Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen rosszindulatúak...

Miért ilyen rosszindulatúak az emberek a fiatalabb anyukákkal szemben?

Figyelt kérdés

Nemrég egy 19 év körüli lány kiírt egy kérdést azzal kapcsolatban,hogy kisbabát szeretnének a barátjával. A "kedves" válaszadók pedig szinte neki ugrottak és leszedték a fejét , hogy neki 'nincs 300.000.-re egy gyerek felnevelésére, minek szül a srác nyakára , lusta elmenni dolgozni' stb..

Nem értem ezeket az embereket ..

Én 16 évesen összejöttem a 23 éves barátommal, rá talán egy évre összeköltöztünk..a saját lakásunkba. Egy 1 szobás lakásba. Mind a kettőnknek volt kötve LTP , a páromnak 2 is volt.

Neki fix munkahelye volt/van mostmár lassan 7 éve, én iskolába jártam,takarítottam, főztem és mellette dolgoztam is .

Szerencsém volt mert volt a szüleimnek egy üzletük ahol dolgozhattam, plusz a Melódiák álltal ajánlott munkát is megcsináltam.

Gyereket akartunk ,mert nem láttuk akadályát és vágytunk is rá.

Talán a családunkból kifolyólag szerettünk volna szülők lenni..

Kicsivel érettségi előtt össze jött a baba és 18 (és fél) évesen megszültem a sikeres érettségim után.

1 éves a kisfiam , már bejelentett munkahelyem van az üzletünkben.

A kisfiam semmiben nem szenved/szenvedett hiányt, megtudtuk oldani. Persze leginkább páromé az érdem , büszke is vagyok rá!

Nem haltunk éhen, rendes ruhákba járunk, normális a lakásunk és a kocsink sem egy csotrogány.

Nem kell elítélni azért mert érettségi után anyuka lettem és a másik kérdezőt sem kellett volna.

Legalább is én így látom..


2015. máj. 2. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ennél összetettebb. Nem elítélem, csak akkor,ha a gyerek szülés után jön rá,hogy hoppá, alig van pénz, anyu meg apu nyakára vállaltam, a pasim is lelépett, itt állok egyedül, pénz nélkül, munka nélkül, segítsen már valaki! Nemrég a boltban a kasszánál sírt egy kb. 18 éves forma lány egy ismerősének,hogy a mamánál laknak 4-en kb. 40 nm-en, nem tudnak külön menni, mert albérletre a gyerek mellett nem marad, és a 20 éves pasija minden hétvégén bulizik. Nem kell 300 ezer a gyerek, ez igaz, de nem is a nagyszülőkre támaszkodva kell. Meg ilyenkor mi van,ha a pasi lelép? A lány ott marad úgy,hogy még egy percet nem dolgozott, fel nem valószínű,hogy veszik, pénz nuku.
2015. máj. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el megegyszer amit írtál. Te 16 évesen a szuleidnel dolgoztál, nem rendes munkahelyen. Nem a te jövedelmedbol lett lakásotok.


Nem kell havi 300e, de kell egy biztos munkahely, megfelelő led öltözött idő és egy stabil párkapcsolat. 16 - 19 évesen nem valószínű, hogy bármelyik is megvan

2015. máj. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért az más hogy te a szüleidnél dolgozhattál, ő meg ha dolgozni akar pár év múlva akkor szakma, tapasztalat nélkül, egy pici gyerekkel hol fog munkát kapni? Vagy ti adtok majd neki? Egyébként meg a srác nyakára szül, mivel jelenleg csak ő dolgozik. Ja meg az állam nyakára is mert a gyest meg a mi adónkból fizetik ki neki.
2015. máj. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nézd, én hasonló helyzetben szültem, mint az általad említett kérdező. És így nem ajánlom. Öt éves a lányom és rengeteg szar helyzetet megjártunk. A férjemmel már megbeszéltük, hogy valószínűleg már nem lennénk együtt a gyerek nélkül.

Volt munkanélküliség, éhezés, elvitte a bank a fejünk fölül az albérletet, laktunk putriban, ami beázott... Mire ide eljutottunk.

És nekünk volt és van segítségünk. De ez akkoris hihetetlenül nehéz. Én a gyerekemnek is azt fogom tanácsolni, hogy várjon.

Hova siet?

2015. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok idős (25) de évek óta dolgozom. Szerintem munkahely nélkül felelőtlenség babát vállalni. Én nem nézem le azt aki ellenkezőleg csinálja. De én azt a tanácsot fogom adni, hogy előbb dolgozzon pár évet hogy legyen hova visszamenni ráadásul jár a gyed is, azért nagyon nem mindegy. Kisgyerekes anyukaként egyébként is nehéz elhelyezkedni.
2015. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az általad említett kérdésben a lány még soha egy napot nem dolgozott, ez volt vele a probléma. Amúgy én nem ítélem el azt, aki fiatalon (de már felnőttként) szül, én is csak 20 éves voltam, amikor a fiam született, szerintem nincs ezzel probléma. Viszont én 18 éves korom óta dolgoztam, rendes, főállású munkahelyen, nem diákként, nem anyunak/apunak "segítve", hanem igazi munkahelyen, amit én szereztem magamnak.

Igaz, nekünk nincs saját lakásunk, nekem a szüleim nem kötöttek ltp-t, de ennek nem is éreztem hiányát sosem, nekünk a bérelt lakás ugyanúgy megfelelt és megfelel már kb. 8 éve, szóval azt, hogy nektek éppenséggel van sajátotok, nem érzem olyan hű de nagy érdemnek, vagy előnynek.

2015. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Bocsi az offert... Legyszi leirnad, hogy a baratodnak hogy volt egyszerre ket lakastakareka? mert az nem kivitelezheto...


Amugy a kerdesedre (amit nem egeszen ertek, hogy mi, mert abszolut altalanositas, magyaran ertelmetlen vitagerjesztes) annyit valaszolnek, hogy Ti szuperjok vagytok, nem eletkor, hanem az erettseg szamit, Mi 25- 26 evesen ertunk meg ra... Addigra befaltuk a vilagot, tapasztalatot szereztunk a munka vilagaban es a 300 000 ft sokszorosa is a szamlankon volt (nekunk kellett annyi, a biztonsag kedveert, mert egy esetleges betegseg, komplikacio eseten, senki nem segitett volna).

2015. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó; A húga (szintén nagykorú) nevére kötött még egyet.

2015. máj. 2. 10:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos en is csak azt tudom tanacsolni, hogy dolgozzon elotte. En megjartam az elso lanyommal, ot 23 evesen szultem, elotte nem bejelentetten dolgoztam, igy csak gyest es csaladi potlekot kaptam. Az apja egy igazi f@.zkalap, 3 honapos volt kb nagylanyom mikor elkezdett tenni rank magasrol es minden az en nyakamba szakadt. Ez meg semmi, az agressziojat rajtunk vezette le. Onnan kezdődött a mizeria, koltoztem masokhoz egymas utan, egyik szr kapcsolatbol a masikba, aztan baratnomhoz, majd ujra vissza a gyerek apjahoz jobb hijan, majd megint mashova. Aztan 2 es fel eves volt a gyerek, mikor megismertem a mostani ferjem es hozza koltoztunk vegleg. Dehat a gyerek ennyi ido alatt 6x koltozott.. Mindezt azert, mert csak gyest kaptam, igy nem tudtam magunkat eltartani egyedul. Ha ujra csinalnam, akkor bejelentett munkat keresnek. Masodik lanyom szuletese elott bejelentetten dolgoztam, most 9 honapos a kicsi es visszavarnak ha letelik a gyed. Teljesen mas. Ha szet is mennenk lenne hova mennem a ket lányommal. Ne legyen ilyen, de mindenre gondolni kell.
2015. máj. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!