Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ellopnak egy lakásból egy...

Ha ellopnak egy lakásból egy értéktárgyat és tegyük fel nem volt bezárva az ajtó, - de egyszerre érkeztünk haza, egyszerre tartózkodtunk az ingatlanban stb. - akkor a lopás kárát annak kell fizetni, aki utoljára ment be az ajtón? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy kérdésben szeretném a segítségetek kérni. Egy (volt) barátnőmmel közösen béreltünk egy lakást és történt közben egy besurranásos eset, amikor a (volt) barátnőm ipad-jét vitték el, amit akkor nem rég vett havi részletre. 6-7 FELE EGYÜTT MENTÜNK HAZA ÉS ÉJFÉL KÖRÜL MENTÜNK ALUDNI ÉS A TÖRTÉNTEK ALAPJÁN ELFELEJTHETTÜK BEZÁRNI AZ AJTÓT. A KEDVES (volt) BARÁTNŐ ARRA HIVATKOZVA AKARJA VELEM KIFIZETTETNI AZ IPAD + A LOPÁS UTÁNI HASZNÁLAT ÉS EGYÉB DÍJAKAT, AMIÉRT ÉN JÖTTEM BE MÖGÖTTE UTOLJÁRA AZ AJTÓN, TEHÁT ÉN NEM ZÁRTAM BE VALÓSZÍNŰLEG ESTE 6-7 KÖRÜL AZ AJTÓT. Ketten laktunk ott, ketten voltunk otthon és szerintem mindkettőnk bezárhatta volna. A LÉNYEG: Az Ipad állítólag azóta sem lett meg. A kedves (volt) barátnő viszont még mindig tartozik több nekem több, mint 300. 000. forinttal. Tehát arra hivatkozva nem akar fizetni, mert neki kára keletkezett és velem akarja a betörés/surranás miatt keletkezett kárát úgymond kifizettetni, mert én jöttem be mögötte az ajtón és én nem zártam be, így szerinte erről én tehetek. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2015. márc. 3. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

1. A barátnő tartozásáról, ha van írásos bizonyíték, megindítod a polgári pert a visszaszerzésére.

A többihez nem sok közöd van.

Ha a barátnő követel valamit, csak bírósági úton teheti meg.

2015. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Mondanom sem kell, hogy a kölcsönről nincs konkrét papírom, de emailek, sms-ek, illetve a kölcsönből való "levonogatások" mind a kölcsönadás tényét igazolják részéről. Tehát a pénzen felül az érdekelne, hogy MI A VÉLEMÉNYETEK A SZITUÁCIÓRÓL? TEHETEK VAGY LEHETEK FELELŐSE EGY BESURRANÁSNAK, MERT ÉN JÖTTEM BE 2.-NAK EGY AJTÓN? Emberileg érdekel a véleményetek leginkább,de bármilyen vélemény érdekel.
2015. márc. 3. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Emberileg pont annyi közöd van a besurranáshoz, mint a barátnődnek. Részemről legalább is ez az álláspontom.

Azért ajánlom, hogy tedd gyakorlattá az ajtó zárást. Ma nem haszontalan dolog az ilyesmi.

2015. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát semmi. Arról nem én tehetek, hogy lopás ellen nem kötött biztosítást...de hogy még minden egyéb költséget is rám akar verni."Baráti"...
2015. márc. 4. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!