. a kazánnál a pince felől)maradhat benne kevés víz, ami ottmarad, szintén problémás lehet a nagyobb hidegben.
2015. febr. 8. 19:30
 6/14 anonim ***** válasza:

Minden vizet el kell távolítani, ami általában nem egyszerű feladat, mert sok helyen maradhat vízzsák. Azok megfagynak, cső széttörik. A kompresszor is jó lehet, de a rendszert szét kell szedni, nagy meló.

Nyomáson 0 fok alatt fagy a víz!! Ezért a fűtést inkább vészüzembe hagynám.

De ahogy mondtam ilyen alacsony hőnél a hőtágulás jobban dolgozik, láttam már olyan lakaást ahol a járólap felpúposodott. Ez nem általános, hanem anyagminőségtől függő tény.

2015. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, elgondolkodtató.
2015. febr. 8. 20:14
 8/14 Polgár Sándor Páty válasza:
100%
A víz leengedés a legrosszabb, mert feltöltéskor mindig oxigénnel telített friss víz érkezik, és amíg az oxigént ki nem zabálja a rozsda a vízből, addig eszi a cső falát. Így néhány év alatt elporladnak a csövek. A cső csere drágább, mint 10 évig letekerve havi 20 000 a gáz számla.
2015. febr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jogos.
2015. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még nem tettem lépéseket, köszönöm a hozzászólásokat.
2015. febr. 11. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!