Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mit tennétek az én helyzete...

Ti mit tennétek az én helyzetemben? Megtartsam vagy sem?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg,hogy gyereket várok. A párommal közel 4 éve vagyunk együtt, szeretjük egymást nagyon jó és harmonikus a kapcsolatunk. Már többször beszéltünk a közös jövőnkről.

De most, hogy igazából kiderült,hogy babát várok, nem tudom mi tévő legyek. Suliba járok, van még másfél évem. Azt még el kell mondanom, hogy teljes mértékben elítéltem eddig azokat, akik képesek voltak az abortusz mellett dönteni és képesek voltak megöletni a saját gyereküket, de így hogy most én is ebbe a helyzetbe kerültem, máshogy gondolkodok, természetesen most is elítélem az abortuszt.

Viszont arra is gondoltam,hogy mi lesz majd egy gyerekkel, 21 éves vagyok, a párom is 21, mondjuk ő dolgozik már. De akkor is, nem tudom képes lennék-e felnevelni egy gyereket, még akkor is ha a családom és a párom is támogatna mindenben.


Szerintetek mit tegyek? Én most sajnos teljesen össze vagyok zavarodva, nem tudom mi lenne a jó döntés.


2013. febr. 18. 14:45
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy a páromnak még nem mondtam el, ma este fogom. Félek kicsit a reakciójától.
2013. febr. 18. 14:47
 2/19 anonim ***** válasza:
29%
Mindenképpen tartsd meg!
2013. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy olyan kerdes, amiben csak te es a partnered donthet. itt 100 valaszolobol 50 azt fogja javasolni, hogy tartsd meg, a masik 50 meg hogy ne. Mindkettore vannak ervek es ellenervek. Nektek kell donteni.
2013. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Jaj :) Sztem tartsd meg! Kíváncsi vagyok a párod reakciójára!
2013. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg, ne egyedül akarj dönteni! Beszélj a pároddal és közösen döntsetek! Ha esetleg Ő sem akarja, akkor ne erőltesd, mert félő hogy egyedül maradsz majd...
2013. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

Én megtartanám a helyedben,persze az még kérdéses,hogy mit szól hozzá a párod.De ha örülne annak,hogy terhes vagy,akkor nem is gondolkodnék azon,hogy mit csináljak..megtartanám és kész.


28+6 hkm

2013. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél. Szerintem ez a döntés életre szóló,ezért nagyon meg kell gondolnod mit teszel. Szerintem írj egy listát mi szól mellette és mi ellene. A mellette érvekhez azért írd oda Ha el veteted benne van,hogy soha többet nem lesz természetes úton. Van olyan ismerősöm aki így járt.Gondold meg alaposan.
2013. febr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Beszéljétek meg a pároddal. Ha úgy érzitek, hogy szeretni fogjátok és el tudjátok tartani a párod keresetéből meg a baba után is biztos kaptok vmit, akkor tartsátok meg. A sulidban nem lehet halasztani 1-2 évet? Most lehet h hülyeséget kérdeztem csak eszembe jutott :-)

Ha nem tudod eldönteni tegyél két papírt lefelé fordítva az asztalra, írd rá h igen, nem, húzz egyet és nézzd meg. Pl. ha nem lesz, akkor ne azt nézd h jó akkor a sors eldöntötte, mert ez hulyeseg, hanem azt nézd h megkönyebbültél vagy csalódott vagy. Ha igen, akkor örülsz vagy csalódott vagy. Ne ez alapján dönts, csak vedd figyelembe, hogy mit éreztél. Sok sikert! :-)

2013. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

ha "csak" a suli szol ellene,akkor arra annyit mondok h baba mellett is be lehet fejezni!!


Beszéljétek meg mindenképp és együtt döntsetek!

Védekezés mellett jött össze vagy ugy voltatok ha összejön akkor legyen?

2013. febr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Védekezés mellett(fog.gátlót szedek..)Így ugye nem lehet baja a babának, vagy igen? :(

2013. febr. 18. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!