Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, szerintetek igaz ez...

Anyukák, szerintetek igaz ez a gyerekekre vadászó szervkereskedős ügy?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Csak normális válaszokat szeretnék olvasni. Ha nem tetszik a kérdés, ne érezz késztetést kötekedésre. Köszönöm!



2015. máj. 12. 08:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Sima remhir.
2015. máj. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy ez most kicsit eltúlzott ijesztgetés. Ettől függetlenül elfordulhatnak ilyen esetek, jobb felkészíteni minden hasonlóra a gyerekeket. Nemrég terjedt a közösségi oldalakon, hogy kisgyerekeket akartak furgonokba tuszkolni különböző helyeken, aztán az egyik fotón szereplő furgon tulajdonosa jelentkezett, hogy soha semmi hasonlót nem csinált, mégis az ő autójáról készült képet használtak fel a történetekhez. Az viszont biztos, hogy jobb az elővigyázatosság.
2015. máj. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
nem tudom,de szigetszentmiklóson nemrég találtak 8 éves kislányt holtan. mondjuk lehet nincs köze hozzá
2015. máj. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jézusom! Betudod linkelni nekem?
2015. máj. 12. 08:37
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mer józan ésszel végiggondolva:


1. A rendőrség hivatalos közleményt adott ki, hogy kacsa az egész.

2. Nagyon "megbízható" források állítják az ellekezőjét; bulvárlapok, Margitka néni a facebookon, stb...

3. Honnan is lehet tudni, hogy szervkereskedők? Sötét autó megáll, ember kiszáll: "Jó napot, szervkereskedő vagyok, kérem üljön be!" ??

4. Még ha igaz is lenne részben, a szervkereskedelem nem így működik. Minek vállaljanak felesleges kockázatot, amikor azt se tudják, hogy a szerv felhasználható-e?

Legális szervdonációnál is rengeteg vizsgálat kell és kis eséllyel alkalmas a szerv beültetésre adott személynek.


A rémhír "viselkedésének" pedig tessék utánaolvasni, ez sztori a rémhírterjesztés iskolapéldája. Az elemek ismétlődnek, a régi, kommunista időkből fennmaradt, nyomasztó "fekete autó" emléke is beleszőve....

2015. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire igazak ezek a hirek.

Akik elkezdtek terjeszteni, hondolom vmilyen alapjuk van erre.

Nem egyszer olvastam a heten hasonlo figyelemfelhivast, hogy " a gyerekemet x.helyen elakartak rabolni,de..." Stb,stb,stb.


En alapjaban veve igyekszem ida figyelni a gyerekeimre (4eves, 1,5eves). Nem engedem oket el egyedul (nyilvan a koruk miatt sem). A jatszoteren sem szeretem, ha ketten 6 iranyba mennek. Foleg, ha nagy jatszon vagyunk es meg ismeretlen terepen is.

Gyakran latom, hogy idosbb gyerekek szulei sehol sincsenek vag ha megis, akkor trecselnek es meg ra se neznek a gyerekeikre. A legtobb ilyen gyerek altalanos iskolas. Gondolom, tudjak aszabalyokat, de me lehet nezni a napokban keszult video felvetelt (kulfoldit es hazait is!), hogy hany perc alatt csabitjak el a gyerekeket kulonbozo trukkokkel.


En mar most tanitom es mondogatom a lanxomnak (nagynak), hogy idegenekkel nem all le beszelgetni, ha elhivja, akkor nem megy vele, ha megfogja a kezet (vagy barmi mas testreszet), akkor sikitson, kiabaljon, stb..

Mindennap beszelunk errol, spontan rakerdezek, hogy ilyen esetben mit kell tenni?!

Remelhetoleg sosem fordul elo hasonlo dolog, de ha igen, akkor bizom benne, hogy megfeleloen fog viselkedni es cselekedni.


Egyebkent az elrablasos temak nem uj keletuek. '90-es evek elejen jartam altalanosba es akkor az egyik osztalytarsam eltunt. Hetekkel kesobb talaltak meg, teljesen kibelezve, raadasul masik orszagba (Romanoknal).


Sosem lehet tudni, hogy mi fog tortenni, igy jobb az ovatossag es az oda figyeles!

2015. máj. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt se felejtsük el, hogy az eltűnt gyerekek 98%-át vagy a különélő szülő rabolja el, vagy ha kissé nagyobb a gyerek, akkor önszántából megszökik valamilyen vélt vagy valós sérelem miatt.


Az rendkívül ritka, hogy idegenek, találomra rabolnának el gyerekeket. Mint ahogy a gyermekekkel szembeni nemi erőszak elkövetői is zömében családi, ismeretségi körből kerülnek ki.

2015. máj. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

A rémhírkeltés is megvan, de sajnos tényleg vannak ilyen esetek.


Egyik barátnőm mesélte, hogy régen eltűnt egy osztálytársa, akit aztán a folyóból húztak ki, és ki volt belülről pakolva. Középiskolás volt, és ez Szerbiában történt kb. tizenöt éve.

2015. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt rémhírnek tartom, de biztos előfordul ilyen a valóságban is, mint ahogy régen is előfordult, és ilyen szempontból végül is tök mindegy, hosz szervkereskedő vagy sima kéjgyilkos... nem?
2015. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nem, nem igaz.

2015. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!