Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tavaszi születési (márciusi,...

Tavaszi születési (márciusi, áprilisi) gyermeketek mikor kezdte az iskolát?

Figyelt kérdés
6,5 vagy 7,5 évesen? Jó volt úgy, vagy úgy érzitek jobb lett volna ha előbb/később kezdi?

2015. máj. 11. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerekem. Én magam májusban születtem, 6 évesen írattak be az iskolába, tehát 6 év 4 hónaposan kezdtem. Hugom július végén született, ő is 6 éves kora után kezdte, tehát gyakorlatilag 6 év 1 hónaposan. Semmi baj nem volt belőle, hugom már szinte el volt késve, mire iskolába ment perfekt írt, olvasott, még a szorzótáblát is fújta (senki nem tanította, csak elleste tőlem). Mindketten egyetemet végeztünk, belőle orvos lett, szóval nem hinném, hogy megnyomorította volna a dolog, hogy 6 évesen iskolába kellett mennie.
2015. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiam májusi 6 évesen megy.

Én augusztus végi vagyok én is mentem 6 évesen. Nem bánom.

2015. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányom májusi,6 évesen ment és minden oké volt vele,gyorsan tanult:)Én áprilisi vagyok,szintén 6 évesen kezdtem és semmi probléma nem volt:)Ha iskolaérett nyugodtan mehet 6 évesen:)
2015. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindez nagyon gyerekfüggő. Fiam májusi, 6 évesen kezdte az iskolát. Sógornőm lánya áprilisi, ő késett egy évet. Az iskolaérettség elég komplex, összetett dolog. Ha a képességei alapján iskolaérettnek nyilvánítják, még a személyiségét, szociális érettségét, testi fizikai érettségét is figyelembe kell venni a tanulási képességek mellett. Ha bizonytalan vagy, kérd szakértő tanácsát.

Én a fiamnál bizonytalan voltam, mert a kézügyessége nem volt túl jó, nem rajzolt szépen, nem is szeretett rajzolni. De az óvónő és a pszichológus szerint is iskolaérett, jó képességű, és ő is nagyon várta az iskolát. Mindenből ötös, csak az írása négyes. A tanító néni szerint ha egy évet késik, akkor sem írt volna szebben, egyszerűen ilyenek a képességei, nem lesz egy Picasso belőle.

De van olyan ismerősöm, akinek a kislánya kis pici vékony, de nagyon okosnak látszott már nagycsoportosan is, az óvónő mégis azt mondta az anyukának, maradjon még 1 évet, mert fizikailag nem fogja bírni az iskolát. Az anyuka nem hitt neki, a kislány 6 évesen ment iskolába. Nagyon fáradékony volt, órán álmos volt, nem bírt figyelni stb.

A saját gyereked te ismered, ne azt nézd, hogy ki mikor tölti a 6-ot, 7-et, hanem azt, hogy a gyereked minden szempontból érett-e az iskolára.

2015. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Van 2 fiam,mindketten májusiak(nem ikrek).A nagyobbik 6 évesen iskolaérett volt.A kisebb egyáltalán nem.Ő a héten tölti be a 7. évét,szeptemberben kezdi az iskolát.Szerintem csak nyer azzal,ha később kezdi.A legkisebb gyerekünk automatikusan 7 évesen megy majd,Ő szeptemberi.
2015. máj. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is csak saját magamról tudok nyilatkozni, én áprilisi vagyok, és hatévesen mentem iskolába. Maximum azért lett volna jobb egy évet maradnom oviban, hogy másik tanítónénihez kerüljek, mert az enyém maga az antikrisztus volt, de hát ez nyilván nem iskolaérettség függvénye, sajnos pechem volt. Egyébként szerettem tanulni, eleve úgy kerültem első osztályba, hogy már tudtam olvasni, és alsóban végig jó tanuló voltam. (Fölsőben mondjuk már csak abból, ami érdekelt.)
2015. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Legnagyobb fiam március végi. Nagyon pici, vékony volt, így sokan győzködtek, hogy várjunk még egy évet. nem vártunk, 6 évesen ment suliba. kezdettől fogva nagyon jó tanuló volt, nem volt gond a beilleszkedéssel.

Azóta már nem olyan pici és vékony, 70 kg :-)Jövőre érettségizik. Kb. 4,7 lesz az év végi átlaga, erős gimiben. Sok barátja is van, szóval mi nem bántuk meg.

2015. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. máj. 12. 10:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Legidösebb fiam agusztusi 7èvesen ment suliba a közèpső decemberi majdnem 7 èvesen ,lányom most 5 èves ès mèg meglátjuk hogy 6 vagy 7 èvesen megy e .
2015. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lányom mâcius 8 és 6,5 évesennkezdte a sulit és úgy gondolom, hogy jól döntöttünk.
2015. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!