Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 éves kisfiam nagyon kevés...

2 éves kisfiam nagyon kevés folyadékot fogyaszt. Más is van így? Nektek mi segít rávenni a gyermeket az ivásra?

Figyelt kérdés

Nálunk a víz a szomjoltó, ezért amíg anyatejes volt, csak azt kapott, hozzátáplálás után már tehéntejet is. Akkor sem ivott sokat, de mivel rengeteget szopott, nem aggódtam. Most már nem szopik, a folyadékfogyasztása azonban nem, vagy csak alig nőtt, összességében rendkívül kevés. A gyerek fontosabb, mint az elvek, ezért vízen kívül kipróbáltam már mindent, ami még nem egészségtelen: babáknak szánt és nem babáknak szánt multivitaminokat, itthon frissen facsart, különböző mértékben hígított gyümölcsleveket, babateákat, egyéb gyümölcsteákat, zöldségleveket, van vagy nyolc különféle csőrös poharunk, tanuló poharunk, de adtam már kis porceláncsészét, retró kávéspoharat..... kifogytam az ötletekből. Egyedül a leves az, amit szívesen fogyaszt, és valamennyi tejet. Vizet csak akkor, ha kínáljuk, erőltetjük. próbáltam kivárni, míg szomjas lesz, és maga kéri, de úgy összességében semmivel sem ivott jobban, és volt, hogy csak estére szomjazott meg.


5 nappali és az éjszakai pelusa azért valamennyire mindig pisis, de némelyik nem nagyon.


Kérem, azok most ne írjanak, akiknek 1-1,5-2 l folyadékot iszik meg a gyerekük, csak azok, akiknél ez tényleg probléma volt, és valami segített.... Köszönöm előre is.


2015. máj. 6. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem az az állandóan ivó fajta, de ennél azért jóval többet iszik. Próbáltad már esetleg janás vagy kubus üvegből adni a vizet? Nálunk például az nagyon bejött, sokkal többet ivott belőle, mint itatópoharakból.
2015. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt még megpróbálom, köszönöm az ötletet!
2015. máj. 6. 14:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, hátha nálatok is beválik :)
2015. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kevés folyadékfogyasztás nálunk is probléma, állandóan tukmálni kell. 2 éves múlt a kislányom. Neki pl. tetszik a szívószál, azzal sokkal szívesebben iszik, nem tudom, hogy próbáltátok-e már. Illetve nekünk is a kubus üveg az, ami még bevált. Meg van egy műanyag pohárkája, amit ő maga választhatott kit ki a boltban, talán még ez is bevalhat nálatok.
2015. máj. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én lányom sem volt sosem egy nagy ivó,most két éves a kubus üveggel és a szivoszallal nekünk is nagyon sokat javult a helyzet. Bár elveimet feladva kap elég hig szörpöt,meg kubut is vagy más 50, 100 % os gyümileveket,amik izlenek neki,ezért iszik. Sőt kisdobozos siót is kap .És igy megoldodott a probléma ,még mindig jobb mintha nem inna semmit egész nap.
2015. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kisebbik lányom már lassan 4 éves, de még mindig nem oldódott meg a helyzet. Gyakran ki van száradva a bőre, cserepes a szája, mégse hajlandó inni, nem érzi magát szomjasnak. Emlékszem, 2 éves kora körül annyira nem ivott nyáron, hogy konkrétan bele kellett erőltetni a folyadékot, a gyerek bőgött, csurom víz volt mindene, de már tényleg féltettem a kiszáradástól a 40 fokban. Semmiből nem iszik sokat, ha hagynám hogy csak a kedvencét, kakaót igyon, abból is elég lenne neki 3-4 deci egy napra. Kubus üvegből sem nagyon iszik, a szívószállal talán picit jobban megy. Nálunk a rendszer segített valamennyire, hosszú távon. Minden evés után iszunk, néha vizet is iszunk (pl. most már megiszik egy fél pohár vizet, ha utána kaphat szörpöt). Régebben meg nagyon sokszor kínáltam, olyankor legalább egy kortyot kellett innia. És ő is szívesen eszik levest, azt mindennap kap még mindig.
2015. máj. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is a higitott szörp v. gyümölcslé kicsi Jana babys flakonban szívószállal jött be. Azzal tud jönni- menni, egyedül inni, ha rosszul teszi le, akkor is csak kevés folyik ki. Nagyon praktikus, mert nem hagyja, hogy segítsek neki. Sokkal több folyadékot iszik így, mint előtte.
2015. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!