Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi baj lehet abból, ha egy...

Mi baj lehet abból, ha egy kismama nem fogyaszt elég folyadékot?

Figyelt kérdés

Mindenkitől azt hallom, hogy inni, inni! De szerintem nincs meg a napi 2 literem. Melyikőnknek ártok vele?

21 hetes km.


2010. okt. 25. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó, azért ne legyen szentírás a 2 liter. Igyál rendesen napi 1,5 litert átlagban (minden folyadék számít,pl leves, tea, stb) A te szervezetednek jó, mert egyben méregtelenítsz. A magzatvíznek is jót tesz, ha iszol, gyorsabban cserélődik, elegendő mennyiségű lesz. Igyál amennyi jó esik :) egészségetekre !
2010. okt. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Nekem például múlt héten begörcsölt a vesém mert nem ittam elég folyadékot, így kórházba kerültem. De nekem még az 1 litert is nehezemre esett meginni. Most már szigorúbban veszem.

33 hetes kismama

2010. okt. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valóban én sem iszok meg 1 litert sajnos, nagyon nehezemre esik. Nekem abban jön a káros hatása,h. hajnalban be szokott görcsölni a vádlim, és alig akarja elengedni. Nagyon fájadalmas, és még napokig fáj a lábam. Egyszer olvastam, h. folyadék hiányra utal a görcsölés. De a nem ivásomnak ellenére a baba szépen fejlődik, sokat mozok, sőt még a magzatvizem is sok.

30hkm.

2010. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mondjuk az sem jó ha sok a magzatvíz az ugyan olyan rossz mintha kevés lenne.
2010. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pont most gondolkoztam rajta hogy ma kb 2 pohar vizet ha megittam.. De nagyon nehezemre esik, meg ugy is ha kis adagikban iszom, ahogy lemegy ugy jon vissza savval egyutt minden folyadek. Nekem is gorcsol a labam, nem csak a vadlim de a combom es a labujjaim is. Valamit jo lenne ra kitalalni, mert tudom hogy nem jo. :(
2010. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én regisztráltam egy oldalon ahonnan hetente kapok levelet,hogy mi történik velem és a babával.Legutóbb azt írták,hogy a koraszülést idézhet elő ha nem iszok eleget.Szerencsére én sokat iszok,remélem ilyen gond nem fenyeget.

27hkm

2010. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha keveset iszol, lehet hólyaghurutot, ami állítólag nem túl kellemes. Én sem ittam előtte eleget, de most erőt kell vennem magamon a bébikém miatt.
2010. okt. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek titeket...én terhesség előtt kb 0,5liter vizet iszogattam, (kaptam is egy jó kis vesekövet..de csak saját magamnak ártottam, megérdemeltem) amióta tudom, hogy terhes vagyok a minimum a 1,5 l elfogy. A szervezet 3 óránként cseréli a magzatvizet, szüksége van arra, hogy pótoljátok a folyadékot. Mit okozhat? A vizelet nem ürül elég gyorsan a szervezetből (pang) emiatt gyulladást okoz a vesében..nem jó a babának, belázasodsz emiatt..nem jó a babának. Nem ürülnek ki a méreganyagok a szervezetből..nem jó a babának. Elkezdhetsz vizesedni, mert elkezdi raktározni a szervezet a vizet...nem jó a babának. Nekem is nehezemre esett az elején meginni azt a 1,5-2 l-t, de a munkahelyemen is magam mellé raktam a a 1,5 l-es palackot és akkor is ittam, ha nem voltam szomjas, most, hogy itthon vagyok hozzám van nőve a palack víz. Az, hogy melyikőtöknek ártasz vele..szintén nem értem, mert ha magadnak ártasz, akkor a babának is, vagy rosszul gondolom? Bocs, hogy ennyit írtam, csak voltam pár napot kórházban és ott olyan terhes nőkkel találkoztam akiknek egy csomó problémájuk volt és akármennyire nehéz volt teljesítettek minden elvárást, azért, hogy ne legyen beteg a baba. Szerintem 1,5-2 l víz elfogyasztása a legkisebb nehézség amit vállalnunk kell. 36 hkm
2010. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm a választ, bár kicsit kevesebb ingerültséggel is elég lett volna! Mért gondolod, hogy ártani akarok? Nekem is fontos a babám, azért kérdeztem!!!
2010. okt. 26. 20:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3-4 liter víz is lecsúszik naponta, annyira kívánom... Igen, a sima vizet.. + egyéb folyadék, leves, tea. gyümölcslé... Azt hittem ,magas lesz a cukrom ,mert azt mondják, a nagymértékű szomjúság jelezhet cukorbetegséget, de nem így lett szerencsére. Egy baj van, folyamatosan pisilni járok :) 27 hkm
2010. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!