Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sos. Nem tudom mit tegyek...

Sos. Nem tudom mit tegyek megtartsam-e a babám vagy sem? Leirom a sztorit mit tennetek. A helyemben?

Figyelt kérdés
22 eves vagyok a parom 21.1,5 eve vagyunk egyutt kisebb szakitassal de most jo minden.Egyutt elunk ő 120 ezret kap en 2 oras bejelentettbe 55 ezret + a lakotarsunk ad 35 ezret.Babat varok teszteltem pozitiv lett.Szerdan megyek dokihoz.A szuleim nem akarjak.Azt mondjak hogy meg fiatal vagyok , nagy felelosseg,meg az anyagiak is.En ezt mind tudom.az en penzem kiesik es csak a 120 meg a 35 ezer marad plusz ha megszulok ami jar az kb 40.ezer meg.Tehat penzbe szerintem kijonnenk.De....anyu azt mondja egyfolytaba hogy meg elnem kene....2-3 ev mulva raerek.Meg bedolgozni kene 1 evet mert nekem meg nincs.Az mondja higy en otthon leszek a babaval egyedul a parom 7-17:30 ig dolgozik....nekem kell csinalni mindent meg hogy megszunik minden le leszek kotve.Ez igaz? Jo tudom valtoznak dolgok de nem minden attol az eletet a szorakozast nem kell feladni nem?Nyilvan az elso honapokba nem megyek sehova de utana megbeszeltem a parommal hogy vigyaz ra es elmehetek meginni egy kolat a varosba delutan vagy valami a baratnommel kicsit kikapcsolodni.Es ez forditva.Attol feljohetnek a baratok csak nem discozni :D Hanem beszelgetni lazan nem?Nektek fel kelett adni a regi eletetek?A masik ha marad a baba akkor mar ferjehez megyek....ez is sokkolt minden olyan hamar....Felek az abortusztol is sok rosszat mondtak rola...pl h faj nagyon az a mehszajtagitas, lehet meddő leszek, na meg a lelki resze.De ha megszuletik nem akarom azt erezni hogy most megszunt a vilag megszuntek a celjaim.Attol lehet menni kulfoldre dolgozni lakni nem? Ezt is akartuk....pl mielott ez kiderult meg sulit akartam meg csinalni, utazgatni kicsit.De ezeket ugyan ugy lehet nem? Foleg ha oviba jar.Vagy bolcsibe.Ti mit tennetek.Mi egyik nap igent mondunk utana nemet ez megy 5 napja mar kisirtam a szemem....lelkileg tonkre vagyok...ti.mit tennetek?

2015. máj. 3. 13:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%

Ezt neked kell eldontened. Én két szempontból aulz abortusz ellen vagyok..

1. Jobb ha van munkahelyed. Kisbaba sok pénz és a gyed jól tud jönni. Meg van hova visszamenni utána. Kisgyermekes anyukaként nehéz munkát találni.

2. Itt a legtöbben mikor megernek az anyaságra akkor már nem a kolazas a barátnőkkel a lényeg. Nekem legkevésbé sem hiányzik és tudod egy kisgyerek tényleg sok időt és pénzt és energiát és sorolhatnám mit igényel. Ez nem az a hozzáállás még. Nem kötekedésből írom de úgy érzem még nem vagy erre kész.

2015. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
*bocs, az abortusz mellett vagyok... Akart lenni
2015. máj. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
49%
Milyen végzettséged van?
2015. máj. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
25%
Nem vetetném el a babát.
2015. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
A lakotars abban a pillanatban lelep, amint a gyerek megszuletik. Gyedet nagyon keveset fogsz kapni talán még a gyes is több lenne. Abból 3 ember nem el meg. Abortusz mellett vagyok
2015. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
23%
Nem vetetnem el. Utana meg leht nehezen marad mg a kovtkezo vagy sehogysem. Az abortusz is nagy kockazat es mar nem vagy olyan fiatal. Nem tini vagy ilyesmi. Esha most is kijottok a penzbol akkor sztem ok. A masik meg ha ket harom ev mulva ugyis lenne baba en nem vetetnem ezt el. Persze egy egy du ki mehtsz a varosba baba mellett is sot a babat is vihted magaddal talalkozni a baratnoddel. Nem all meg az elet.
2015. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
72%
Elvetetném. Ne szülj a semmire.
2015. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
77%

hát figyelj, bármennyire laza vagy, az életed megváltozik ha gyereket vállalsz...

1 hónappal szülés után örülsz, ha aludhatsz 3 órát egyben, nehogy a városban kólázgass :D a baba 3 óránként szopizik, után 1 óra a büfiztetés, visszaaltatás... tehát lesz 2 órád mindenre, értsd: háztartás, mosakodás, wc-re menés és alvás. persze ez nem tart sokáig, pár hónap után már alszik a baba és ki tudod pihenni magad.

akár át is hívhatsz bárkit beszélgetni. kérdés, mennyire tudsz úgy beszélgetni, hogy ki-be rohangálsz a babához és suttogsz, nehogy felkeljen 20.x-a is egy órán belül :D

az első 1 év húzós. anyukád nem hazudott.

az meg, hogy azért nem akarsz abortuszt mert fáj. hát ja, a szülés is, de a lelki része lehet szerintem a vacak, főleg ha majd lesz másik gyereked

2015. máj. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%
Még fiatal vagy teljesen normális, hogy szeretnél szórakozni, barátnőzni. Ráadásul 21 évesen ki tudja meddig tart egy kapcsolat. A gyerek azért le köti az embert az első időkben nem fogod tudni úgy élni az életed mint előtte. Végül is ezt neked kell eldöntened egy gyerek élethosszig tartó lekötés én 21 évesen nem vállaltam volna. Az abortusz utáni szövődmények manapság nem igazán jellemzők.
2015. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
31%
A lakótárs 35 ezer forintját mostantól szigorúan tegyétek félre! Abból be lehet vásárolni a babának fél év múlva!
2015. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!