Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Édesanyaként ha jönne egy...

Édesanyaként ha jönne egy lehetöség hogy tanulj mit tanulnál szivesen? (uj hivatára gondolok)

Figyelt kérdés
2015. máj. 4. 14:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

Én így tanultam, teljesen mást, mint amiben korábban dolgoztam, így lettem szociális munkás.

Ha összejön a kistesó (illetve a két kistesó), akkor gyed alatt szívesen tanulnék újra, de még nem tudom, hogy mit, csak ötleteim vannak. Szívesen lennék fordító, de az csak mesterképzésen van, előtte akkor még egy nyelvi alapképzés is kellene. Egyébként fodrász is szívesen lennék, egyedül az riaszt vissza, hogy folyamatosan állni kell, és sajnos már gyerekkoromban megmondta az ortopédorvos, hogy lehetőleg ne állómunkát végezzek, ha felnövök, mert nem fogják bírni a lábaim. Három év vendéglátózás után magam is rájöttem, hogy így van :( Tanár is szívesen lennék, imádom a gyerekeket, akár kicsiket, akár nagyokat - korábban amúgy is iskolai szocmunkás voltam, egy szakiskolában, amit imádtam, de sajnos most már vajmi kevés lehetőség van iskolában elhelyezkedni az én szakmámmal, lévén nincs rá keret. Szóval lennék tanár is, de eléggé visszatart az, hogy a második diplomáért már fizetni kell, azt nem csinálhatom államin (amúgy is elfogytak a féléveim). De még megeshet, hogy belevágok.

Egy időben volt egy olyan ötletem is (fogalmam sincs, hogy ez honnan jött), hogy fogyasztóvédelmi ellenőr akarok lenni, de amikor utánanéztem, hogy ezt hol lehet tanulni, akkor inkább letettem róla :D

Ja, és jelnyelvi tolmács is szívesen lennék, a jelnyelvet biztosan meg fogom tanulni egyszer - csak ne lenne ilyen rohadt drága a tanfolyam -, és ha abból levizsgáztam, akkor a tolmácsképzést is el akarom kezdeni.

De az az igazság, hogy én a saját szakmámat nagyon szeretem, váltani nem hiszem, hogy fogok teljes mértékben, inkább valami hozzá passzoló képzést választanék (a jelnyelvi tolmács mondjuk nem lenne rossz), pl. mediátor, coach, facilitátor, szupervizor, valamilyen terapeuta, ilyesmik. Szocmunkásként az az igazság, hogy nem nagyon lehet jól keresni, de egy coach már egész szép pénzeket kap, és hasonló munkát végez, mint amit most én csinálok. Teszem hozzá, a fent említettek sem éppen olcsó képzések... De persze tudom, hogy ez megtérülne, ha jól csinálom. Na mindegy, még meglátom, először jöjjön össze ketteske, utána majd kiderül, mire lesz mellette energiám. Bár azt nehezen tudnám elképzelni, hogy gyed alatt ne tanuljak semmit, a fiam mellett is végig tanultam, és nagyon élveztem is, még ha nem is volt mindig könnyű.

2015. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Baranka ***** válasza:
50%
Ami engem érdekel: Műkörmös, fodrász, kozmetikus, pék, szakács szakma.
2015. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Csillagászatot tanulnék legszívesebben :)
2015. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szülésznő lennék. De ahhoz újra kéne érettségiznem :) Ha nem megyünk ennyire vissza az időbe, virágkötő tanfolyamot végeznék még el, imádom a virágokat :)
2015. máj. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ékszerész, ékszertervező, házi ápoló.
2015. máj. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Szívesen lennék fordító, de az csak mesterképzésen van, előtte akkor még egy nyelvi alapképzés is kellene."


Erre reagálnék. Nézd meg a BME-n a szakfordító tolmács képzést. Nem kötelező hozzá a nyelvi alapképzés, középfokú nyelvtudás az elméleti elvárás (persze felső nem árt). Szóval ha csak ez tart vissza, nem kell :)))

2015. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16-os, köszi, ez nagyon jó hír :))) Meg fogom nézni, nagyon örülnék, ha ez összejönne :)
2015. máj. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 IRIS B. válasza:
oroszul tanulnék
2015. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!