Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam vagy elvetessem?...

Megtartsam vagy elvetessem? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Már van 3 gyermekem, és megint terhes vagyok. Nem szerettünk volna 4.babát. Az anyagi körülményeink jók. A férjemnek is és nekem is van munkája.
2013. máj. 28. 22:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Ezt neked kell eldönteni. Ha anyagilag beleférne nekem akkor megtartanám. Ha emiatt a másik három gyerekemnek kellene nélkülözni akkor nem. Félek már ideírni bármit is mert félek tőle, hogy hazugság a kérdés a minap is egy hasonló kérdéssel megvezetett valaki sokakat.
2013. máj. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Ha mind a ketten egyértelműen azt érzitek, hogy nem szeretnétek, akkor vetessétek el.

Ha viszont átbeszélitek és akarjátok, akkor tartsátok meg.

2013. máj. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%
Megkerdezhetem, hogy hany evesek a gyerekek? Mert ha csak 4-5 ev korkulombseg lenne a ket kicsi kozott, akkor en bevallalnam. Viszont ha mar nagyobbak a gyerekeid, akkor kesobb lehet, hogy ugy erezned, hogy a 3 nagy mar 'kirepult' de te meg mindig nem elvezheted a szabadsagot, mert van meg egy akit iskolaztatni/nevelni kell es nehogy az legyen, hogy nyugnek erezd a gyereket, akkor inkabb elvetenem.
2013. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

Át kell gondolnotok, hogy belefér-e családba a 4. baba. Úgy vettem ki a szavaidból, h már teljes volt a családotok a

3 gyerekkel. Ha kiesel munkából, mennyire viseli meg a kasszát? Te szeretnél most újra babázni vagy inkább dolgozni szeretnél? Érzel magadban türelmet, energiát 4 gyerekhez is? És a férjed érez?


Én ezeket gondolnám át.

2013. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ.

- Amennyiben a jelenleg anyagi körülményeitek stabilak maradnak, képesek vagytok-e normális, elfogadható életszínvonalon eltartani, felnevelni négy gyermeket?

- Amennyiben valamelyikőtök elveszti az állását, vannak-e tartalékaitok, illetve előre láthatólag mennyi időn belül lenne képes új állást találni? Mekkora kereslet van a szakmátokra?

- Genetikailag egészségesek vagytok-e? Vannak-e öröklődő betegségek a családban, illetve mennyire "jók a génjeitek" (intelligencia, stb.)?

- Érzelmileg hogy álltok a dologhoz? Elboldogulnátok négy gyermekkel?

2013. máj. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%
Azok alapján, amiket a kérdésben leírtál, megtartanám.
2013. máj. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, egy baba megtartásához nem elég indok, az, hogy van pénzük.
2013. máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Természetesen megtartanám.
2013. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Celine Dion a tizen valahanyadik volt, el akartak vetetni, aztan nezd meg mi lett belole.
2013. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
7-es: Szerintem meg a mérlegben az elvetetéshez kell erősebb indok. A Kérdező nem írt túl sokat, én meg aszerint válaszoltam, ahogy kérdezte, vagyis hogy én mit tennék.
2013. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!